Skocz do zawartości

Filtrator z oplotu.


ArtKon

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś na forum proponował też nakłuwanie gumowego wężyka od środka wygiętym w hak gwoździem - rozwiązanie fajne bo pozwala na nakłuwanie wężyka bez naruszania oplotu

Zachęcam także do spróbowania wykonania filtratora rurkowego, zdecydowanie polepszyło mi się filtrowanie, szczególnie dla zasypów z pszenicą, no i jest on "niespłaszczalny" i nie da rady go zagiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zawsze można nie obcinać całego drugiego końca, tylko naciąć sam oplot, wtedy jest nakrętka za którą można szarpnąć. A pozostały wąż gumowy z nakrętką znakomicie się nadał jako doprowadzenie zimnej wody do chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo szczerych chęci, moczenia w gorącej wodzie itp. guma prędzej lub później pękała i trzeba było na nowo obcinać oplot.

Nie wiem co ty kombinowałeś, Ja właśnie wczoraj zrobiłem swój filtrator z oplotu i wyszedł idealnie. Zasugerowałem się zdjęciem na HB. Przy jednej nakrętce za zaprasowaniem nakłuwałem grubą igłą aż zrobiłem wręcz sitko a igła przechodziła bez oporu. Z drugiej strony obciąłem oplot. Złapałem za nakrętki mocniej pociągnąłem i pięknie wyszło. Ja nie wiem jak co niektórym taka prosta czynność nie wychodzi ? Jakieś moczenie, opalanie nad gazem poco to takie kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić z końcówką oplotu po obcięciu, zostawia się dziurę czy zaprasowuje w jakiś sposób?

Jak byś zostawił dziurę to ci wleci młóto i poleci kranem wtedy "filtr" traci swoją wartość.

To samo się nasuwa tak na chłopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem z plastikowej rurki do ciepłej wody-tej do klejenia 1/2 cala,średnica ok 16mm,tak że z miedzianej 15 spoko możesz zrobić . Nacięcia

robiłem co ok 10mm tarczą 0,8mm tak na 2/3 .Nacięcia są lepsze niż otwory-otwory się zapychają

Edytowane przez marbelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zrobić filtrator z rurki miedzianej, powiedzcie o jakim przekrojo

użyć rurki i czy lepiej zrobić nacięcia czy otwory w rurce.

Użyłem 22 bo taką miałem, ale 18 będzie też dobrze. Zacząłem od otworów, ale z tym za dużo roboty więc sobie odpuściłem; ostatecznie ponacinałem tarczą do kwasówki ( to była chyba tarcza gr. 1mm, ale poszukaj lepiej 0,7mm) na głębokości nie więcej niż połowa średnicy rurki w odstępach co 5mm. Kształt dowolny dostosowany do pojemnika filtracyjnego. Ja swój rozmieściłem raczej po środku pojemnika, a nie bliżej jego brzegów.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też robiłem filtrator. Efekt przerósł moje oczekiwania. Gotowy filrował elegancko i przepływ był taki, że regulowałem kranikiem,żeby za szybko nie leciało. Zrobiłem tak, że oplotu nie ciąłem, tylko wyjąłem małym śrubokrętem ze strony "do obcięcia", a ze strony "całej" najpierw pociąłem od środka zagiętym zaostrzonym prętem (szprycha) a później opaliłem jeszcze nad kuchenką. Zdjęcie olpotu - zgodnie z rysunkiem powyżej, najlepsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na imię mi Marcin jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum. Jako że ostatnio robiłem filtrator jednak trochę inaczej zamieszczę foto.

Wykorzystałem najtańszy wężyk jaki był w sklepie. koszt 9,90zł. za 3/4cal pani chciała 34zł. więc podziękowałem. i pojechałem do ojca który wygrzebał z garażu wąż od pralki z plastikową końcówką właśnie 3/4cala. Obciąłem więc wężyk z oby stron szlifierką i nałożyłem końcówkę 3/4

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/249339c819d08fd8.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/31bc838f6bf366b6.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój oplot dokonał żywotu. W najmniej odpowiednim momencie, podczas filtrowania. Musiałem źle go przykręcić i pozwijał się tak, że nic a nic nie chciało lecieć. Szybka decyzja, wiertarka, poświęcenie jednego fermentora i fałszywe dno gotowe. I co się okazało? Dziwię się skąd wzięła się taka popularność oplotu. Teraz wysładzanie jest o wiele przyjemniejsze, zero problemów, łatwiejsze mycie, no i to się nigdy nie zepsuje. Nie mam zamiaru do oplotu wracać.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój oplot dokonał żywotu. W najmniej odpowiednim momencie, podczas filtrowania. Musiałem źle go przykręcić i pozwijał się tak, że nic a nic nie chciało lecieć. Szybka decyzja, wiertarka, poświęcenie jednego fermentora i fałszywe dno gotowe. I co się okazało? Dziwię się skąd wzięła się taka popularność oplotu. Teraz wysładzanie jest o wiele przyjemniejsze, zero problemów, łatwiejsze mycie, no i to się nigdy nie zepsuje. Nie mam zamiaru do oplotu wracać.

 

Mój oplot pewnie niebawem wyzionie ducha - syn się dobrał niestety. Zacząłem myśleć o rurce miedzianej i nagle wyczytałem twój wpis.... pytanie ile otworów wywierciłeś i jakiej średnicy? Bo do tej pory wydawało mi się, że każdy zachwalał wyższość oplotu nad wiadrem z fałszywym dnem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja osobiście korzystam z oplotu, ale gdybym przesiadał się na większe wybicie np. keg 50L jako kadź zacierna to zamontowałbym rurkę miedzianą jako filtrator. Jeśli z kolei stać by mnie było na gar z nierdzewki to pewnie chciałbym do niego FD z prawdziwego zdarzenia. Dużo jest za i przeciw. Na forum jest sporo dyskusji na ten temat. O np. ta:

http://www.piwo.org/...urka-miedziana/

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między dnem gara a FD będzie się przegrzewać zacier. Ciężko wyrównać temperaturę. Więc trzeba zwracać zacier z dołu do góry, za pomocą pompy lub wiadra. Dlatego, można zacierać w garze a filtrować w innej kadzi z fd. Rozwiązań jest dużo. Sam jeszcze nie wybrałem swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.