Skocz do zawartości

Czy ktoś został piwowarem po obejrzeniu klipu jpd?


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie sączę piwo i surfuję po YT i jakoś trafiłem na nasz wiekompomny :) klip

i naszło mnie takie pytanie, czy na forum jest ktoś, kto zaczął warzyć po obejrzeniu naszego klipu? Jeśli jest to niech się ujawni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wcześnie tego nie widziałem, ale gdybym zobaczył, to od razu bym sięzabrał za warzenie (co zresztą już czynię) :) A we wrześniu, po wakacjach, mam zamiar się zapisać do PSPD :)

Btw, kto kto kapsluje tą Gretą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem :) Się jakoś zorganizowaliście, czy kazdy sam się nakręcił, a późnie tylko zostało to zmontowane?

Nie zebrałbyś tylu ludzi w jednym miejscu. :) Zresztą widać po jakości, że to było kręcone różnym sprzętem, czasem nawet komórką, a dwa lata temu to były gorsze komórki niż teraz (mniej więcej 2 lata temu zaczynaliśmy pierwsze nagrania). Można poczytać archiwalny wątek o kręceniu na piwo.org. Z ciekawostek, na 5 minut filmu nadeszło nagrań na w sumie prawie 2,5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł i fajny filmik. Tylko 2,5h - gdy ja kręciłem swoje filmiki (z wyjazdów turystycznych), to żeby nakręcić 7min miałem ponad 4h materiału a na 15min wybierałem z ponad 8h.

Tak na przyszłość, to mogę służyć pomocą przy filmikach - amatorsko lubię się tym czasami zajmować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe pytanie. Myślę, że nie ma aż tak wielu, których ten klip zachęcił. Sam klip jest świetny, ale sądzę, że trafił do już zdecydowanych ludzi bardziej niż do tych, którzy jeszcze nie wiedzą, czego od życia chcą :). Jeśli ktoś go obejrzał to raczej na pewno dlatego, że już wcześniej taką decyzję podjął. Mnie do zostania piwowarem skłonił pobyt w Irlandii. Guinness na co dzień a potem w Polsce ograniczony do niego dostęp. Stwierdziłem, że bez łaski, że skoro tak to sam sobie takie piwko uwarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O piwowarstwie domowym nieśmiało myślałem już od kilku lat, ale po obejrzeniu tego filmiku razem ze znajomym zdecydowaliśmy się wykonać jakieś konkretne ruchy i już po 2 miesiącach warzyliśmy pierwsze piwo. To był taki impuls do działania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej więcej rok temu zebrało mnie na własne piwko.... zacząłem więc gmerać po internetowych czeluściach...

filmik ten owszem, owszem... miał jakiś tam wpływ na moją decyzję :):)

teraz i ja JESTEM PIWOWAREM DOMOWYM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście obejrzałem chyba już po pierwszych warkach, acz nie mam pewności, na pewno nie miało to na mnie wpływu, bo piwowarstwo już wcześniej chodziło mi po głowie :)

Natomiast mnóstwo osób, którym opowiadam że jestem piwowarem domowym, mówi "a tak, wiem, taki filmik był na jołtubie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kaz

2. klisz

 

Momentalnie po obejrzeniu trafiłem na forum z końcowych napisów. Tydzień później zamawiałem sprzęt :)

To tak samo jak ja i wybrałem piwo.org a pierwsze piwko poszło z allegro :)

A właśnie, to napiszcie jeszcze jak to było. Szukaliście czegoś o piwowarstwie, czy po prostu gdzieś (pamiętacie gdzie?) zobaczyliście filmik i zaskoczyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kaz

2. klisz

 

Momentalnie po obejrzeniu trafiłem na forum z końcowych napisów. Tydzień później zamawiałem sprzęt :)

To tak samo jak ja i wybrałem piwo.org a pierwsze piwko poszło z allegro :)

A właśnie' date=' to napiszcie jeszcze jak to było. Szukaliście czegoś o piwowarstwie, czy po prostu gdzieś (pamiętacie gdzie?) zobaczyliście filmik i zaskoczyło?[/quote']

Wcześniej robiłem wina z jakimś tam powodzeniem ale zobaczyłem na allegro konserwy Copersa i opisem piwa za 1 zł butelka to zacząłem trochę gmerać a klip widziałem na http://www.joemonster.org/filmy/22446/Jestem_piwowarem_domowym a potem już było z górki :) ponad już 40 warek na koncie i ciągła susza w piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem czegoś w necie o "piwie z proszku". Swego czasu kupiłem szefowi coopersa na gwiazdkę i od tamtego czasu o tym myślałem. Co jakiś czas sobie przypominałem, ale akurat w czasie tego szukania natknąłem się na klip. I jak pisałem w swoim przywitaniu na forum z taką pasją nalewaliście piwa do kufli, że dłużej się już nie zastanawiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dla mnie, nie wgłębiając się w nudną historię, zwiastun do klipu (który podajże ukazał się gdzieś w styczniu) był jedynym z głównych impulsów do głębszego i szerszego zgłębienia tematu piwowarstwa którym to lekko zaszczepiłem się w grudniu zeszłego roku wpadając na to forum. Jakoś właśnie z tego początkowego okresu ten klip najbardziej utkwił mi w głowie.

 

Ogólnie gratulacje i podziękowania za kawał dobrej roboty, oby takich akcji promocyjnych jak najwięcej to i nas piwowarów będzie przybywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście ten klip nakręcili w 2005 roku, to mój browar miałby już 6 lat. :)

 

Klip JPD był impulsem, by wreszcie zrealizować zamiary, które miałem od 5 lat. W 2005 roku po raz pierwszy trafiłem na stronę BA i zapragnąłem robić własne piwo, tyle że na zamiarach się skończyło - "a ile to kosztuje", "a jakie to skomplikowane", "a kto to wypije 20 litrów piwa". Typowe wymówki, żeby tylko czegoś nie zrobić.

 

A klip znalazłem na blogu Kopyra. Całkiem przypadkiem, szukając czegoś co mógłbym sobie kupić na urodzinowy prezent od żony, coś tam szukałem góglem i trafiłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. z przyjemnością obejrzałem to jeszcze raz :)

Co do pytania - film utwierdził mnie w przekonaniu, że warto spróbować.. Ponadto zwrócił moją uwagę na fakt, że można by spróbować uwarzyć także coś innego niż tylko w stylu 'jasne pełne' który był na początku jedynym celem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo

 

Ja go widzialem w momencie planowania zaczecia warzenia =]. Mozna powiedziec, ze by to jeden z "gwozdzi do trumny" =D

 

Pozdro

ja raczej oglądałem go post factum moich decyzji, ale posłużył do czegoś innego - pokazanie szacownej małżonce że kobiety też robią piwo i nie jest to takie trudne. Sukces powiedziałbym osiągnąłem połowiczny... Ale moje piwa podpija czasami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej oglądałem go post factum moich decyzji, ale posłużył do czegoś innego - pokazanie szacownej małżonce że kobiety też robią piwo i nie jest to takie trudne. Sukces powiedziałbym osiągnąłem połowiczny... Ale moje piwa podpija czasami :)

Sukces połowiczny, znaczy się lepsza połowa nie warzy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.