Skocz do zawartości

SWÓJ Browar


Rekomendowane odpowiedzi

A no właśnie mętne- i to jak cholera :) Jak zlewałem na cichą PA to piwko było tak klarowne, że zastanawiałem się czy cichej w ogóle nie odpuścić :rolleyes: a tutaj wężyk na 3-4 cm w piwku i praktycznie końcówki nie widać...... nie wiem o co kaman.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mętność , to nie wiem co poradzić . Mój witbier na burzliwej był mętny jak mleko , a w butelkach kryształ jak żadna inna warka. A zacierałeś na słodko więc 5°Blg to nic dziwnego.

To jeszcze mnie oświeć z tym "zacierałeś na słodko"....dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko..

zacieranie:

64°C - im dłuższa jest ta przerwa tym większe odfermentowanie piwa...

72°C - jak to wydłużysz... piwo bardziej treściwe... 'słodsze' ale coś za coś.... mniej %, bo fermentacja sie zatrzyma na wyższym blg...

 

musisz zoptymalizować pod swoje gusta ten proces :)

kolejna sprawa to drożdżaki.... może za słabe były i padło się im :/

można robić test odfermentowania piwa.... odlać troszkę piwa do słoika i zadać drożdży 'babuni' - i zobaczysz do ilu faktycznie blg spadnie, odpadnie ci obawa o granaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mętność ' date=' to nie wiem co poradzić . Mój witbier na burzliwej był mętny jak mleko , a w butelkach kryształ jak żadna inna warka. A zacierałeś na słodko więc 5°Blg to nic dziwnego.[/quote']

To jeszcze mnie oświeć z tym "zacierałeś na słodko"....dzięki :)

Dokładnie jak napisał pepo ,krótka przerwa w 62 i dluga w 72 daje treściwe piwa, niskoalkoholowe, i na odwrót .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 12 dniach burzliwej zabutelkowałem dzisiaj :) HW. Trzy dni temu było 4°Blg a dzisiaj 2.5-3°Blg . Mam nadzieję, że się nie pospieszyłem.....:) Do refermentacji użyłem glukozy w ilości 155g/20litrów. W sumie wyszło 71 zielonych :) butelek 0.5l z ładniutkimi zielonymi kapslami z promocji w BA :) .....mam nadzieję, że nie będzie granatów...... W niedzielę SWEET STOUT na tapetę...... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trzy dni temu było 4°Blg a dzisiaj 2.5-3°Blg . Mam nadzieję, że się nie pospieszyłem......

Zwykle warto poczekać parę dni na ustabilizowanie się wskazań. W trzy dni z 4 do 2,5 w końcówce fermentacji, to według mnie dużo. Myślę że zeszło by jeszcze do 2 °Blg. Ale ja nie jestem nie omylny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trzy dni temu było 4°Blg a dzisiaj 2.5-3°Blg . Mam nadzieję' date=' że się nie pospieszyłem......[/quote']

Zwykle warto poczekać parę dni na ustabilizowanie się wskazań. W trzy dni z 4 do 2,5 w końcówce fermentacji, to według mnie dużo. Myślę że zeszło by jeszcze do 2 °Blg. Ale ja nie jestem nie omylny. :)

Trudno....pozamiatane już.....może nic nie wybuchnie :o następnym razem będę bardziej cierpliwy....mam nadzieję :)

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł czas na przetestowanie możliwości nowego/starego gara do warzenia :( Dospawałem kega 30l i teraz mam w sumie ok 70-75l pojemności ;) . Jak zapowiadałem kilka postów wyżej- tak zatarłem :(

 

warka 8: sweet STOUT

 

- pilzneński 7kg

- pale ale 2kg

- caraaroma 450g

- żytni czekoladowy 500g

- carafa 250g

- płatki owsiane 800g

 

zacieranie w 35l wody:

64°C - 60min

72°C - 40min

78°C - 5min

filtracja i .......

wysładzanie 4*10l

 

gotowanie- 70min

80g MARYNKA- 60min

20g PERLE- 15min

15g LUBELSKI- 15min

 

na 15min przed końcem gotowania- 1kg laktozy

 

Do fermentatorów poszło w sumie 62litry brzeczki 13,5°Blg, zadane drożdże to US-05. Wyszła FAJNA :lol: wydajność- 79,89%. Chyba w końcu mam optymalnie ustawiony śrutownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno....pozamiatane już.....może nic nie wybuchnie :o następnym razem będę bardziej cierpliwy....mam nadzieję :)

Sprawdzaj jak co to otwieraj butelki upuść gazu i kapsluj ponownie.

Kurcze....chyba przegazowałem jednak.....trzeba będzie upuścić......:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Trzy dni temu było 4°Blg a dzisiaj 2.5-3°Blg . Mam nadzieję' date=' że się nie pospieszyłem......[/quote']

Zwykle warto poczekać parę dni na ustabilizowanie się wskazań. W trzy dni z 4 do 2,5 w końcówce fermentacji, to według mnie dużo. Myślę że zeszło by jeszcze do 2 °Blg. Ale ja nie jestem nie omylny. :)

Zbynekkk dobrze ci radził następnym razem nie spiesz się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbynekkk dobrze ci radził następnym razem nie spiesz się.

W pierwszej otwartej butelce było moce 'psssst' a piana sama wyłaziła z butelki :o , natomiast w drugiej "pssst' było dużo słabsze i nagazowanie w normie....możliwe żeby w butelkach z tej samej warki refermentacja przebiegała nierównomiernie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbynekkk dobrze ci radził następnym razem nie spiesz się.

W pierwszej otwartej butelce było moce 'psssst' a piana sama wyłaziła z butelki :o ' date=' natomiast w drugiej "pssst' było dużo słabsze i nagazowanie w normie....możliwe żeby w butelkach z tej samej warki refermentacja przebiegała nierównomiernie...?[/quote']

Nie wiem jak podałeś glukozę do refermentacji, może sypnąłeś przypadkiem więcej do butelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak podałeś glukozę do refermentacji' date=' może sypnąłeś przypadkiem więcej do butelki?[/quote']

rozpuszczam glukozę w ok 1l brzeczki i dolewam do reszty piwa.

Czego? Chyba piwa..:D

 

Ja rozpuszczam cukier w 1l wody i gotuję przez chwile, potem dodaje do piwa i mieszam, ale i tak często nagazowanie w butelkach nie jest równe..

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wareczka nr 9: ALT

 

-monachijski- 5kg

-pilzneński- 2kg

-carrahel- 1kg

 

 

Zacieranie w 30 l wody:

- 64°C - 35min

- 72°C - 40min

- 78°C - 5min

 

filtracja i wysładzanie (8+8+8+10)

 

gotowanie 70min

 

chmielenie:

- 60min magnum- 35g

- 20min PERLE- 55g

 

Wyszło 45l, 11,5°Blg - zadana gęstwa po warce nr 5: WYEAST 1007 German Ale

 

wieczorkiem ląduje w butelkach Full Aroma Hops- jak zwykle mam dylemat ile glukozy do refermentacji- może jakieś podpowiedzi.....po cichej jest 4°Blg......

no i już po butelkowaniu: wyszło 80*0,5l i 2szt 0,33 :smilies:

Edytowane przez kajtek99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze....a to galony...a to fawrenhajty....nie dla mnie ta zabawa :) ...nie ma nic prostszego? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.