Skocz do zawartości

temperatura a jakość (w górnej fermentacji)


przemski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie czy trzymając się widełek górnej fermentacji (browamator podaje 18-22st) lepiej trzymać się dołu skali czy to wsio rawno dla smaku czy przefermentuję w 18 czy 22 stopniach?

 

pytam, bo właśnie dostałem przesyłkę kilku nowych brewkitów i z jednej strony zżera mnie niecierpliwość nowicjusza żeby wszystko jeszcze dziś porozlewać do fermentorów, a z drugiej strony temperatura w garażu wzrosła z 20 do 21 stopni i patrząc na prognozy będzie pewnie cieplej... intuicja podpowiada mi żeby się nie spieszyć i poczekać na niższe temperatury żeby drożdże pracowały sobie w spokoju (np w 18 stopniach), a dokładnie, nie zaś na wyścigi (w wyższych temperaturach...), ale może to tak naprawdę nie ma znaczenia??? a może znaczenie ma, ale w przypadku każdego rodzaju piwa jest to inne znaczenie?

 

jednym słowem: warzyć czy czekać, oto jest pytanie!

 

przem

Edytowane przez przemski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

zatem czekam na nieco mniej upalny czas aż temperatura spadnie zdecydowanie poniżej 20st. choć wystawia to na ciężką próbę moją - typową dla neofity - gorliwość

 

pocieszam się myślą że odbije sobie zimą w warkach dolnej fermentacji gdy temperaturę w garażu mam 10-12 st

 

przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coder sa moze jakies ogolne zasady na ten temat?

Trochę tak, np. zadaje się drożdże 2* poniżej temperatury fermentacji, ale tak naprawde to kwestia zaznajomienia się ze swoimi drozdżami i ich nawykami.

 

Ostatnio robiłem weizena, z lenistwa nie schłodziłem porządnie, zadałem drożdże w 21°C i powoli schłodziłem przez dobę do 17°C i tak fermentowałem. Wyszło paskudne, cukrowe, guma balonowa jakbym cały czas fermentował w 22°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.