Skocz do zawartości

Po ile sprzedawali(byście) swoje piwo?


Rekomendowane odpowiedzi

W 5 godzin zrobię powiedzmy 100 butelek piwa

Dobry jesteś' date=' mnie to zabierze z 2 razy więcej. Liczysz butelkowanie?[/quote']

Butelkowanie poprzedniej warki można robić w czasie zacierania i chmielenia następnej.

Kwestia organizacji pracy.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkowanie poprzedniej warki można robić w czasie zacierania i chmielenia następnej.

Kwestia organizacji pracy.

śniadanie jem na kolację http://www.youtube.com/watch?v=fBfQgcLvg-c

przepraszam tak mi się skojarzyło :D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla porównania znalazłem to: http://minibrowary.pl/node/1505

ta kalkulacja była aktualna parę lat temu, teraz jest to ze 2 razy więcej.

 

a co do organizacji pracy to da się jednocześnie warzyć piwo, myć zbiorniki, kegi, rozlewać piwo... ale to źle robi na zdrowie psychiczne.

 

Chyba pójdę jutro do szefa i powiem, żeby nie wypłacał mi więcej pensji. :D

do swojego nie muszę chodzić, u mnie wszyscy tak myślą i co gorsza starają się tak robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na piwo' date=' mycie i chłodzenie zużywam około 1 m3 wody - 1 m3 wody kosztuje u mnie 3 zł[/quote']

Ze ściekami?

Nie - sama woda. Ścieki mniej więcej tyle samo. Ale nie każdy jest podłączony do kanalizacji, więc trzeba liczyć osobno.

Niektórzy mają szambo, a niektórzy brudną wodę wylewają wprost na pole, znam i takich.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nas z wywiercenie metra biorą 80 zł u mnie woda jest już na 8 metrach ale słabe źródło jest kolejne mam na 17 i tam dopiero można podłączyć hydrofor. Do kosztów wiercenia musisz doliczyć filtr rurę hydrofor i kilka innych rzeczy średnio jakiś 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja to widzę tak (oczywiście teoretycznie):

Sprzedaję (oczywiście teoretycznie) 10 piw z każdej 20-litrowej warki po 3 zł (razem 30 zł) i zostaje mi (oczywiście teoretycznie) 30 piw prawie za darmo (nie liczę drożdży, które używam z poprzedniej warki).:)

Pozdrowienia dla J.Kapicy.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słód + chmiel to 25 zł, reszta 5 zł. Kosztów pracy nie liczę tak jak pisałem wcześniej, bo to dla mnie przyjemność.

Inni w tym czasie sklejają samoloty albo zbierają znaczki, ja warzę piwo.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdybyś robił warkę 30 butelek tylko dla siebie, wykonałbyś za darmo w 99% tą samą pracę, co robiąc 40 butelek.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowe znaczy rodzinne, czyli to tak jakby sprzedać członka rodziny (chyba że teściową :lol: ). :o Domowego nigdy nie sprzedałem i nie sprzedam. Wolę podarować. To tak jakby wydać córkę za mąż. Niby się traci ale zyskuje zięcia lubiącego piwo :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy się ceni inaczej ale przy warce 20-25l to za cenę tych słodów lepiej popatrzeć jak się komuś micha cieszy że dostał coś za frico.

Przy choć częściowej automatyzacji i warkach co najmniej 50l od 5zł za 0,5l lżejszego i szybszego sprzedam :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak (oczywiście teoretycznie):

Sprzedaję (oczywiście teoretycznie) 10 piw z każdej 20-litrowej warki po 3 zł (razem 30 zł) i zostaje mi (oczywiście teoretycznie) 30 piw prawie za darmo (nie liczę drożdży, które używam z poprzedniej warki).:lol:

Pozdrowienia dla J.Kapicy.:smilies:

A liczysz, gaz, wodę po ok 12-13zł za metr sześcienny.

To tak jak przy układaniu kafelek. Kafelki kosztują najtaniej. Policzysz dodatki - kleje,fugi inne dodatki to wychodzi straszna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak (oczywiście teoretycznie):

Sprzedaję (oczywiście teoretycznie) 10 piw z każdej 20-litrowej warki po 3 zł (razem 30 zł) i zostaje mi (oczywiście teoretycznie) 30 piw prawie za darmo (nie liczę drożdży' date=' które używam z poprzedniej warki).:smilies:

Pozdrowienia dla J.Kapicy.:lol:[/quote']

A liczysz, gaz, wodę po ok 12-13zł za metr sześcienny.

To tak jak przy układaniu kafelek. Kafelki kosztują najtaniej. Policzysz dodatki - kleje,fugi inne dodatki to wychodzi straszna cena.

No chyba że woda ze studni, za ścieki nie płacić. Do tego piec na drzewo z własnego lasu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że woda ze studni' date=' za ścieki nie płacić. Do tego piec na drzewo z własnego lasu :smilies:[/quote']

Można sąsiadowi jęczmień wymócić i samemu słodować , to samo z chmielem :lol:

A może nakupić w Biedronce Leżajska Pszenicznego, odkleić etykiety i... sprzedawać jako swoje za 2,99zł. 30 groszy do przodu na sztuce. Jak się sprzeda 100 szt., to już się cała warka zwróci. Tylko cholera problem z kapslem. Albo zmywaczem... albo mocno schłodzić i odkapslować i szybko zakapslować. No ale wtedy będzie drożej o koszt kapsla to by trzeba sprzedawać, po 3,03zł. :lol:

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.