Skocz do zawartości

Cześć


wassyl

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się, postanowiłem (poza prawie codziennymi wizytami i czytaniem ważkich uwag) wreszcie się przywitać :D

 

Warka numer 2 właśnie się chłodzi w wannie, a przy kompie siedzę z zacnym piwkiem z pierwszej (o dziwo udanej) próbki :lol:

 

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się dojść do takich perfekcji i pomysłów jak niektórzy z Was, ale na pewno trochę to potrwa :)

 

Pozdrawiam wszystkich i lecę zaszczepić drożdżami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się, postanowiłem (poza prawie codziennymi wizytami i czytaniem ważkich uwag) wreszcie się przywitać :D

 

Warka numer 2 właśnie się chłodzi w wannie, a przy kompie siedzę z zacnym piwkiem z pierwszej (o dziwo udanej) próbki :lol:

 

Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się dojść do takich perfekcji i pomysłów jak niektórzy z Was, ale na pewno trochę to potrwa :)

 

Pozdrawiam wszystkich i lecę zaszczepić drożdżami :lol:

Witaj i czytaj. To najlepsza droga do zdobywania wiedzy piwowarskiej. Już po kilku miesiącach Twoja wiedza będzie znacznie szersza. No i warz, bo najlepiej utrwala się wiedzę w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, jestem z lubelskiego więc koszt przesyłki pewnie byłby większy niż wartość chmielu. Ja w tym sezonie mam jedynie odmianę : Lubelski i Magnum.Teraz na początku skupu kg kosztuje 20 do25 zł zależnie od odmiany, najtańszy niestety jest Lu. najdroższe Mg. Nie znam się zupełnie na amatorskim waRZeniu (:P;)) ale wydaje się że tu Mg(magnum) nie ma zastosowania, jest to chmiel zaliczany do super goryczkowych .Zawartość alfa waha się od12do nawet 16.5%.Jeśli kogoś interesuje sama uprawa, to służę pomocą.Pozdrawiam-RZ-:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wydaje się że tu Mg(magnum) nie ma zastosowania, jest to chmiel zaliczany do super goryczkowych .Zawartość alfa waha się od12do nawet 16.5%.Jeśli kogoś interesuje sama uprawa, to służę pomocą.

Magnum jest cenionym chmielem, podobno jest spokrewniony z Hallertau Mittelfruh, daje czystą goryczkę i jest chętnie stosowany w niemieckich piwach. Masz może zbadaną zawartośc alfakwasów? Ciekaw jestem, ile miało Magnum w tym roku.

 

Mam pytanie odnośnie uprawy - coś mi zapładnia moje chmiele, w szyszkach mam nasionka, czy w takim przypadku warto kontynuowac uprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nno to ja mam kilka sztuk więcej:D

Może masz kilka fotek z plantacji? Chętnie bym ucieszył oczy fotkami z wegetacji, zbiorów, a może suszenia. Mam dalszą rodzinę w lubelskim, ale tam już od dawna niema plantacji, z resztą bywam tam raz na 10 może i więcej lat. Elroy może to powinno się być w dziale surowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami detaliści, ale to też ludzie.

Cześć myślę że szło by się dogadać, cena.... za Lu. to jakieś 35 zł\ kg. pogadam z córką jeśli będzie się chciała bawić w wysyłki to o.k ja osobiście na to nie mam czasu niestety:)

Byłaby do zaakceptowania. Pytanie ile by wyszła przesyłka - tutaj chyba tylko gabaryt graja rolę, bo waga nie. Namów córkę - prosimy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi zapładnia moje chmiele, w szyszkach mam w takimnasionka, czy przypadku warto kontynuowac

Gdzieś musi rosnąć krzak męski, może nawet u Ciebie.Bardzo rzadko zdarza się że na jednej roślinie wytwarzają się kwiaty męskie i żeński ,poobserwuj w czasie wegetacji. Kiedyś Pani prof. Solarska wspominała jako ciekawostkę że angole do niektórych gat. piwa stosują chmiel zaziarniony... no aleu Nich to wszystko jest odwrotnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w ogole bylaby taka mozliwosc zakupu chmielu. To proponowalbym dwie rzeczy. Podwyzszyc cene by sie oplacalo osobie pakujacej wysylajacej, by to nie byla przysluga, a konkretna korzysc. A po drugie zorganizowac to w jednej dwoch akcjach kupowania chmielu by nikomu pupska niepotrzebnie zawracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli w ogole bylaby taka mozliwosc zakupu chmielu. To proponowalbym dwie rzeczy. Podwyzszyc cene by sie oplacalo osobie pakujacej wysylajacej, by to nie byla przysluga, a konkretna korzysc. A po drugie zorganizowac to w jednej dwoch akcjach kupowania chmielu by nikomu pupska niepotrzebnie zawracac.

Popieram. W sklepach piwowarskich cena po przeliczeniu wyniesie ok 100 zł za kg, więc mamy pole do manewru. Jeden warunek: chmiel musi mieć zbadane alfakwasy, inaczej jest tylko na wpół uzytyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.