Skocz do zawartości

stabilna temperatura fermentacji - rozwiązania sprzętowe


areks1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Rzucę krótko... Co myślicie o podgrzewaniu fermentora starą komunistyczną poduszką elektryczną w połączeniu z jakimś sterownikiem? Nadmienię, że nie jestem fachowcem w dziedzinie elektroniki

 

Zazwyczaj kwestia jest odwrotna: jak ochłodzić fermentor... Jakie masz temp. w pomieszczeniu w którym fermentujesz? A może trzymasz fermentor na balkonie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wygląda tak. Wygospodarowałem sobie część pomieszczenia gospodarczego na "bropracownię" i dostosowałem ją sobie tak żeby w niej odbywał się cały proces warzenia oraz fermentacji. Jest ona izolowana lecz nieogrzewana tak więc interesuje mnie dogrzewanie piwa w sezonie jesienno-zimowo-wiosennym w jednym miejscu. Trochę zmęczyło mnie bieganie z garażu do domu z fermentorem tym bardziej, że zwiększyłem wybicie do ok. 100 litrów. Wszedłem w posiadanie takiej poduszki el. tylko teraz zastanawiam się jak to zgrać z jakimś regulatorem i czujnikiem... Taki mam właśnie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterownik z czujnikami z tego wątku. Może spasuje Ci do Twoich potrzeb...

Mam wersję z dwoma czujnikami i cyfrowym wyświetlaczem, za pomocą tego sterownika możesz sterować temperaturą fermentacji, jeśli urządzenie ma w zasięgu wifi to w każdej chwili możesz podejrzeć aktualną temperaturę... to najważniejsze funkcje.

Dodatkowo wykorzystuję sterownik do pilnowania temperatur przerw przy zacieraniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam sterownik z czujnikami z tego wątku. Może spasuje Ci do Twoich potrzeb...

Mam wersję z dwoma czujnikami i cyfrowym wyświetlaczem, za pomocą tego sterownika możesz sterować temperaturą fermentacji, jeśli urządzenie ma w zasięgu wifi to w każdej chwili możesz podejrzeć aktualną temperaturę... to najważniejsze funkcje.

Dodatkowo wykorzystuję sterownik do pilnowania temperatur przerw przy zacieraniu...

 

 

Wszystko ładnie, pięknie tylko w co ewentualnie to cacko "ubrać"? To po pierwsze... a po drugie widzę, że musiałeś wklepać do środka jakieś oprogramowanie na czym się kompletnie nie znam choć myślę, że ja już nic nie muszę tam grzebać.

Myślałem jeszcze o zamontowaniu czegoś w ścianie kotła zaciernego (grzanego na gazie) czy toto się nadaje do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie tylko w co ewentualnie to cacko "ubrać"? To po pierwsze... a po drugie widzę, że musiałeś wklepać do środka jakieś oprogramowanie na czym się kompletnie nie znam choć myślę, że ja już nic nie muszę tam grzebać. Myślałem jeszcze o zamontowaniu czegoś w ścianie kotła zaciernego (grzanego na gazie) czy toto się nadaje do tego?

 

Sterownik i  wyświetlacz włożyłem w dwie puszki elektryczne - zdjęcie załączone do posta.

Oprogramowanie jest zainstalowane przez Autora sterownika - nic nie trzeba robić.

Myślę, że da się go zamontować na ścianie kotła.

post-12597-0-15630200-1473166077_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik firmy Pamel http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/jednofazowe/36-regulator-temperatury-prt1s-z-czujnikiem-zewnetrznym.html

Można zamówić inną sądę np. do wkręcania z różnymi gwintami. http://www.pamel.pl/sklep/prestashop/pl/czujniki-temperatury/10-sonda-nierdzewna-18-cala.html

Ogarniesz tym i fermentację i gar zacierny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz kabel na dno lodówki na to kladziesz wiadro, ot cała filozofia :)

 

I drozdze sie gotuja... ;)

 

 

Albo taśmą klejącą dookoła po ściankach.

Wiedzialem,ze to banalne,ale wolalem sie upewnic :)

Edytowane przez Samael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mocowania przewodu grzewczego wewnątrz lodówki możesz spróbować użyć uchwytów kablowych na taśmie samoprzylepnej.

 

EDIT

Do nich przewód się mocuje opaskami.

post-5696-0-73688400-1473325991_thumb.jpg

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mocowania przewodu grzewczego wewnątrz lodówki możesz spróbować użyć uchwytów kablowych na taśmie samoprzylepnej.

 

EDIT

Do nich przewód się mocuje opaskami.

O tym rozwiazaniu pomyslalem od razu, dziekuje za wszystkie rady    :good:   :beer:

Edytowane przez Samael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.