Skocz do zawartości

Gdzieś to było - link


cianek

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś widziałem fotoreportaż jak przerobić silniczek od wycieraczek do mieszadła aby odpiąć masę. Teraz mam chwilę żeby się tym zająć ale nie mogę znaleźć. Pomoże ktoś? Bo jak się człowiek spieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem fotoreportaż jak przerobić silniczek od wycieraczek do mieszadła aby odpiąć masę. Teraz mam chwilę żeby się tym zająć ale nie mogę znaleźć. Pomoże ktoś? Bo jak się człowiek spieszy...

 

 

Chyba tego szukasz: http://www.piwo.org/topic/15519-kadz-zacierno-filtracyjna-warzelna-tez-z-kega/

 

Punkt 3 Napęd mieszadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Gdzieś tu był przepis na zakąskę. Z tego co pamiętam był tam bakłażan, ser, suszone pomidory. Zdaje się, że najpierw to dawało się do piekarnika, a później marynowało. Kojarzy ktoś coś takiego? szukałem mozolnie i się poddałem, a chętnie bym coś takiego przygotował ;) Hilfe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam może mi ktoś podpowie gdzie znajdę opis/instrukcję po polsku jak sprawdzić/skalibrować reflaktometr RSG-100 ATC, bo kupiłem używany z naszej giełdy z opisem po angielsku , a chciałbym mieć pewność czy on dobrze wskazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to gdzieś na forum. W skrócie: dajesz 2 krople wody destylowanej i jeśli nie wskazuje 0, to kręcisz taką małą śróbkę u góry (trzeba zdjąć gumową zaślepkę) aż wskaże 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to gdzieś na forum. W skrócie: dajesz 2 krople wody destylowanej i jeśli nie wskazuje 0, to kręcisz taką małą śróbkę u góry (trzeba zdjąć gumową zaślepkę) aż wskaże 0.

Aha, to nawet proste, a tak przy okazji czy jest jakiś program do przeliczania korekcji odczytu przefermentowanej brzeczki (piwa) również najlepiej w polskiej wersji i skąd można pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy jest to gdzieś na forum. W skrócie: dajesz 2 krople wody destylowanej i jeśli nie wskazuje 0, to kręcisz taką małą śróbkę u góry (trzeba zdjąć gumową zaślepkę) aż wskaże 0.

Aha, to nawet proste, a tak przy okazji czy jest jakiś program do przeliczania korekcji odczytu przefermentowanej brzeczki (piwa) również najlepiej w polskiej wersji i skąd można pobrać?

 

Nie jestem pewien czy kalibracja, to to samo co wyzerowanie. Często używam refraktometru w pracy do sprawdzania stężenia emulsji. Na początku zeruje się refraktometr na wodzie, ktora jest bazą emulsji, a potem sprawdza stężenie. Przy brzeczce też powinien chyba być zerowany na wodzie na której robimy piwo. Kalibracja to chyba raczej sprawdzenie na wzorcowych roztworach czy dobrze mierzy stężenia. Gdzieś widziałem w necie takie proporcje wody z cukrem do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka służy do ustawiania zera. Nawet jeśli zrobisz odpowiednie roztwory cukru, to jeśli będą inne wskazania niż by wynikało z roztworu to i tak nie ma tego jak skalibrować.

 

Na wszelki wypadek zerknąłem do instrukcji - tam jest dokładnie tak napisane: "Skalibrowanie przyrządu polega na ustawieniu śruby kalibracyjnej za pomocą śrubokręta w takiej pozycji gdy granica między białą a niebieską linią była na skali w pozycji 0".

 

czy jest jakiś program do przeliczania korekcji odczytu przefermentowanej brzeczki (piwa) również najlepiej w polskiej wersji i skąd można pobrać?

 

w dziale pliki:

arkusz w excelu: Kalkulator wskazań refraktometru

program: http://www.piwo.org/files/file/18-srednia-wazona/

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jestem pewien czy kalibracja, to to samo co wyzerowanie. Często używam refraktometru w pracy do sprawdzania stężenia emulsji. Na początku zeruje się refraktometr na wodzie, ktora jest bazą emulsji, a potem sprawdza stężenie. Przy brzeczce też powinien chyba być zerowany na wodzie na której robimy piwo. Kalibracja to chyba raczej sprawdzenie na wzorcowych roztworach czy dobrze mierzy stężenia. Gdzieś widziałem w necie takie proporcje wody z cukrem do sprawdzenia.

W domu możemy najwyżej wyzerować sprzęt.

Teoretycznie możemy zrobić sobie roztwory o znanym stężeniu i na podstawie wyników, jako tako korygować wskazania refraktometru. Ale ani nasza waga nie jest "pewna", ani to czym odmierzamy wodę, nawet porównanie z areometrami niewiele da, bo te nasze też mają taką sobie dokładność, a w praktyce domowej na nasze warunki dla mnie najistotniejsza jest powtarzalność.

 

Kilka tygodni temu robiłem taką kalibrację i okazało się, że jeden areometr mierzy w miarę dokładnie do 15Blg, drugi zaczyna w miarę dobrze mierzyć od 10-15Blg, Refraktometr miał błąd w miarę stały, dopiero w okolicach 25 Blg zaczynał się mocniej rozjeżdżać.

 

Cel był taki, że przy pomiarach na brzeczce powinniśmy w zależności od rodzaju piwa wyznaczyć sobie jakiś współczynnik do korekcji wskazań refraktometru, a ostatecznie okazało się, że nie wiem czemu mam ufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel był taki, że przy pomiarach na brzeczce powinniśmy w zależności od rodzaju piwa wyznaczyć sobie jakiś współczynnik do korekcji wskazań refraktometru, a ostatecznie okazało się, że nie wiem czemu mam ufać.

Hah, doszedłem do tego samego momentu i stanu :D Ostatecznie postawiłem na rozwiązanie następujące:

- pomiary podczas i po warzeniu (wysładzanie, przed zadaniem drożdży itp.) robię refraktometrem

- pomiary po fermentacji również robię refraktometrem, natomiast nie przywiązuję większej wagi do przeliczonej wartości Brix/Blg - ważne, aby ta się nie zmieniała i aby piwo było dobre, a to czy odfermentowało do 2 czy do 2,5 Blg dla mnie jest po prostu mniej istotne.

Do przeliczenia pomiaru po fermentacji korzystam ze współczynnika 1,04, gdyż najbardziej odpowiadał moim wyliczeniom podczas testów.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie wiem czy w dobrym wątku piszę, ale myślę, że i tu znajdę pomoc. Odkupiłem ostatnio regulator temp.  o symbolu MH1210 N ( chińczyk) do lodówki którą chciałem zaadoptować na fermentację dolniaków, Podłączyłem go w obudowie z dwoma gniazdami na grzanie(planowany kabel grzejny mam go ok. 7m 20W na metr) i chłodzenie, ale samo połączenie to był pikuś,bo po podłączeniu do prądu okazało się, że nie działa mi to jak myślałem od razu, tylko okazuje się że są tam dodatkowe funkcje, podaję co po kolei pokazuje:

 

 

LA   od -40 do 11

HA   od -40 do 120

CP   od 01 do 30

PU   od 00 do 10

CA   od -20 do 20

HP   od -40 do 120

LP   od-40 do 120

EP    ON- OFF

 

W związku z tym, że nie posiadam żadnej instrukcji do niego ,może ktoś wie, skąd można pobrać takową lub wie co oznaczają te symbole i opisze mi w miarę po ludzku co i jak mam ustawić, żebym mógł w pełni korzystać z tego regulatora.

Zdjęcia samego regulatora i schemat (sorry , za ewentualne błędy) daję do wglądu.

post-13420-0-51647400-1446667663_thumb.jpg

post-13420-0-68310100-1446667710_thumb.jpg

post-13420-0-17417000-1446667739_thumb.jpg

post-13420-0-08249900-1446707097_thumb.jpg

Edytowane przez MaxiKing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz zacisk 5 z zaciskami 1 i 3, do zacisku 6 podłącz po jednym z przewodów z lodówki i kabla grzewczego a do zacisków 2 i 4 podłącz drugi przewód z lodówki i kabla grzewczego. Oczywiście do zacisków 5 i 6 również podłącz zasilanie

 

Na telefonie nie mam jak zrobić schematu ale jak poszukasz po forum to znajdziesz jak to powinno być podłączone

Edytowane przez Malinowy Jęczmień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz zacisk 5 z zaciskami 1 i 3, do zacisku 6 podłącz po jednym z przewodów z lodówki i kabla grzewczego a do zacisków 2 i 4 podłącz drugi przewód z lodówki i kabla grzewczego. Oczywiście do zacisków 5 i 6 również podłącz zasilanie

 

Na telefonie nie mam jak zrobić schematu ale jak poszukasz po forum to znajdziesz jak to powinno być podłączone

No jeżeli mam coś źle podłączone to schemat by się przydał, ale mi chodzi o instrukcję jak ustawić sam regulator, czyli co oznaczają te symbole? Ja myślę, że jestam możliwość ustawienia histeryzy, tem. Max. i Min. itp itd. ale do tego potrzebuję instrukcji lub dokładnego opisu.

 

 

LA od -40 do 11 HA od -40 do 120 CP od 01 do 30 PU od 00 do 10 CA od -20 do 20 HP od -40 do 120 LP od-40 do 120 EP ON- OFF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No jeżeli mam coś źle podłączone to schemat by się przydał,

 

Do poprawnego podłączenia schematu nie potrzeba bo wystarczą podstawy z "elektryki".

Nie wiem gdzie znaleźć dokumentację do tego "ustrojstwa", ale jedno jest pewne,

nie łącz tego tak jak narysowałeś bo wywalisz zabezpieczenia (bezpieczniki) i spalisz styki przekaźników :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na szybko twoje ustawienia:

LA, HA, HP, LP to punkty min i max możliwe do ustawienia

CP to histereza

PU to czas pomiędzy załączaniem sprężarki

CA kalibracja wskazań termometru

EP - nie wiem

Te punkty min i max dostaw w spokoju czyli LA i LP daj -40 a HA i HP daj 120

 

edit: Jeszcze szybki schemat (niezbyt piękny ale może coś pomoże)

36bcfddb040c046d664b96bba6267491.jpg

Edytowane przez Malinowy Jęczmień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tak na szybko twoje ustawienia:

LA, HA, HP, LP to punkty min i max możliwe do ustawienia

CP to histereza

PU to czas pomiędzy załączaniem sprężarki

CA kalibracja wskazań termometru

EP - nie wiem

Te punkty min i max dostaw w spokoju czyli LA i LP daj -40 a HA i HP daj 120

 

edit: Jeszcze szybki schemat (niezbyt piękny ale może coś pomoże)

36bcfddb040c046d664b96bba6267491.jpg

Dzięki za odpowiedź o to mi chodziło, muszę tylko sprawdzić podłączenie według Twojego rysunku Malinowy Jęczmień i ustawienia nastawię jak pisałeś i zobaczę jak działa, ale jak by ktoś miał taki regulator, lub instrukcję do niego byłbym wdzięczny  za udostępnienie jej tutaj, lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kiedys przeglądając zdjęcia w galerii widziałem u kogoś zdjęcia termometru TFA z wymieniona sonda. Poszukuję ponieważ przepaliłem sobie przewód i chciałbym wymienić sondę tylko nie wiem na jaką. Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

nie mogę znaleźć wątku kolegi co robi mieszadła magnetyczne. pomożecie?

 

BTW namiar na kolbę 2l i mieszadło też się przyda ;)

Najlepszy towar w mieście http://www.piwo.org/user/9624-mundex/

 

dzięki  :)

Edytowane przez nike21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj trafiłem na post dotyczący szkolenia sensorycznego z wykorzystaniem 24 próbek (np. z dms) + 1. Dzisiaj nie mogę tego znaleźć.

 

Wysłane z mojego EVOLVEO StrongPhone Q4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.