Skocz do zawartości

gar


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tak zacieram od blisko 2 lat. Przez to duzo latwiej mi jest utrzymac czystosc w kuchni podczas warzenia, nie ma mieszania co kilka minut, wyjmowania klejacych sie lych, bieganie z termoemtrem kapanie zacieru na meble ;). Wszystko odbywa sie na krzesle zawiniete w spiworek, miedzyczasie mam czas na doprcowanie receptury, umycie fermentow, przygotowanie obiadu :P, odmierzenie chmili i mchu. Przy skroconym zacieraniu czyli 60 minutach i przygotowaniu sie logistycznym, calosc zajmuje mi niecale 5h wraz z posprzataniem kuchni i lazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dla utrzymania temperatury

Zauwazylem, ze lodowki turystyczne (no przynajmniej moja) ma bardzo slabo izolowane dno, i zacier wychladza sie od spodu, dlatego lepiej nie klasc jej na zimnej podlodze. Ja osobiscie zawijam lodowke dodatkowo w spiorek i klade na krzesle. W ten sposob ostatnio temperatura w ciagu godziny spadla mi o okolo 2 stopnie celcjusza, z 68 do 66.

Edytowane przez Makaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?id=157&p=3 post #64 i http://www.piwo.org/forum/viewtopic.php?id=566&p=2 #38 . Istotne są przy tej średnicy dodatkowe radiatory które ułatwiają odprowadzanie ciepła i zarazem utrzymują rurkę w równych odstępach.

dzięki za odpowiedź, wchodzę w rurę 6mm, jak mi się uda dołożę jakiś kawałek blachy? jakiej grubości jest Twoja? aha, i jak lutować miedż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tylko małą informację techniczną - bezpośredni link do postu można łatwo dodać klikając w datę zaraz nad nazwą użytkownika i avatarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info,

a co myślicie o usztywnieniu konstrukcji drutem miedzianym? tzn dolutowanie w pionie drutu miedzianego, i oplecenie go dookoła każdej z rurek. myślę o dodaniu kilu(nastu) takich drutów, które mogłyby działać na zasadzie radiatora i dodatkowo usztywniać konstrukcję.

Sróbuj na początek, jak to działa bez usztywnień - mnie one bardzo denerwują, bo ciężko doczyścić te zakamarki i na pewno są siedliskiem zarazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drut może jedynie pomóc zachowaniu równych odstępów między zwojami, co nie jest moim zdaniem bez znaczenia i ma wpływ na szybkość chłodzenia. Tak sobie zrymowałem :cool: . Podejrzewam że nie trzeba lutować, tylko tak jak piszesz

oplecenie go dookoła każdej z rurek

wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.