Skocz do zawartości

Pytanie do co warzenia z zacieraniem. Garnek oraz kuchenka.


Marjan

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając rzeczy po przeprowadzce znalazłem garnek, co najmniej 30 litrowy, jest zrobiony chyba z cyny albo czegoś podobnego. Dawniej w nim pasteryzowało się słoiki. I mam takie pytanie co do niego.

Czy się nada?

 

I mam kuchenkę gazową Amica.

Z tego co wyczytałem w necie ma ona na dużym palniku 2,4Kw i do tego użyłbym drugiego mniejszego który ma 1,4Kw.

 

I tak myślę czy to wystarczy.

Tylko proszę bez porad w kupowaniu taboretu gazowego bo nie mogę go kupić, mieszkam w bloku i tu raczej odpada takie gazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etam... kontrowersyjne.... tyle bimbru ludziska wypili, pędzonego w aluminiowych garach.... i co? piją dalej :cool:

wracając do tematu...

kuchenka ci wystarczy :ble:

a na garnek zbieraj.... byle by ci denko za szybko nie odpadło :lol:

 

powodzenia w zacieraniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając rzeczy po przeprowadzce znalazłem garnek, co najmniej 30 litrowy, jest zrobiony chyba z cyny albo czegoś podobnego. Dawniej w nim pasteryzowało się słoiki. I mam takie pytanie co do niego.

Czy się nada?

A może to garnek stalowy, ocynkowany? Jeśli tak to chyba pozostanie Ci pasteryzowanie w nim słoików bo ocynk nie nadaje się do warzenia, no chyba, że się mylę. Wstaw fotkę to może łatwiej będzie zgadnąć z czego gar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotę wstawię dopiero za kilka dni, iPLUS i limity:P

Mama moja twierdzi, że to jest garnek aluminiowy.

 

Mam pytanie co do filtracji.

Mam jeden fermentator i jestem ciekaw czy mogę wlać w niego zawartość i po tym jak sfermentuję dopiero przelewając piwo do butelek przefiltrować.

Czy tak się nie da ? :cool:

 

Przepraszam, za głupie pytania i dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Marcin.

 

@EDIT:

Cofam kwestię z filtracją. Czytam wiki właśnie :ble:

Edytowane przez Marjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo to widzę :ble:

po gotowaniu zacieru musisz oddzielić brzeczkę od młóta, wysładzając w miedzy czasie....i odfiltrować płyn, który będziesz fermentował,

później od biedy możesz nie zlewać piwa na cichą, tj. zostawić piwo w fermentatorze aż sie wyklaruje i dopiero zlać w butelki...

uprzednio czytając... czytając .... czytając

podstawy się kłaniają :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i dochodzę do wniosku, że dopiero po dwóch warkach, prawie 2 warkach bo następna utknęła na 5 i zaczyna mieć kwaśny posmak mimo odkażania, dochodzę do wniosku, że muszę szukać więcej informacji :cool:

Edytowane przez Marjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym fermentorem to ty daleko nie zajedziesz. Jak będziesz robił kolejne zamówienie na surowce koniecznie dorzuć dwa baniaki (1 z dziurą i kranikiem do filtracji i rozlewu, reszta do fermentacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i dochodzę do wniosku, że dopiero po dwóch warkach, prawie 2 warkach bo następna utknęła na 5 i zaczyna mieć kwaśny posmak mimo odkażania, dochodzę do wniosku, że muszę szukać więcej informacji :ble:

Zwiększ limit iPLUS :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.