Skocz do zawartości

Clair de Lune - #21 Pils v1.0 Łodygowe


sebpa

Rekomendowane odpowiedzi

ocena wizualna piwa:

piwo w kolorze jasnym, bardzo jasnym, zoltym, krystalicznie przejrzyste, piana bardzo duza, srednio drobna, oblepiajaca szkolo, ogolnie czas sprawil ze sie przegazowalo, musialem lac na dwa kufle, do jednego nie dalo rady.

 

zapach i smak piwa:

mocno chmielowe w zapachu, jakby cytrusy ale pochodzace wlasnie od chmielu (zapach skojarzyl mi sie, sorry za porownanie, z coolerem cytrynowym ), zapach mega orzezwiajacy az chce sie czym predzej siegnac po lyczka, brak estrowych aromatow. Piwo zbalansowane, goryczka zdecydowana, krotka, wspolgra ze slodowoscia, kwaskowe, wytrawny finisz.

 

Uczucie w ustach:

polpelne, nagazowanie duze, troche za duze jak na styl, ale ja takie lubie co zawsze podkreslam :)

 

ogolne wrazenie:

zaraz zajrze w recepture i cos podobnego musze uwazyc jak tylko przyjdzie czas na lagery. Jak dla mnie mega pijalne, dodatkowo swietnie prezentuje sie w kufelku. Dziekowac Jarku.

 

edited:

 

hmmm, zajrzalem do receptury i chmiele nie wygladaja na takie co by mogly dac cytrusowe aromaty:

 

- Hallertauer Tradition gran. 2010 (5.2% a-k) 30g

- Tettnanger gran. 2009 (3.5% a-k) 20g

 

to juz sam nie wiem, skad to sie wzielo. cala receptura tu #21 Pils v1.0 Łodygowe

 

edited 2:

 

zapomnialem dodac ze w smaku jest przyjemnie chmielowe, szkoda ze juz wypilem.

Edytowane przez sebpa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste piwa potrafią być dobre.

 

Ale to piwo z pilsem nie ma wiele wspólnego, niestety. Trochę za mało goryczki. W każdym razie wnioski zostały wyciągnięte i w nadchodzącym sezonie lagerowym będą poprawki.

 

Dziękuję za ocenę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.