Jump to content
Sign in to follow this  
Jacenty

Aromat siodła ?

Recommended Posts

"Lambic to kwaśne piwo o aromacie sherry, siodła i octu." Ktoś wie o co chodzi z tym siodłem ? Kurna, nigdy siodła nie wąchałem ;)

"Lambic to kwaśne piwo o aromacie sherry, siodła i octu." Ktoś wie o co chodzi z tym siodłem ? Kurna, nigdy siodła nie wąchałem ;)

No siodło, końska derka, stajnia.

ponoć prawdziwy mongolski tatar był z mięsa transportowanego/przechowywanego pod siodłem ;) Zakąska do lambików jak znalazł ;);)

kursów sensorycznych nie robiłem ale w Gueuze i w Faro żadnego konia nie wyczułem;D

To jeszcze napisz w jakim Gueze.

Ale przed Wielką Pardubicką czy po ? Przepocone,nowe czy stare ? ;)

Raczej przechodzone, stare. Nowe siodło to będzie zapach skórzany. To musi być spocone, ale bez przesady. Bo takie mocno przepocone, to już kwas izowalerianowy.

Edited by kopyr

kursów sensorycznych nie robiłem ale w Gueuze i w Faro żadnego konia nie wyczułem;D

To jeszcze napisz w jakim Gueze.

takie

http://smakpiwa.pl/Gueuze_375_ml-77.html

moim zdaniem zbyt kwaśne żeby wyczuć w nim smaki w tle, co innego Faro, w którym jednak siodła nie było:)

To nie jest zapach siodła, tylko spoconego konia. Wystarczy zbliżyć się do jakiejkolwiek stajni. Zapach jest bardzo charakterystyczny i nie da się pomylić z niczym innym. Moim zdaniem jest dość wyraźny w piwie Orval. W lambikach w różnym natężeniu, nawet w tych koncernowych często jest dość wyraźny.

To nie jest zapach siodła, tylko spoconego konia. Wystarczy zbliżyć się do jakiejkolwiek stajni. Zapach jest bardzo charakterystyczny i nie da się pomylić z niczym innym. Moim zdaniem jest dość wyraźny w piwie Orval. W lambikach w różnym natężeniu, nawet w tych koncernowych często jest dość wyraźny.

To prawda piłem Orvala nie dalej jak kilka dni temu i był bardzo charakterystyczny. Chociaż trzeba też wiedzieć czego szukać.

Co do Lindemannsa to akurat go nie piłem, ale smak kwaśny nie powinien Ci przeszkadzać w odbiorze aromatu końskiej derki. No chyba, że piwo ma tak intensywny aromat octowy, że wszystko przykrywa.

Po ilu gonitwach siodło ma "ten" zapach ;)

To zależy od predyspozycji konia raz wystarczy jedno okrążenie innym razem kilka. :beer:

Edited by maxhot