Skocz do zawartości

Jak rozlewać piwo z keg


doied

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie zaznaczam że jestem tu nowy i pomimo że przeszukałem forum w poszukiwaniu nurtującego mnie pytania mogłem coś przegapić. tak jak w temacie interesuje mnie jak można rozlać piwo z 50 lub 30l kega np tyskie, najbardziej interesuje mnie pompka ręczna (coś takiego jak w linku) http://www.beerservice.pl/?loc=shop&loc2=detail&cat=21&prodid=83&lang=pl. Słyszałem również że do rozlewania takiego piwa można użyć baterii łazienkowej, może wie ktoś jak to zrobić lub znacie inne metody? Od razu zaznaczę że chodzi mi o metody nisko budżetowe. Słyszałem również że jeżeli piwo rozlewamy za pomocą takiej pompki to powinno się to zrobić w ciągu 1 dnia bo inaczej się wygazuje, czy to prawda? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym jest problem bo w domku jeszcze przez 1-2 nie będzie prądu ( proces przekształcania gruntów itp zakaz podłączenia prądu) Jednak chcę to rozwiązać poprzez włożenie beczki do beczki z wodą ze studni głębinowej. Jezeli piwo było by ciepłe to leciała by sama piana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoce prawdopodobne, że miałbyś problem z pianą jeżeli rozlewałbyś ciepłe-jeszcze chyba zależy od nagazowania piwa i w ogóle od rodzaju piwa jakie chcesz serwować. Ja polskich piw w beczkach nie kupuję, aczkolwiek zdarza mi się kupić często czeskiego Opata (piwo żywe) i tutaj zauważyłem, ze piwo musi być bardzo mocno schłodzone by go nalać bez piany. Podobnie przy piwach domowych, pozatym zimne o niebo lepiej smakuje. Lepsza woda głębinowa niż nic.. aczkolwiek warto mieć aspekt chłodzenia na uwadze. Chodziarz podejrzewam, że np. z bitterem nie powinno być problemu (słabo gazowany i serwowany nieco cieplejszy).

Edytowane przez areks1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde więc widzę już że na szybko nic nie zrobię. Ewentualnie chłodzenie suchym lodem mogę zastosować bo mam do niego dojście tylko że to jest raczej ryzykowne żeby beczki nie rozsadziło, dozowanie tego ustrojstwa było by dosyć ciężkie i skąd załatkił bym sobie tak wielki pojemnik ze tyropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem wystarczy zwykły gruby styropian, myślę że jak odizolujesz kega tak żeby się nie stykał bezpośrednio z suchym lodem to piwo nie powinno zamarznąć. Musiałbyś tylko zostawić jakąś wolną przestrzeń nad kegiem żeby mogła zachodzić wymiana ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do agregatu to mam taki yamahy, tylko że on nie może przecież chodzić cały czas :lol: Natomiast co do tego sposobu z wymianą cieplną to jest mały - bo wtedy suchy lód strasznie szybko by się topił i za dużo by go szło.

 

Ps: W ile czasu trzeba wypić piwo z beczki jeżeli jest ono nalewane za pomocą pompki, żeby browarek nie był rozgazowany?

Edytowane przez doied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.