Skocz do zawartości

Podkładki pod piwo


tomaszko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Ponieważ to forum o piwie, więc być może ktoś mi doradzi. Produkuję (wielkie słowo:) ) dla satysfakcji i przyjaciół domowe piwo, chciałem z pewnej okazji stworzyć podkładki pod piwo, może polecicie mi kogoś? Chce ich mieć nie więcej niż 1000sztuk i wiem, że to niewiele dla tych co to robią...oczywiście przeszukałem internet i ceny niestety są w okolicach 1.4zł za jedną stronę w 4 kolorach i to w większości jakieś papier naklejany na tekture- ja chciałbym żeby te podkładki były na prawdziwym beermacie, offsetowe, nie jakieś powlekane, drukowane cyfrowo. Jest szansa zejść przy 1000szt poniżej złotówki?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wszędzie na stronach dostępne są cenniki, ale znalazłem następujących producentów:

InformMax (Kraków)

Consnet (Kraków)

Pacon (Oborniki Śl.)

 

InformMax deklaruje, że produkuje podkładki na normalnym beermacie, więc powinno być ok. Szczególnie, że wg oferty robią podkładki dla kilku znanych marek.

Edytowane przez minder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Ponieważ to forum o piwie, więc być może ktoś mi doradzi. Produkuję (wielkie słowo:) ) dla satysfakcji i przyjaciół domowe piwo, chciałem z pewnej okazji stworzyć podkładki pod piwo, może polecicie mi kogoś? Chce ich mieć nie więcej niż 1000sztuk i wiem, że to niewiele dla tych co to robią...oczywiście przeszukałem internet i ceny niestety są w okolicach 1.4zł za jedną stronę w 4 kolorach i to w większości jakieś papier naklejany na tekture- ja chciałbym żeby te podkładki były na prawdziwym beermacie, offsetowe, nie jakieś powlekane, drukowane cyfrowo. Jest szansa zejść przy 1000szt poniżej złotówki?

 

pozdrawiam

Witaj!

Będzie ciężko.

Co prawda technologia druku podkładek jest w tej chwili jedną z najtańszych - tampondruk w dobie silikonowych form przygotowywanych na dość tanim sprzęcie (ostatnio gość o którego zamawiałem jakieś firmówki chwalił się maszyną za... 500 zł:-) schodzi z ceny dość znacznie: wystarczy porównać ceny gadżetów reklamowych np 2003 a dziś.

Z drugiej strony podkładki produkowane z miazgi papierowej to strasznie wąski segment rynku, z niewielką konkurencją. Albo inaczej: nastawioną na trzy typy klienta: koncerny, mniejsze browary i restauracje i puby. jednak nawet pub, któremu wymarzy się własna podkładka zamówi nie mniej niż 10k.

Z drugiej strony klasyczna firma oferująca usługi tampondruku czy sitodruku nie będzie miała dostepu do papieru 9nawet w formie arkuszy - ale wtedy dochodzi koszt matrycy do wycięcia etc etc etc.

Rynek przyrównałbym raczej do poligrafii sprzed CTP (czasy naświetlania klisz ) gdzie nie było może takiego parcia jak dziś na obniżanie ceny. Dla przykładu cena folderu A4/3 bez foliowania 1k szt. w Krakowie (dane z pliku xls ze starymi fakturami:-) w r.2000 to 2140 zł netto, 2003 to 1950 zł, a w zeszłym roku zapłaciłem 390zł netto z lakierowaniem... Co ciekawe ceny nakładów pow 10k szt. nie zmieniły się tak bardzo.

 

A szukałeś może w firmach czeskich, alibo niemieckich? Skoro są już branże drobne gdzie ceny porównawcze potrafią (nieprzyjemnie) zaskoczyć...

 

Jeśli znajdziesz, się zapomnij się jednakowoż pochwalić. Ktoby nie chciał mieć własnych bierplatten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewniana jest piękna!

 

 

ale jest drewniana.

 

Fakt, popuszczając wodze fantazji możemy wykonać podstawki na każdym materiale, który oferują firmy gadżetowo-reklamowe wychodząc z poszukiwania pod kątem technologii wykonania:

wycinanie/wypalanie laserem - materiał: drewno,blacha met kolorowa, blacha nierdzewka, spienione pvc, sztywne pp....

frezowanie cnc - szkło, drewno, żywica epoksydowa, konglomerat, kamień naturalny, lastrico

tampondruk - każdy płaski materiał

sitodruk - każde w miarę płaski materiał

flock - bawełna

wyszywanie komputerowe (haftowanie mi sie źle kojarzy) - każdy materiał włókienniczy.

 

Tylko czy to będą jeszcze podkładki?

Podkładka miała historycznie blokować roszenie stołu i zbierać wylewającą sie pianę.

 

ale podkładki ładne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, beermat z założenia ma służyć do wsiąkania płynu, co czyni je chyba jednak jednorazowymi, drewniane wchłaniają zdecydowanie gorzej ale za to można ich użyć kilka razy poza tym ta unikalność! Jak to jest anteks z używaniem tych drewnianych, jak długo służy taka drewniana zanim przestaje być estetyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się. Miałem na myśli nadruk na "gołym" korku. Teraz bez rezultatu szukałem na allegro tej oferty. Może się z czasem pojawi.

Są na necie firmy oferujące taki nadruk ale maja dosyć duże ceny (minimalna ilość zamówienia):

http://oficyna-drukarska.pl/podkladki.html

http://www.sklep-attum-reklama.pl/Reklamowe_podkladki_korkowe_z_Twoim_nadrukiem_300szt-48.html

Na allegro z tego co pamiętam była możliwość zamówienia mniejszej ilości.

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adama podkładki widziałem, właśnie o coś takiego mi chodzi.

Zastanawiam się, czy firmy zajmujące się reklamą mogą za niewielkie pieniądze nadrukować powiedzmy 50 szt. podkładek z korka na powierzonym materiale.

Moim zdaniem 100zł za 50 podkładek to będzie cena do przyjęcia. Tyle mniej więcej liczą firmy (1,98 zł / szt). Nie potrzeba mi 500 czy 1000 szt. podkładek a takie są zwykle zamówienia minimalne.... :rolleyes:

Można popytać w lokalnych firmach jak to technicznie widzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy- wczoraj po najprostszym wklepaniu w Google hasła pokazało mi się to:

 

http://www.podkladki-pod-piwo.com.pl/

 

Robią też serie liczące po 1000 szt., także dla browarów domowych.

 

Zadzwoniłem dzisiaj i dostałem kontakt do nieobecnego dziś Pana Pawła, który tym segmentem się zajmuje, ale dziś nie jest w firmie. Tel

do Pana Pawła: 664 768 204.

 

Oferty cenowej nie uzyskałem przez telefon- potrzebny jest kontakt mailowy. Maila puściłem i czekam na odpowiedź. Szybkość reakcji firmy też oczywiście będzie (dla mnie przynajmniej) liczona in plus lub in minus.

 

Papaja

 

Remik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

zajmujemy się produkcją stylowych, drewnianych podkładek pod szklanki. Przykładową podkładkę można zobaczyć na naszej stronie internetowej www.tdkwooddecor.glt.pl w dziale galeria, lub bezpośrednio tutaj

 

Wyróżniamy się darmową wyceną, pomocą przy projekcie oraz dokładnym terminem realizacji. Nie zniechęcają nas małe zamówienia i nie windujemy sztucznie cen przy takich zleceniach. Zainteresowanych proszę o telefon pod numer 531905502.

 

Nawet w przypadku malutkich zamówień (200-300 sztuk) oferujemy cenę poniżej 2zł :)

 

Z pozdrowieniami dla wszystkich miłośników piwa,

TDK Wood Decor

Edytowane przez tdkwooddecor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co masz na myśli Tomku. Nie widzę powodów by czepiać się nomenklatury.

 

Jeśli kogoś to interesuje realizujemy także mikro zamówienia (od 25 do 200 sztuk) choć wtedy cena jest waha się od 2 do 3 złotych i jest zależna od wielu czynników, np. wielkość loga, które ma zostać wypalone.

 

Tym, którzy stornią od telefonicznej rozmowy polecam maila tdkwooddecor@interia.pl , bądź ewentualnie GG 4536792.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ja się nie czepiam :D Prawa rynku i szukania zbytu (koledzy pewnie wyrażą nawet zdziwienie, że nie przyczepiłem się w moim stylu).

Ot dla mnie 200 sztuk to abstrakcja :) Pewnie gdybym miał ładnie zrobione miejsce do warzenia, porządnie usprzętowione, miał czas na warzenie i na tyle licznych fanów mych wyrobów myślałbym o podstawkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.