Skocz do zawartości

I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żeby jeszcze zachęcić tych, co chomikują i podrażnić tych, co wszystko wypijają od razu ;) podam informację o kolejnych nagrodach. Wczoraj pisałem o jednej nagrodzie, dla zwycięzcy, jednak okazało się, że są nagrody za całe podium.

I miejsce

- kurs sommelierski dla zwycięzcy z osobą towarzyszącą, prowadzony przez Tomasza Rogaczewskiego (Tieroo) i Michała Saksa. Do wyboru w Krakowie lub w Gdańsku. Fundatorzy gwarantują nocleg. Termin zostanie ustalony bezpośrednio z osobą, której piwo wygra BKPD.

II i III miejsce

- voucher na kurs sensoryczny na poziomie podstawowym prowadzony przez firmę Piwoznawcy. Realizacja nagrody będzie możliwa w terminie i miejscu, w którym będzie organizowany tego typu kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co? Że świat byłby lepszy jakby tego konkursu nie było, a najlepiej jakby sędziowała by pani Magda z panem Jarkiem.

Bo sędziowie certyfikowani są - be. Pewnie dlatego, że im się chciało i że zadali sobie trochę trudu aby zrobić certyfikat.

A Kopyr tez jest - be. Bo tylko udaje, że jest pasjonatem i nie tknął palcem aby ten konkurs zorganizować, sam się zorganizował - dlatego tak późno. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że o takim konkursie dobrze jest wiedzieć deko szybciej, bo teraz wygląda to jak robienie czegoś na siłę. A czy sędziowie PSPD są be czy aj, pokaże pewnie wewnętrzna weryfikacja. Choć my niezrzeszeni i niecertyfikowani i tak nie dowiemy się, który z sędziów źle wącha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie robi się niemiło. Jest jak jest. Termin ogłoszenia giełdy był o wiele za późny, więc inne sprawy ( konkurs) też się opóźniły.

Czy lepiej nic nie robić i narzekać, czy robić coś w miarę czasu i potrzeb - niech inni narzekają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieńmy temat ;) Konkurs na pewno będzie ponownie za rok i każdy będzie mógł się przygotować dużo wcześniej. Mi podoba się połączenie Cieszyna, Brackiego Browaru i domowych porterów bałtyckich.

Wiadomo już kto zasiada w Jury i gdzie na terenie browaru odbędzie się finał ?(znaczy - czy będę tam mógł wejść i zrobić parę fotek :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, piszę to głównie do obrońców konkursu. Wiedziałem, że ogłoszenie konkursu na miesiąc przed wywoła kontrowersje. Spodziewałem się wręcz istnej jatki, dlatego brak komentarzy pierwszego dnia nawet mnie trochę niepokoił. Nieważne co piszą, byle pisali. :okey: Wiem, że nie ogłasza się konkursu na miesiąc przed, ale umówmy się w takiej kategorii to 9 miesięcy wcześniej to już minimum, powinno to być około roku. Nawet jakbyśmy ogłosili to ze sceny w Żywcu, to też by było za późno. Zauważcie, ze informacja o Brackiej Jesieni pojawiła się 28. lipca, to jest równo tydzień temu. I ja też dowiedziałem się o tym tego dnia i mimo tego w tydzień udało się dzięki dobrej woli wielu ludzi zorganizować bardzo ciekawe nagrody, dobry skład sędziowski i załatwić wiele różnych spraw logistycznych.

 

Podoba mi się zdanie, które napisał hasintus - czy nasz piwowarski świat byłby lepszy gdyby tego konkursu nie było? Jestem głęboko przekonany, że nie. Wyjaśnijmy też pewne sprawy, to nie jest konkurs kopyra. Ja po prostu wykazałem pewną determinację, żeby pewne sprawy przepchnąć mimo sporych wątpliwości, mimo braku czasu, mimo kanikuły i sezonu ogórkowego, urlopowego i nie wiadomo czego jeszcze. Dziękuję tutaj szczególnie fundatorom nagród, którzy nie powiedzieli, żebym palnął się w głowę, bo nie ogłasza się konkursu na miesiąc naprzód. Dziękuję sędziom, którzy zadeklarowali się przyjechać bez wiadomości na jakich warunkach. I tak oto powstał I Bracki Konkurs Piw Domowych i jestem pewien, że będzie co najmniej 3 szczęśliwców, którzy będą się cieszyć z sukcesu, z dyplomu, z nagród. Będzie kolejna okazja do zdobycia doświadczenia przez sędziów. Będzie okazja, żeby się spotkać. Uwierzcie mi, za rok będzie dużo lepiej. Pewnych spraw nie można odkładać na później. Za rok oczywistym będzie, że taki konkurs organizujemy. Będzie dużo łatwiej.

 

Gorąco wszystkich zachęcam - przyślijcie swoje piwa na ten konkurs, bo ostatecznie to Wasz udział będzie argumentem ostatecznym za tym, że organizacja tego konkursu miała sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł konkursu PD z jedną tylko kategorią porteru bałtyckiego jest doskonały. Gatunek ten w pełni na to zasługuje. Szczególnie w Polsce. Fakt, że odbywa się w Cieszynie stanowi dodatkowy smaczek i dodatkową nobilitację. A że zapowiedziany został tak późno i organizowany jest w szybkim tempie to efekt dynamicznie rozwijającej się sceny piwowarskiej i piwowarstwa domowego w ostatnim czasie. Nie ma tu żadnego podwójnego dna. Pojawiają się ludzie, pojawiają się możliwości, brakuje tylko czasu. Ale tylko na początku. :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco wszystkich zachęcam - przyślijcie swoje piwa na ten konkurs, bo ostatecznie to Wasz udział będzie argumentem ostatecznym za tym, że organizacja tego konkursu miała sens.

Kopyr - bez względu na to ile będzie zgłoszonych porterów, konkurs ma sens. Ja takie rzeczy widzę trochę szerzej - piwna rewolucja w Polsce trwa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo już kto zasiada w Jury i gdzie na terenie browaru odbędzie się finał ?(znaczy - czy będę tam mógł wejść i zrobić parę fotek :okey: )

Wstępnie na ekipę jurorsko-organizacyjną składają się: Tieroo, Ljajecznica, coder, hasintus, skitof no i ja. Wszystko zależy czy koniec końców wszyscy będziemy, jeśli tak to najprawdopodobniej ja zajmę się organizacją, ktoś pomoże mi jako steward, czyli będziemy mieli 4 sędziów. No chyba, że 5, ale nie sądzę. Mamy po prostu ekipę z pewną górką, bo jak pokazało życie zawsze coś się może wydarzyć.

 

Fotki oczywiście będziesz mógł porobić. Natomiast w którym konkretnie pomieszczeniu (bo zakładam, że w którymś z pomieszczeń BBZ) odbędzie się konkurs, to dopiero będzie ustalane.

 

ps 2 Co z propozycją Portera w KPD w Żywcu ?

Na 99% w 2012 nie będzie portera bałtyckiego w Żywcu. W ogóle chyba będzie on miał dedykowany sobie konkurs w Cieszynie. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Jednym z głównych jest Grand Champion. Dla GŻ, ale też dla nas piwoszy, byłoby bardzo niedobrze, gdyby GCh został porter, a jak widać po wyborze tegorocznym (padło na najtrudniejsze dla browaru piwo), nie ma mowy o żadnych ustawkach typu, wicie, rozumicie, wybieramy najlepsze piwo, pod warunkiem, że nie porter. Po drugie jest to tak ważny styl, że chcielibyśmy, żeby miał on dedykowany sobie konkurs. Być może trzeba by pomyśleć, o jego umiędzynarodowieniu, żeby promować ten styl jako nasz. Po trzecie, jeśli konkurs ma się odbywać pod koniec lata, to styl z długim okresem leżakowania jest do tego najlepszy (chodzi o to, żeby nie warzyć w okresie czerwiec-sierpień).

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Choć my niezrzeszeni i niecertyfikowani i tak nie dowiemy się' date=' który z sędziów źle wącha :okey:[/quote']

Ten który nie wybierze Twojego piwa :okey:

Jeden z drugim ma wybierać dobre piwa i tyle, czy wybierze moje czy Twoje lub kogokolwiek to mnie tita. Śmieszy mnie tylko takie robienie konkursu na siłę. To jest pewnie nie tylko moje zdanie. Życzę powodzenia wszystkim startującym :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rzeczy widzę trochę szerzej - piwna rewolucja w Polsce trwa!

Siktof to Fidel a Kopyr to Che Guevara' date=' albo odwrotnie :okey:[/quote']

Może to rozwiniesz ?

O rany: Fidel, Che, rewolucja - takie kojarzenie.

 

Jak ktoś marudzi że za późno się dowiedział to niech pomyśli że może za rok też będzie II Bracki i już.

 

Nie marudźcie jak stare pryki, fajnie że się coś dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie rzeczy widzę trochę szerzej - piwna rewolucja w Polsce trwa!

Siktof to Fidel a Kopyr to Che Guevara' date=' albo odwrotnie :okey:[/quote']

Może to rozwiniesz ?

Rozwijam:

Skitof to Lenin a Kopyr to Trocki, albo odwrotnie :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.