Skocz do zawartości

Desperados?


Sabo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował osiagnąć coś podobnego do desperadosa? zamówilem ekstrakt Coopers Mexican i esencję smakową tequila. Postaram się uważyc piwko i do butelek dodać rózne ilości esencji, i opisywac wszystko na kapslach, zaczne od 1 kropli na butelkę i tak w górę. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo jest tej esencji? Ja bym wszystko wlał do fermentora z surowcem do fermentacji przy rozlewnie, bez bawienia się w kropelkowanie.

Nie dowiesz się jak to smakuje póki sam nie spróbujesz i nie przetrzesz szlaków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dużo jest tej esencji? Ja bym wszystko wlał do fermentora z surowcem do fermentacji przy rozlewnie, bez bawienia się w kropelkowanie.

... i w razie niepowodzenia eksperymentu 23 litry piwa na straty :)

 

Kup na początek TATRę i "szklankowo" sprawdź jak wyjdzie. Potem jak pisałeś daj do butelek przy rozlewie. Trochę butelek zostaw z "normalnym" piwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie lepiej użyć tequili zamiast jakis esencji? Jakoś nie mam zaufania do esencji... Dzis doleje sobie do zwykłego jasnego piwka trochę t. i dam znać, ale dopiero po 13.00 ;)

 

...ups, zabrakło w domu tequili, wrr

Edytowane przez przemski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

I jak ktoś próbował dodawać tej esencji tequili do piwa? Jak wrażenia? Jedna fiolka na 20l warki daje wyczuwalny aromat w gotowym piwie?

Sam niedługo będę robił, siostra koniecznie chce 2 skrzynkę "desperadosa" na urodziny ... ;) Jako baza będzie zwykły pils 100% pilzneński, chmielony tak głównie na goryczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ktoś próbował dodawać tej esencji tequili do piwa? Jak wrażenia? Jedna fiolka na 20l warki daje wyczuwalny aromat w gotowym piwie?

Sam niedługo będę robił, siostra koniecznie chce 2 skrzynkę "desperadosa" na urodziny ... ;) Jako baza będzie zwykły pils 100% pilzneński, chmielony tak głównie na goryczkę.

 

ktoś dodawał do piwa w szklance esencji i była okropna, z tego co pamietam, musisz sobie wyszukac na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ktoś dodawał do piwa w szklance esencji i była okropna, z tego co pamietam, musisz sobie wyszukac na forum

 

Odkopię trochę temat, ale robiłem niedawno piwo na styl "Desperadosa" (a dokładniej piwo o posmaku tequili z cytryną, bo to drugie robi różnicę). Wcześniej popróbowałem trochę "sklepówek" różnych i wniosek nasunął się jeden - w takim piwie dominuje cytryna i słodycz, a tequila jest tylko w tle (jeśli w ogóle bywa, polecam przeczytać skład kilku takich piw sklepowych). O moim eksperymencie możecie poczytać tutaj:

 

http://www.piwo.org/...ia/page__st__20

 

(na koniec wątku, 2 strona - jeśli by się kiedyś wątek bardziej rozwinął).

 

Opisałem moje doświadczenie tam, ponieważ cały wątek Zbyszka był dla mnie inspiracją. Nie wiem jak inni robili testy w kuflu, ale ja do zwykłego piwa (domowego) dodałem sobie 2 łyżki syropu cytrynowego i chyba 2 krople esencji z Biowina plus 1 tabletkę słodzika (to konieczność żeby nie fermentowało w bulti) i wyszło na tyle pijalne, że zaryzykowałem zrobienie kilku litrów. Reszta opisana jest w tamtym wątku. Na pewno za mało posłodziłem piwo przed refermentacją i dodałem zbyt dużo esencji, ale moim skromnym zdaniem piwo jak na pierwszą próbę jest ok. Idealnie jak w sklepie się nie da (i dobrze!) ale można zrobić przyzwoite tequila flavor "beer" :) Oczywiście jest to raczej mieszanka piwa, wody, syropu i substancji słodzącej ale dla mnie każde słodzone piwo z esencją jest już tylko czymś na bazie piwa...

Edytowane przez mbanano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odkopię temat. Moja żona lubi Depseradosa. Chciałbym zrobić dla niej coś podobnego na lato. Czy macie doświadczenia w tym temacie, sprawdzone receptury? Kolego mbanano, widzę, że podejmowałeś próby przygotowania czegoś podobnego w smaku. Czy udało się dopracować recepturę żeby zbliżyć się do oryginału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.