Skocz do zawartości

I Bracki Konkurs Piw Domowych "Porter Bałtycki"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 190
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kuzyn' date=' wysyłasz coś?[/quote']

Piwa nie' date=' ale siebie :lol:[/quote']

Jak dobrze pójdzie to się spotkamy :okey:

Staraj się, nie można w końcu przegapić takiej imprezy i stuknięcia się kufelkiem :okey::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z opisem stylu Porter Bałtycki? Bo póki co mamy 18-22°Blg a co dalej? "Koń jaki jest' date=' każdy widzi"? I tak będzie oceniany?[/quote']

Tak. :tort:

Postaram się coś sklecić i wrzucić na pspd.org.pl

Czy jest jakiś komercyjny wzorzec piwa tego stylu? Nie chciałbym wysyłać czegoś, co skonfuduje komisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z opisem stylu Porter Bałtycki? Bo póki co mamy 18-22°Blg a co dalej? "Koń jaki jest' date=' każdy widzi"? I tak będzie oceniany?[/quote']

Tak. :beer:

Postaram się coś sklecić i wrzucić na pspd.org.pl

Czy jest jakiś komercyjny wzorzec piwa tego stylu? Nie chciałbym wysyłać czegoś' date=' co skonfuduje komisję.[/quote']

Jaja sobie robisz, czy chcesz odkleić etykietę i zakapslować swoim kapslem??? :tort:

 

To co w polskich sklepach ma napisane na etykiecie Porter, to właśnie porter bałtycki. Ikonami stylu są wg mnie Porter Warmiński z Kormorana, Porter z Browarów Łódzkich, bardzo dobre są Komes Porter, Ciechan Porter 22°Blg (czarna etykieta), przeciętne ale ok są Żywiec Porter z Cieszyna, Grand z Ambera, Black Boss z Witnicy, Okocim Porter, słabe są Ciechan Porter 18°Blg (jasna etykieta), i parę których nie ma czyli Krajan Porter, Staropolski Porter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robię sobie jaj. Ostatniego portera kupowałem pewnie ze trzy lata temu. Muszę odświeżyć bazę. To, że mój wytwór mi smakuje nie znaczy, że mieści się w stylu. Chciałem najpierw porównać go z wzorcem. Po co niepotrzebnie fatygować siebie i innych?

Edytowane przez cemik1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie: czy znany jest program na niedzielę 4.09? na stronie Brackiej Jesieni na razie nic nie ma na ten tem. :

"Szczegółowy program jest trakcie potwierdzania.

W sobotę 3 września w godzinach 08.00-14.00 w ramach imprezy odbędzie się Giełda Birofiliów. Będzie można również skorzystać z bezpłatnego zwiedzania browaru. Specjalnie dla kolekcjonerów będą dedykowane wycieczki o godzinie 10.00, 10.30, 11.00 (w sobotę). Giełda będzie zlokalizowana pod namiotem na dolnym dziedzińcu browaru (jak w roku 2009 - I edycja imprezy). Tuż obok znajdować się będzie sektor piwno-gastronomiczny. W asortymencie dostępnych piw królować będą oczywiście piwa cieszyńskie, ale nie zabraknie również ciekawej oferty browarów zagranicznych."

No i tu rodzi się dylemat czy jest sens rezerwować jakiś hotel czy po giełdzie do domku w sobotę.

Edytowane przez Kurgan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie wybierać tego jedynego portera spośród kilku przetrzymywanych od miesięcy w swoich chłodnych i przepastnych piwniczkach, zwróćcie uwagę żeby Blg było odpowiednie :okey:

 

A tak na marginesie to nie wiem dla kogo jest ten konkurs? Bo chyba nie dla wszystkich piwowarów domowych...

No ja się akurat ucieszyłem, myślałem że jako jeden z nielicznych będę miał porterka zabutelkowanego w styczniu, gotowego do konkursu :)

 

Po lekturze wątku ciężko się zastanawiałem czy go wysyłać. Z tego co widzę to w konkursie (w jednej kategorii) wystartuje cała śmietanka naszego piwowarstwa domowego, więc co ja biedny szaraczek będę tam robił ? Z drugiej jednak strony zanosi się na to, że będzie to bardziej prestiżowy konkurs niż ten w Żywcu - elitarna obsada w elitarnej kategorii. Chyba więc warto tam zaistnieć, a nóż widelec ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie wybierać tego jedynego portera spośród kilku przetrzymywanych od miesięcy w swoich chłodnych i przepastnych piwniczkach' date=' zwróćcie uwagę żeby Blg było odpowiednie ;)

 

A tak na marginesie to nie wiem dla kogo jest ten konkurs? Bo chyba nie dla wszystkich piwowarów domowych...[/quote']

No ja się akurat ucieszyłem, myślałem że jako jeden z nielicznych będę miał porterka zabutelkowanego w styczniu, gotowego do konkursu ;)

 

Po lekturze wątku ciężko się zastanawiałem czy go wysyłać. Z tego co widzę to w konkursie (w jednej kategorii) wystartuje cała śmietanka naszego piwowarstwa domowego, więc co ja biedny szaraczek będę tam robił ? Z drugiej jednak strony zanosi się na to, że będzie to bardziej prestiżowy konkurs niż ten w Żywcu - elitarna obsada w elitarnej kategorii. Chyba więc warto tam zaistnieć, a nóż widelec ....

Nie pieprz głupot o śmietance, tylko wysyłaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szop007 napisał/a:

 

pedro22 napisał/a:

 

AgaL napisał/a:

 

Jak będziecie wybierać tego jedynego portera spośród kilku przetrzymywanych od miesięcy w swoich chłodnych i przepastnych piwniczkach, zwróćcie uwagę żeby Blg było odpowiednie

 

A tak na marginesie to nie wiem dla kogo jest ten konkurs? Bo chyba nie dla wszystkich piwowarów domowych...

No ja się akurat ucieszyłem, myślałem że jako jeden z nielicznych będę miał porterka zabutelkowanego w styczniu, gotowego do konkursu

Po lekturze wątku ciężko się zastanawiałem czy go wysyłać. Z tego co widzę to w konkursie (w jednej kategorii) wystartuje cała śmietanka naszego piwowarstwa domowego, więc co ja biedny szaraczek będę tam robił ? Z drugiej jednak strony zanosi się na to, że będzie to bardziej prestiżowy konkurs niż ten w Żywcu - elitarna obsada w elitarnej kategorii. Chyba więc warto tam zaistnieć, a nóż widelec ....

Nie pieprz głupot o śmietance, tylko wysyłaj ;)

Nawet dla fachowej metryczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro. Tu nie ma się co zastanawiać bo z tego nic się nie zrobi. Ślij i tyle a przekonasz się co i jak. Jakieś doświadczenie z tego zdobędziesz na przyszłość. Tak więc nic nie stoi na przeszkodzie, a wiadomo, że nowym piwowarom łatwiej się wygrywa, tak więc powodzenia życzę. Tylko ślij i nie wymyślaj kolejnych pretekstów by zostawić sobie tych parę butelek w domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, prawie na pewno wysyłam. Chodziło mi o to, że byłem zaskoczony takim odzewem na konkurs. Chyba trochę nieskromnie myślałem, że wszyscy oprócz mnie wypili swoje zimowe portery "na przednówku". W Żywcu miałem 6 miejsce z Bohemskiego. To czarne i to czarne więc jestem optymistą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciekawe ilu piwowarów już wysłało swoje piwo.

 

Odnośnie stylu to koń jaki jest każdy widzi. :D

Ja najlepiej lubię tego warmińskiego, ambera, okocimia, nastepnie łódzkiego, żywca.

Krajan robi piwo ktore sie nazywa porter ale w/g mnie porterem nie jest. Mam też wątpliwości co do tego ciechana lżejszego.

Najlepsze portery jakie pilem to były piwowarow domowych. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ilu piwowarów już wysłało swoje piwo.

W zeszłym tygodniu na pewno 4 przesyłki dotarły. W tym nie dostałem jeszcze żadnej informacji, co mnie nieco niepokoi. Jak jutro nie będzie żadnego info to będę nękał Grześka na urlopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście jakieś potwierdzenia na maila że piwo szczęśliwie dotarło do adresata ? Do tej pory, jak wysyłałem piwa na konkurs do Żywca to zawsze dostawałem potwierdzenie że dotarło (piwo i wpisowe), a tym razem nie. Piwa jeszcze raz już chyba nie zdąże wysłać, ale wpisowe mógłym wpłacić jeszcze raz, albo coś w banku reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście jakieś potwierdzenia na maila że piwo szczęśliwie dotarło do adresata ? Do tej pory, jak wysyłałem piwa na konkurs do Żywca to zawsze dostawałem potwierdzenie że dotarło (piwo i wpisowe), a tym razem nie. Piwa jeszcze raz już chyba nie zdąże wysłać, ale wpisowe mógłym wpłacić jeszcze raz, albo coś w banku reklamować.

Jak ktoś chce sprawdzić, czy przelew dotarł, proszę pisać do mnie na PW ( podać imię i nazwisko :)),

albo jacek.michna@pspd.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam maili osób, które podesłały paczki, a nie chcę dokładać roboty Grześkowi. Do tej pory wszystkie za wyjątkiem jednej (piwowar został powiadomiony) paczki dotarły całe, mamy już ok. 17 zgłoszeń. Jeżeli ktoś potrzebuje uspokoić swoje skołatane nerwy niech pisze do mnie na PW i poda imię i nazwisko. O płatność też się u mnie dowiecie, bo Jacek przesyła mi zbiorcze zestawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.