Skocz do zawartości

Antywirus zgłasza wirusa na stronie głównej


plaster

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ten, gdyby działał, starałby się wyłączyć blokadę popup w przeglądarce klienta i przekierować na stronę, która starałaby się pobrać na dysk plik exe. Niestety przyznaję się bez bicia całe zmieszanie spowodowałem sam :)

Ale już ok (przynajmniej do czasu :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrhr... żeby uruchomić takiego .exe to nawet jeśli chcę, to muszę się nad tym na chwilę pochylić :)

Znaczy się, że gdzie indziej mi hasła pod**** :) Bogu dzięki, że kilka innych prostych zabezpieczeń było :)

Zależy od tego na co się nadziałeś. A to z ciekawości napisz co się działo, bo ciekaw jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego na co się nadziałeś. A to z ciekawości napisz co się działo, bo ciekaw jestem :)

W statystykach serwera zauważyłem nagły wzrost liczby błędów 404. Po przejrzeniu logów okazało się, że ktoś bardzo intensywnie poszukiwał w katalogach sklepu pliku, który odpowiada za dostęp administratora... wpisywane w ślepo nazwy plików, które mogłyby za to odpowiadać, a które Bogu dzięki nie istniały...

Były to odwołania w stylu: /admin.php, /admin/scripts/setup.php itp. - łącznie kilka tysięcy różnych odwołań, które najwidoczniej bywają używane na różnych silnikach sklepów...

Na moje szczęście dostęp dla admina już wcześniej nieco utrudniłem, bo ku mojemu zdziwieniu w niektórych odwołaniach widniały zarówno prawdziwy login, jak i hasło do sklepu, a ponadto (o zgrozo) login i hasło do całego konta firmy na serwerze - chyba tylko głupi fart sprawił, że ten ktoś nie spróbował tam się zalogować - wystarczyło podać jedynie nazwę serwera ftp i pełen dostęp gotowy :rolleyes:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.