Skocz do zawartości

Piwowar


pablo

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie czytam piwowara bo wczoraj dotarł do mnie i w kalendarium ktoś chyba walnął byka na temat European Beer Star: "złoty medal w kategorii porter bałtycki zdobył Porter Warmiński z olsztyńskiego Browaru Fortuna..." i jeszcze Orkiszowe z miodem.... może nastąpiła jakaś fuzja o której nie wiem ale z moich informacji to są piwa Browaru Kormoran !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Wiosenny nr, jeszcze nie ma na stronie PSPD ale to pewnie kwestia godzin ;)

 

20139_rd.jpg?lm=1370854412&sess_id=26464106960

W numerze WIOSNA 2013: znajdziecie m.in.: wstępniak nowego Redaktora Naczelnego - Andrzeja Sadownika, "Słowo Prezesa" - w tej roli po raz pierwszy Krzysztof Lechowski, "Walne zebranie sprawozdawczo-Wyborcze PSPD", "Jak zostać sędzią BJCP ?", "Niezbędnik Piwowara: odwrotna dekokcja", "Oj Chmielu - cz. IV - chmielenie na zimno", "Opis stylów piwa według PSPD (cz. I) - Jasne Lekkie, Pils Niemiecki, Kellerbier, Monachijskie Ciemne, Polotmave, Koźlak, Rauchbock", "Historia olsztyńskiego piwowarstwa", "Japonia jak marzenie - relacja z piwowarskiej wyprawy do Tokio", "Piwo Wiosny 2013: Dunkelweizen", "Biblioteczka piwowara: The Brewmaster's Bible", "Na Piwnej dobrze warzą - browar Piwna w Gdańsku".

 

Źródło:

http://browamator.pl..._id=26464106960

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może jakiś cykl DIY?

 

 

Najchętniej gdyby to było nie omówienie pojedynczego rozwiązania, ale przekrojowe porównanie róznych opcji koniecznie ze zdjęciami jak kto używa;-)

 

przykładowo:

Filtracja zacieru: fałszywe dno / sraczwężyk / rurki PCV / rurki miedziane

jak wykonać, porównanie kosztów, wady, zalety, wydajność, uniwersalność

 

Podobnie może być wiele innych: filtracja chmielin, wyszynk piwa, różne rozwiązania kegeratorów, rodzaje garnków, żródła ciepła, pojemnik/lodówka fermentacyjna, lidl i jego modyfikacje...

 

PS.

Może to już było - od niedawna prenumeruję i czytam całość Piwowara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był już temat to wodzie? Mam wszystkie kwartalniki, ale może przeoczyłem.

Bardzo interesuje mnie w jaki sposób skład wody wpływa na jasne lagery, pszenice, ipa, stouty itp.

Co wogóle robi osmoza, filtry jonowymienne (birtopodobne), stącanie wapnem, dodawanie soli. pH wody, brzeczki, wody do wysładzania.

Jak to wszystko wypływa na odczucie smaku chmielu, słodowości..

Moje eksperymenty z miękką wodą w pilsach i weizenach dały bardzo dobre efekty, chciałbym jednak poznać jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w ramach sensoryki/sędziowania/konkursów piwnych "cykl: ocena komercyjnego piwa" przez (np. pięciu) sędziów PSPD, wg arkusza oceny PSPD

 

Widzę to tak - na stronie PSPD można zapowiedzieć że w kolejnym numerze będzie ocena konkretnej warki/serii danego piwa (ot, choćby Kormoran AIPA); każdy w domowych pieleszach może zrobić notatki itp. a po ukazaniu się artykułu porównać własne wyniki z tymi od sędziów PSPD (opublikowany arkusz PSPD z np. uśrednionymi ocenami lub zakresem ocen sędziów) ;-)

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę... przydałby się jakiś cykl kulinarny. Tematyka jest popularna na blogach i forum

 

Przekąski do piwa - przepisy na znane przysmaki ze świata, własne pomysły

Przepisy na dania do piwa/z piwa...

Pomysły na wykorzystanie młóta...

 

a może coś z "pokrewnych" hobby/forów: serowarstwo, prosty przepis na cydr, miód pitny, naleweczkę...;-)

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a tak zupełnie od siebie (bo powyższe pomysły kojarzę po lekturze forum, przewijających się tematach, pytaniach itp.) - marzyłby mi się artykuł / może wywiad ze znanym/utytułowanym piwowarem zestawiający jego doświadczenia potwierdzone konkretnymi warkami w kontekście użytych surowców, warunków fermentacji itd.

 

np. "robiłem XX belgów, Dubble najlepsze wychodziły na drożdżach XXX, a Triple YYY. Polecam, nie polecam drożdży takich i takich dlatego że (tu miejsce na prawdziwe doświadczenia, porównania)"

"w przypadku danego stylu eksperymentowałem z dodatkami słodów takich a takich. Te i te warto dodać, tamtych mniej, a przy innych nie wyczułem różnicy"

"najbardziej lubię styl X, w moich piwach najchętniej używam chmielu A, nie byłem zadowolony z efektów stosowana chmielu B"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. "robiłem XX belgów, Dubble najlepsze wychodziły na drożdżach XXX, a Triple YYY. Polecam, nie polecam drożdży takich i takich dlatego że (tu miejsce na prawdziwe doświadczenia, porównania)"

 

A, to też będzie w letnim numerze - mój subiektywny ranking drożdzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder, a co powiedziałbyś na artykuł "Fermentacja lagerów". Wdzięczny temat, czytałes o tym dużo. Może opisałbyś jak stosujesz teorie w praktyce browaru domowego? Ja bym chętnie poczytał.

 

Teorię znam dobrze, z praktyką trochę gorzej, ale przeprowadzę kwerendę u lepszych "lagerowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. "robiłem XX belgów, Dubble najlepsze wychodziły na drożdżach XXX, a Triple YYY. Polecam, nie polecam drożdży takich i takich dlatego że (tu miejsce na prawdziwe doświadczenia, porównania)"

 

A, to też będzie w letnim numerze - mój subiektywny ranking drożdzy

 

Super! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze z pomniejszych wpisów w piwowarze (bo raczej nie byłby to pełen "artykuł") - może mini cykl "rolniczy" ;-)

 

Tj. chmielnik w praktyce: w zimowym: jak przygotować sztobry, w wiosennym: jak dbać o roślinki; w letnim: jak zbierać i suszyć; w jesiennym: jak przychowywać... ze zdjęciami, poradami, nowinkami itp.

 

PS.

Nie mam chmielnika więc mogłem pokręcić - plan był taki, aby te "porady" pojawiały się z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chmielniku były ze 3 artykuły specjalisty z Puław w pierwszych numerach Piwowara, teraz jest cykl artykułów o chmielu i chmieleniu

 

OK, ale weź pod uwagę że ktoś może rozpocząć prenumeratę właśnie teraz i nie będzie kupował archiwaliów żeby nic nie przeoczyć. Na forum można go odesłać do wyszukiwarki, a w piwowarze można w rogu jednej ze stron dać przypominajkę - "haloooo! niedługo czas na sadzonki" ;) "za chwilę trzeba będzie rozpocząć zbiory" itp. Przy okazji można "sprzedać" własne patenty na najlepsze praktyki np. suszenia...

 

Dobra może jednak przesadzam ;) (i nie mówię o roślinach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wodzie będzie w letnim numerze

 

Może to już za późno, ale może dałoby się omówić znane parametry wody z ujęć w większych (niekoniecznie administracyjnie, a np. większych piwowarsko, czy pod względem obecności PSPD) miastach:

dla przykładu - z mojego pobieżnego porównania wyszło mi: woda dobra na wszystko poza pilsem ;), do ALE dodać pół łyżki gipsu, do stoutu pół łyżki soli... pewnie i tak minąłem się z prawdą, ale... proste porównanie dla kilku większych miast? z 'łopatologicznymi' przykładami, np. "do pilsa, radziłbym mieszać kranówę pół na pół z wodą z filtra RO"

 

IMO to mniej zaangażowanym pokaże kierunek, a tym bardziej dociekliwym doda motywacji do obliczeń, analiz i testów ;-)

Edytowane przez sugarsweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wodzie będzie w letnim numerze

 

Może to już za późno, ale może dałoby się omówić znane parametry wody z ujęć w większych (niekoniecznie administracyjnie, a np. większych piwowarsko, czy pod względem obecności PSPD) miastach:

dla przykładu - z mojego pobieżnego porównania wyszło mi: woda dobra na wszystko poza pilsem ;), do ALE dodać pół łyżki gipsu, do stoutu pół łyżki soli... pewnie i tak minąłem się z prawdą, ale... proste porównanie dla kilku większych miast? z 'łopatologicznymi' przykładami, np. "do pilsa, radziłbym mieszać kranówę pół na pół z wodą z filtra RO"

 

IMO to mniej zaangażowanym pokaże kierunek, a tym bardziej dociekliwym doda motywacji do obliczeń, analiz i testów ;-)

Tego praktycznie zrobić się nie da. Niektóre miasta mają przecież więcej niż 1 ujęcie wody, a w innych parametry wody w istotnie się zmieniają w ciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O chmielniku były ze 3 artykuły specjalisty z Puław w pierwszych numerach Piwowara, teraz jest cykl artykułów o chmielu i chmieleniu

 

OK, ale weź pod uwagę że ktoś może rozpocząć prenumeratę właśnie teraz i nie będzie kupował archiwaliów żeby nic nie przeoczyć. Na forum można go odesłać do wyszukiwarki, a w piwowarze można w rogu jednej ze stron dać przypominajkę - "haloooo! niedługo czas na sadzonki" ;) "za chwilę trzeba będzie rozpocząć zbiory" itp. Przy okazji można "sprzedać" własne patenty na najlepsze praktyki np. suszenia...

 

Dobra może jednak przesadzam ;) (i nie mówię o roślinach)

pomyśl o starych prenumeratorach czytający kolejny raz o sadzonkach chmielu lub Warszawiakach czytających o wodzie na Śląsku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.