Skocz do zawartości

Slabsze piwo jako pierwsze


przemak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym nie wietrzyl tak tego piwa :cool: Czym mniej dostepu powietrza i kurzu tym bezpieczniej.

Ja je tylko tak do zdjecia - caly czas przykryte!

Praktyka pokazuje jednak, że otwarta fermentacja nie wpływa ujemnie na piwo, ani mu nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wietrzyl tak tego piwa :cool: Czym mniej dostepu powietrza i kurzu tym bezpieczniej.

Ja je tylko tak do zdjecia - caly czas przykryte!

Praktyka pokazuje jednak' date=' że otwarta fermentacja nie wpływa ujemnie na piwo, ani mu nie szkodzi.[/quote']

Teraz jest taka piana:

 

piwo4yw3.th.jpgthpix.gif

 

trudno by bylo, zeby sie przez nia cos dostalo do "piwa wlasciwego".

 

To na wierzchu, takie brazowe, to drozdze, tak? To one nie pracuja teraz? Mam nadzieje, ze to normalne, i reszta nadal dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Dwa tygodnie po butelkowaniu - musze zdac relacje! :D

Piwo jest bardzo dobre, nie liczylem szczerze mowiac na taki smak, myslalem, ze bedzie gorzej. W zasadzie o to dokladnie mi chodzilo - a jest to przeciez piwo z brewkita!

Teraz kolejna warka - tym razem ciemne (dla zony) - i zbieram butelki zeby miec na dwie albo nawet trzy warki.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też gorąco polecam zacieranie :) Dużo zabawy i przyjemności, no może poza sprzątaniem :) Ale jaka radość, gdy zacieranie przebiegnie poprawnie, zwłaszcza to pierwsze :D No i jeszcze można kombinować z różnymi słodami, ekstrakty nie dają takiej możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No PRZEMAK do trzech razy sztuka. Trzecie już z zacieraniem?. JK

Nie popędzaj wena, nie popędzaj. Moje pierwsze zacierane to była warka 7. Choć mój uczeń, czyli Opal zaciera już od 1. warki, a 7. warką zajął 2 miejsce na WWP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, a właściwie pisząc to miałem podobną kolejność. No, ale w większości dochodziłem do wszystkiego sam. Teraz młodsi starzem koledzy mogą liczyć na większą pomoc. JK

No i jeszcze jedno nie trzeba kadzi filtracyjnej wystarczy oplot za kilka złotych.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - czyli, jak zrobie kolejna warke z brewkita (bo pilsa musze zrobic jeszcze raz, dobry byl), to co? Jaki konkretnie zestaw surowcow i procedure polecacie? Czy moze jeszcze jako etap przejsciowy cos z ekstraktu i chmielu? Najpierw na przyklad z plynnych ekstraktow, a potem... No wlasnie, co? Nie chcialbym rzucic sie od razu na gleboka wode, zeby nie zepsuc. W dodatku wbrew pozorom takie warzenie nawet z brewkita uczy, i druga warka pokazala, ze jeszcze zdarzaja mi sie rozne niespodzianki - tu ostudzic, tu przelac, tu za gorace, tu za duzo wody... Wiec spokojnie jeszcze raz z brewkita a potem - co polecacie? Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a potem - co polecacie?

Ja, a pewnie wena się przyłączy :), to najbardziej polecam CZYTAĆ.

A tak serio, to warto ze dwie warki z ekstraktów zrobić. Ja bym na Twoim miejscu następnego brewkita nie robił - nie ma sensu. W swoim życiu zrobiłem tylko jednego brewkita i jest to najsłabsze niezepsute piwo z mojego browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sporo, ale wszystko, co czytam, wydaje mi sie "za wysoka polka" ;-)

Tutaj na forum wszystko jest proste, w praktyce wiem, ze jest conajmniej roznie. Czyli, tak jak myslalem, nasepne powinno byc cos takiego:

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Prawdziwe_quotAlequot_10Blg_-_zestaw_surowcow&przedm=184116&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164394%2F183249%2F1594577&sortuj=kod

 

No to sprobuje, raz sie zyje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ale jak masz możliwość zrób następne z gotowego zestawu BA. Możliwości są duże. Wszystko zależy od Twoich warunków w domu. Gdy masz możliwość utrzymania temp w okolicach 8-12°C to koniecznie jakiegoś dolniaka jak nie to coś z góry. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.