Skocz do zawartości

Aromat siodła ?


Jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

kursów sensorycznych nie robiłem ale w Gueuze i w Faro żadnego konia nie wyczułem;D

To jeszcze napisz w jakim Gueze.

 

Ale przed Wielką Pardubicką czy po ? Przepocone,nowe czy stare ? ;)

Raczej przechodzone, stare. Nowe siodło to będzie zapach skórzany. To musi być spocone, ale bez przesady. Bo takie mocno przepocone, to już kwas izowalerianowy.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kursów sensorycznych nie robiłem ale w Gueuze i w Faro żadnego konia nie wyczułem;D

To jeszcze napisz w jakim Gueze.

takie

http://smakpiwa.pl/Gueuze_375_ml-77.html

moim zdaniem zbyt kwaśne żeby wyczuć w nim smaki w tle, co innego Faro, w którym jednak siodła nie było:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zapach siodła, tylko spoconego konia. Wystarczy zbliżyć się do jakiejkolwiek stajni. Zapach jest bardzo charakterystyczny i nie da się pomylić z niczym innym. Moim zdaniem jest dość wyraźny w piwie Orval. W lambikach w różnym natężeniu, nawet w tych koncernowych często jest dość wyraźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zapach siodła, tylko spoconego konia. Wystarczy zbliżyć się do jakiejkolwiek stajni. Zapach jest bardzo charakterystyczny i nie da się pomylić z niczym innym. Moim zdaniem jest dość wyraźny w piwie Orval. W lambikach w różnym natężeniu, nawet w tych koncernowych często jest dość wyraźny.

To prawda piłem Orvala nie dalej jak kilka dni temu i był bardzo charakterystyczny. Chociaż trzeba też wiedzieć czego szukać.

 

Co do Lindemannsa to akurat go nie piłem, ale smak kwaśny nie powinien Ci przeszkadzać w odbiorze aromatu końskiej derki. No chyba, że piwo ma tak intensywny aromat octowy, że wszystko przykrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.