Skocz do zawartości

Dezynfekcja Incidur spray, Aerodesin 2000 itp


Vigor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie - czy probowaliscie dezynfekowac fermentory srodkami do dezynfekcji narzedzi medycznych :lol: Sa na bazie 70% alkoholu + skladniki ktore w ciagu 30min zabijaja wszystko co sie rusza wraz z przetrwalnikami. Jedyny minus to pozostawia zapach ktory nalezaloby splukac.. i teraz pytanie dodatkowe - czym to robic ? Zwykla woda czy raczej wrzatek ?

Serdecznie pozdrawiam

Vigor!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie - czy probowaliscie dezynfekowac fermentory srodkami do dezynfekcji narzedzi medycznych ;) Sa na bazie 70% alkoholu + skladniki ktore w ciagu 30min zabijaja wszystko co sie rusza wraz z przetrwalnikami. Jedyny minus to pozostawia zapach ktory nalezaloby splukac.. i teraz pytanie dodatkowe - czym to robic ? Zwykla woda czy raczej wrzatek ?

Serdecznie pozdrawiam

Vigor!

Zwykłą kranówą - nie wiem jaką masz wodę ale np wodociągowa woda warszawska jest pozbawiona wszelkiego życia :lol:

A generalnie to najprościej zaopatrzyć się w środki nie wymagające spłukiwania i takie, które czas reakcji mają zdecydowanie krótszy np CLO2 - tani, wydajny, prosty w użyciu, szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, te żony :lol: Ten środek jest tak drogi, że korzystniej jest kupić ACE i zalać wodą fermentator - 30 l wody to nie aż taki koszt. Ale żeby wilk był syty i owca cała zaopatrz się w ClO2 - skuteczny, tani i bardzo mało wody idzie.

Edytowane przez olo333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak juz tak chwalicie ten ClO2 - to gdzie go moge kupic ? Szybkie wyszukiwanie daje tylko mozliwosc zakupu 20l (hmm.. na cholere mi odrazu 20l.. :) ). ps. Aerodesin 2000 spisal sie na medal - Brown Ale w wzorowej kondycji dzisiaj rozlane na cicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak juz tak chwalicie ten ClO2 - to gdzie go moge kupic ? Szybkie wyszukiwanie daje tylko mozliwosc zakupu 20l (hmm.. na cholere mi odrazu 20l.. :) ). ps. Aerodesin 2000 spisal sie na medal - Brown Ale w wzorowej kondycji dzisiaj rozlane na cicha.

A gdzie szukałeś, bo chyba nie na forum :)

Tu masz wątek o http://www.piwo.org/forum/t4395-CLO2.html oraz sklep http://www.lauf.pl/dwutlenekchloru.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.