Skocz do zawartości

Ankieta- style piwa


Pauler

Rekomendowane odpowiedzi

Może to już było, może to tylko mnie ciekawi ale jeśli nie mam prośbę. W miarę możliwości zrobić ankietę dotyczącą ulubionych stylów piwa. Każdy chętny mógł by wybrać np. 3 style piwa (lub więcej) i przy kolejności wpisywania punktowano by za 1 miejsce trzy za 2 dwa za 3 jeden. Taki sposób pokazał by jakie style preferowane są przez użytkowników (pewnie małe zakłamanie by wystąpiło).

A zainteresował mnie taki temat, po historii kiedy to przy dyskusji o stylach piwa stwierdziłem że jeden z nich przez moje gardło ciężko przechodzi, na to koleś że to jest jego ulubione piwo.

Co sądzicie o takiej ankietce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniczne 1 pkt (zbiera mi się na wymioty na sam zapach, w ogóle to kto to piwem nazwał;))

Pierwsza i jakże przemyślana odpowiedź pokazuje co ta ankieta jest warta. Miały być trzy ulubione style, a nie trzy piwa po których najlepiej się żyga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Ankieta w której mamy do wyboru tylko opcje narzucone przez ankietera uniemożliwi inną odpowiedź. Myślałem że wpiszecie ewentualne sugestie co do ankiety a nie wypowiecie się dokładnie na temat stylów piwa, bo jak widzę to raczej kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeżeli chcesz mieć sensowną ankietę, to najpierw powinieneś ją sam stworzyć, zawierając w niej konkretne pytania z podanymi odpowiedziami (w większości) lub tzw. otwarte. Bo rzucanie hasła "ankieta" nią nie jest. jeżeli chcesz miec w miarę dokładny wynik, powinieneś określic wielkość populacji, której zagadnienie zawarte w ankiecie dotyczy, oraz określic statystyczny błąd. Następnie, wcześniej przygotowaną ankietę umieścić na forum, z prośbą o jej wypełnienie. Po otrzymaniu odpowiedniej ilości ankiet, które pozwolą na wyciągnięcie wniosków z wcześniej założonym błędem, przystępujesz do opracowania wyników i przedstawienia raportu. Dopiero gdy to wszystko spełnisz, twoja ankieta będzie miała sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można... tylko po co?

Pewnie dla zaspokojenia ciekawości (ale być może tylko ja jestem ciekawy). A może dla takich jak ja by wyciągali wnioski (choć może to być mylne) które piwo uwarzyć warto w pierwszych kolejnościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można... tylko po co?

Pewnie dla zaspokojenia ciekawości (ale być może tylko ja jestem ciekawy). A może dla takich jak ja by wyciągali wnioski (choć może to być mylne) które piwo uwarzyć warto w pierwszych kolejnościach.

Na pytanie jakie piwo uwarzyć na początku "kariery piwowarskiej" możesz dostać tyle różnych odpowiedzi ilu piwowarów się zapytasz :beer:

Jak chcesz poczytać co kto lubi to zerknij TUTAJ, wątek stary ale zawsze można go odświeżyć, pewnie z biegiem czasu preferencje części osób się zmieniły.

Edytowane przez prusak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można... tylko po co?

Pewnie dla zaspokojenia ciekawości (ale być może tylko ja jestem ciekawy). A może dla takich jak ja by wyciągali wnioski (choć może to być mylne) które piwo uwarzyć warto w pierwszych kolejnościach.

Na pytanie jakie piwo uwarzyć na początku "kariery piwowarskiej" możesz dostać tyle różnych odpowiedzi ilu piwowarów się zapytasz :)

Jak chcesz poczytać co kto lubi to zerknij TUTAJ' date=' wątek stary ale zawsze można go odświeżyć, pewnie z biegiem czasu preferencje części osób się zmieniły.[/quote']

W sumie parę postów nie anonimowych narazie wystarczy :) Dzięki. Bo ankieta mile widziana, chyba tylko z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.