Skocz do zawartości

czy to wystarczy?


skubaniec

Rekomendowane odpowiedzi

witam forumowiczów!

 

jestem całkowicie zielony w kwestii warzenia piwa, dlatego też chciałbym zapytać, czy sprzęt oferowany w owym linku:

 

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_BROWAMATOR_Super_Start&przedm=187642&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

 

będzie odpowiedni dla opisanej na piwo.org metodzie warzenia poprzez "zacieranie"??

 

czy ten drugi zestaw "eko" też by się nadawał do owej metody??

 

będę wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! :)

Prawda jest taka, że oba zestawy nadadzą się do warzenia piwa z zacieraniem. Jednak w każdym z przypadków nie masz w zestawie kadzi zacierno/warzelnej. Kup po prostu garnek emaliowany (tak około 30l). Dodatkowo w zestawie eko i super start brak termometru do kontroli temperatury zacierania.

Wg mnie możesz zakupić zestaw eko, do tego gar emaliowany, termometr i surowce :) Na początek wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... wielkie dzięki :)

w takim razie, jakie plusy nad Eko posiada Super Start??

skoro i jednym i drugim zestawem mogę wytworzyć piwo przez "zacieranie"...

czy zatem, w Super Start będzie to łatwiejsze? czy wręcz przeciwnie?

jakie są praktyczne różnice między tymi dwoma zestawami??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... wielkie dzięki :)

w takim razie, jakie plusy nad Eko posiada Super Start??

skoro i jednym i drugim zestawem mogę wytworzyć piwo przez "zacieranie"...

czy zatem, w Super Start będzie to łatwiejsze? czy wręcz przeciwnie?

jakie są praktyczne różnice między tymi dwoma zestawami??

różnica miedzy tymi zestawami jest taka, że w EKO brakuje kilku rzeczy, które są w Super Start, a mianowicie:

- kapslownicy

- drugiego fermentora

- rurki do rozlewu

Rzeczy te są bardzo przydatne. Jednak przed chwilą spojrzałam na ceny i z moich pobieżnych obliczeń wynika, że taniej jest kupić EKO i te dodatkowe akcesoria dokupić osobno :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale w takim razie gdzie mogę dokupić wspomniane wyżej rzeczy, zakładając, że wybrałbym Eko? czy warto jest się tak fatygować...?

 

czy nie lepiej od razu kupić Super Start i tylko dokupić ten termometr i garnek 30l ? może i wyjdzie drożej, ale będzie mniej roboty z szukaniem i dokupywaniem kapslownicy, drugiego fermentora, rurki do rozlewu, garnka 30l, termometru... trochę tego jest i zaczynam się powoli gubić :) ehhh... jestem dopiero początkującym i narazie dla mnie to czarna magia :)

już teraz zaczynam się zniechęcać...

Edytowane przez skubaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, ale w takim razie gdzie mogę dokupić wspomniane wyżej rzeczy, zakładając, że wybrałbym Eko? czy warto jest się tak fatygować...?

 

czy nie lepiej od razu kupić Super Start i tylko dokupić ten termometr i garnek 30l ? może i wyjdzie drożej, ale będzie mniej roboty z szukaniem i dokupywaniem kapslownicy, drugiego fermentora, rurki do rozlewu, garnka 30l, termometru... trochę tego jest i zaczynam się powoli gubić :/ ehhh... jestem dopiero początkującym i narazie dla mnie to czarna magia :)

Spokojnie :) Wiem, że na początku wydaje się to trudne.

Wszystkie dodatkowe akcesoria (fermentor, kapslownica, rurka do rozlewu, kapsle) kupisz w Browamatorze (zakładam, że tam znalazłeś EKO i Super Start).

W razie problemów pytaj, postaram sie pomóc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx dori :) napisałaś wcześniej, że taniej jest kupić zestaw Eko i dokupić do niego pozostałe akcesoria (gar emaliowany, termometr, kapslownice, rurka do rozlewu)...

a ja pytam się Ciebie: co jest LEPIEJ kupić?? nie patrząc na cenę, tylko na jakość i wygodę.

 

 

 

 

ps. a co myślicie o tym zestawie??

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_startowy_Browamator_MAKSIMATOR&przedm=1352100&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

Edytowane przez skubaniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest LEPIEJ kupić?? nie patrząc na cenę, tylko na jakość i wygodę.

ps. a co myślicie o tym zestawie??

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_startowy_Browamator_MAKSIMATOR&przedm=1352100&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

Kup właśnie Maksimatora, a będziesz mógł naprawdę wkroczyć w świat domowego piwowarstwa. To najlepszy i, wbrew pozorom, najekonomiczniejszy zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx dori :) napisałaś wcześniej, że taniej jest kupić zestaw Eko i dokupić do niego pozostałe akcesoria (gar emaliowany, termometr, kapslownice, rurka do rozlewu)...

a ja pytam się Ciebie: co jest LEPIEJ kupić?? nie patrząc na cenę, tylko na jakość i wygodę.

 

 

 

 

ps. a co myślicie o tym zestawie??

http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Zestaw_startowy_Browamator_MAKSIMATOR&przedm=1352100&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395&sortuj=kod

Jeśli tylko masz taką możliwość to kupuj Maksimatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ała :) to trochę kosztuje :/

ten zestaw zawiera WSZYSTKO, co potrzebne do warzenia piwa?? nic już nie będę musiał dokupywać?? jeśli tak, to chyba sobie odłożę i pokuszę się o "Maksimatora" :)

Już nic nie będziesz musiał dokupywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.