Skocz do zawartości

nagazowanie, piana... :/


pepo

Rekomendowane odpowiedzi

piwo rozlane, zakapslowane... kilka dni w cieple (może tydzień) dokładnie jest to warka ---> http://www.piwo.org/forum/p110448-17-07-2011-18-35-36.html#p110448

wydawało mi się, że te kilka dni wystarczy aby dobrze było nagazowane.... wstawiłem do lodóweczki celem konsumpcji....

po godzince leżenia w chłódku zaledwie małe pssytt, po przelaniu do kufla.... rozczarowanie :cool:

zero piany! zero bąbelek!! klapa :ble:

kolejne to samo.....

ale jakież moje było zaskoczenie..... ciepłe, tj temperatura pokojowa....

jest piana! po przelaniu utrzymuje się, cały czas widać bąbelkowanie

 

rozumiem jak by był kwas, ale piwo jest jak najbardziej - pijalne :lol:

 

co jest?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu i w jakiej temperaturze trzymałeś po tym tygodniu w pokojowej? Ile dałeś surowca do refermentacji? To chodzi o tego Alta?

Wzrostem piany w pokojowej bym się nie przejmował - więcej CO2 rozpuszcza się w płynach w niższych temperaturach, w wyższych ucieka, co pewnie wzbija pianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak to ten alt

do refermentacji standard... 8gram glukozy na litr,

a jeżeli w piwo stoi w lodówce(godzina-dwie), akurat równe 10°C bo fermentuje tam koźlaczek...

i nagromadzony w szyjce co2 rozpuszcza sie w nim... to powinno chyba bardziej gazować :ble: tym bardziej skoro niema wspomnianego pssssyyt :rolleyes:

nie pojmuję tego :lol:

butelki brałem już różne.... z początku, środka i końca rozlewu.... efekt ten sam...

pozostaje chyba pić ciepłe :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.