Skocz do zawartości

Receptury z zestawów BA


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie BA można kupić gotowe zestawy na bazie słodów. Niestety nie widziałem nigdzie receptur do tych zestawów, chyba że po zakupie. Skład zestawu jest w PDF lecz zacieranie i chmielenie nie. Proponuję umieszczać tu proporcje słodów, czasy zacierania, ilości i czasy chmielenia oraz fermentacji. Jednym słowem ma być to czysta zrzyna z przepisów BA. Co Wy na to? A jeśli są tajne, lub objęte prawem autorskim?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie BA można kupić gotowe zestawy na bazie słodów. Niestety nie widziałem nigdzie receptur do tych zestawów, chyba że po zakupie. Skład zestawu jest w PDF lecz zacieranie i chmielenie nie. Proponuję umieszczać tu proporcje słodów, czasy zacierania, ilości i czasy chmielenia oraz fermentacji. Jednym słowem ma być to czysta zrzyna z przepisów BA. Co Wy na to? A jeśli są tajne, lub objęte prawem autorskim?

To troche nieelegackie, i w sumie niepotrzebne. Napisz jakie piwo chcesz zrobić, znajdziemy jakąś dobrą i sprawdzoną recepturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche nieelegackie, i w sumie niepotrzebne. Napisz jakie piwo chcesz zrobić, znajdziemy jakąś dobrą i sprawdzoną recepturę.

Popieram codera to zachowanie co najmniej nieeleganckie, jeśli nie wprost złodziejstwo. Na stronie BA czy browar.biz masz setki przepisów - wystarczy poszukać. A jak bardzo chcesz recepturę z zestawu BA, to wystarczy poczytać wątek kogoś, kto takie piwo warzył i opisał zasyp i procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że, sens istnienia gotowych zestawów w BA jest zupełnie prosty.

To nie są "kosmiczne" receptury pilnie strzeżone przez mnichów w zamkniętym klasztorze, lecz proste składy przygotowane dla wygody początkujących piwowarów bo wszystko jest odważone.

Tylko raz używałem takiego zestawu, było to pale ale, była też dodana instrukcja zacierania. Produkt finalny to nie było żadne pale ale tylko zwykłe jasne piwo górnej fermentacji troszkę ciemniejsze niż standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że, sens istnienia gotowych zestawów w BA jest zupełnie prosty.

To nie są "kosmiczne" receptury pilnie strzeżone przez mnichów w zamkniętym klasztorze, lecz proste składy przygotowane dla wygody początkujących piwowarów bo wszystko jest odważone.

Tylko raz używałem takiego zestawu, było to pale ale, była też dodana instrukcja zacierania. Produkt finalny to nie było żadne pale ale tylko zwykłe jasne piwo górnej fermentacji troszkę ciemniejsze niż standard.

Pale ale nie robiłem, ale wszystkie piwa które robiłem z zestawów BA (poza IPA, ale to wina chmielu w siateczkach) wyszły bardzo dobre i bardzo zgodne ze stylem. Receptury zestawów BA są bardzo dobrze opracowane i mogę je z czystym sercem polecić każdemu kto zaczyna przygodę z zacieraniem.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak bardzo swego czasu bylem aktywny w dziale receptury. Teraz wpisuje piwa, ktore warze i opisuje co z tego wyszlo. Nawet w brown ale opisalem jak moglaby wygladac wersja polska. W sumie dorzuce za chwile wersje polska dark mild`a. Czyli piwo uwarzone na dostepnych w polsce surowcach. Niestety nie mam okazji by je przetestowac, bo nie mam dostepu do naszego slodu i chmieli, ale w sumie kilka lat warzylem z polskich surowcow i wydaje mi sie, ze wiele przepisow byloby bardzo zblizonych do wersji uwarzonych na surowcach oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.