Skocz do zawartości

Antywirus zgłasza wirusa na stronie głównej


plaster

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da się odwiedzić strony :D Chrome płacze że coś złego tam znalazł:

Warning: Something's Not Right Here!

www.piwo.org contains content from totokillcatdonskld.c0m.li, a site known to distribute malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.

Google has found malicious software may be installed onto your computer if you proceed. If you've visited this site in the past or you trust this site, it's possible that it has just recently been compromised by a hacker. You should not proceed, and perhaps try again tomorrow or go somewhere else.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy wchodzeniu na piwo.org antywirus krzyczy ( zemsta GŻ :rolleyes: ? )

Chyba tak :D Z tego co widzę, to nowa baza antyvirusa Kaspersky się czepia o jakiś javascript z wordpressa. (Pewnie mu chodzi o te linki do FB).

 

edit:

eSafe 7.0.17.0 2011.08.21 -

eTrust-Vet 36.1.8515 2011.08.22 -

F-Prot 4.6.2.117 2011.08.22 -

F-Secure 9.0.16440.0 2011.08.22 -

Fortinet 4.2.257.0 2011.08.22 -

GData 22 2011.08.22 -

Ikarus T3.1.1.107.0 2011.08.22 -

Jiangmin 13.0.900 2011.08.22 -

K7AntiVirus 9.110.5042 2011.08.22 -

Kaspersky 9.0.0.837 2011.08.22 HEUR:Trojan.Script.Generic

McAfee 5.400.0.1158 2011.08.22 -

McAfee-GW-Edition 2010.1D 2011.08.22 -

Microsoft 1.7604 2011.08.22 -

NOD32 6401 2011.08.22 -

Norman 6.07.10 2011.08.22 -

nProtect 2011-08-22.01 2011.08.22 -

Panda 10.0.3.5 2011.08.22 -

PCTools 8.0.0.5 2011.08.22 -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to fałszywy alarm czy co ale jak wchodzę na stronę główną piwo.org mam alert o wirusie

Wirus: JS:Downloader-AWQ [Trj] (Engine-B)

G-data antywirus.

Edytowane przez kretu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google też straszy:

Bezpieczne przeglądanie
Strona diagnostyczna witryny piwo.org

Jaki jest obecny stan bezpieczeństwa witryny piwo.org?

   Witryna została uznana za podejrzaną ? jej odwiedzanie może stanowić zagrożenie dla komputera.

   W ciągu ostatnich 90 dni część tej witryny została odnotowana z uwagi na podejrzane działania następującą liczbę razy: 2.

Co się stało podczas odwiedzin tej witryny przez Google?

   W ciągu ostatnich 90 dni przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 3. Wyświetlanie 2 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika. Witryna ta po raz ostatni była odwiedzana przez Google 2011-08-22, a po raz ostatni znaleziono w niej podejrzane treści 2011-08-22.

   Złośliwe oprogramowanie obejmuje 2 scripting exploit(s). Udane zainfekowanie powodowało pojawienie się na komputerze docelowym średnio następującej liczby nowych procesów: 22.

   Złośliwe oprogramowanie działa w następującej liczbie domen: 2, m.in. aug2269edklfazp.c0m.li/, totokillcatdonskld.c0m.li/.

   Ta witryna działała w następującej liczbie sieci: 1, m.in. AS49792 (IONIC).

Czy ta witryna pośredniczyła w rozpowszechnianiu złośliwego oprogramowania?

   Nie wydaje się, aby w ciągu ostatnich 90 dni witryna piwo.org pośredniczyła w zarażaniu jakichkolwiek witryn.

Czy w tej witrynie działało złośliwe oprogramowanie?

   Nie, w ciągu ostatnich 90 dni nie było w tej witrynie złośliwego oprogramowania.

Jak do tego doszło?

   W pewnych przypadkach osoby trzecie mogą dodawać do legalnych witryn złośliwy kod, który spowoduje wyświetlanie przez nas komunikatu ostrzegawczego.

Dalsze czynności:

   Wróć do poprzedniej strony.
   Jeśli witryna należy do Ciebie, możesz zwrócić się o sprawdzenie jej za pomocą Narzędzi Google dla webmasterów. Więcej informacji na temat procesu sprawdzania można znaleźć w Centrum pomocy Google dla webmasterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kliknąć w prawym dolnym rogu "ignoruj" - zgłosiłem do google prośbę o ponowną weryfikację witryny (bo alert na tym etapie bierze się właśnie z stamtąd), więc za kilka godzin wszystko wróci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy kliknąć w prawym dolnym rogu "ignoruj" - zgłosiłem do google prośbę o ponowną weryfikację witryny (bo alert na tym etapie bierze się właśnie z stamtąd), więc za kilka godzin wszystko wróci do normy.

Ale za każdym raxem trzeba klikać , a i wyświetla się w dziwny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Firefoxie podczas kliknięcia w link avast podnosi alarm. Jakieś konie trojańskie się ładują. Tabuny całe :)

Haaa... a ja się zastanawiałem, skąd mają moje hasło na konto e-sklepu podczas prób włamania, które ostatnio ze zdumieniem odnotowałem :)

Myślałem, że koniki gryzą się z ubuntu, ale kto wie.... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.