Skocz do zawartości

stabilna temperatura fermentacji - rozwiązania sprzętowe


areks1111

Rekomendowane odpowiedzi

No to trochę jaśniej :), regulator ma określona maksymalną moc wyrażona w watach [W], której nie można przekroczyć lub maksymalny prąd wyrażony w amperach[A] jaki może pobierać podłączone urządzenie. Z racji tego że przewód grzejny pobiera małą moc możesz śmiało podłączyć dwa przewody złodziejką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Hej,

Pytanie do osób, które zrobiły prostą lodówkę ze styropianu: z jakiego styropianu je robiliście i czy sprawdza się taki materiał? Z tego co wiem to taki zwykły jest bardzo delikatny i się kruszy, wszędzie będzie pełno kulek. Pomyślałem o styrodurze, który jest lepszy, ale chyba słabiej dostępny dla przeciętnego zjadacza chleba. Podzielcie się proszę doświadczeniami, bo zamierzam coś sklecić i chciałbym skorzystać z Waszej wiedzy ;)

 

Zdrówka

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styrodur słabo dostępny? Owszem, jest droższy, ale nie niedostępny. Dwa lata wstecz robiłem ogrzewanie podłogowe, jako izolację dawałem właśnie styro. Poszukaj poprostu styropian xps, casto, leroy na sztuki. Tyle że na sztuki to drogi gips, ja zrobiłem z 3cm grubości, kupowałem na sztuki bo nie znalazłem wspólnika na całą paczkę. Zdaje się że styrodur od BASF ma nawet większe arkusze niż standardowe styropiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzynia jest ze zwykłego elewacyjnego styropianu w czarne kropki o grubości 5cm. Do usztywnienia konstrukcji użyłem długich śrub/wkrętów chyba do ościeżnic z tego co pamiętam, ok. 15cm dł. Do posklejania i uszczelnienia użyłem zwykłej pianki montażowej. Na końcu całość owinąłem taśmą montażową.

post-5337-0-88587800-1418330998_thumb.jpg

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zroibłem swoje ze styroduru 3cm. Łączone gwoździami :D I do tego łączenia i wszelkie niedopasowania zaizolowane pianką montażową. Sam zrobiłem niestety nieco za duże to pudło, przez co czasem potrzeba więcej wkładów by w ogóle je schłodzić, ale temperaturę trzyma dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to taki zwykły jest bardzo delikatny i się kruszy, wszędzie będzie pełno kule

 

Ja zrobiłem z takiego zwykłego. Aby się nie kruszył przy cięciu, potrzebny jest bardzo ostry nóż. Potem cięcia zabezpieczyłem klejem wikol i nic się nie kruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to taki zwykły jest bardzo delikatny i się kruszy, wszędzie będzie pełno kule

 

Ja zrobiłem z takiego zwykłego. Aby się nie kruszył przy cięciu, potrzebny jest bardzo ostry nóż. Potem cięcia zabezpieczyłem klejem wikol i nic się nie kruszy.

Ja chyba też zrobię ze zwykłego styropianu 5cm, a żeby się nie sypało to obkleję to folią do żywności. A ciąć to najlepiej chyba rozgrzanym drutem oporowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ wiele osób robi takie lodówki chciałbym przedstawić zaimprowizowane wczoraj rozwiązanie, dzięki któremu pociąłem płyty bez żadnych fruwających śmieci.

Proszę nie reagować złośliwym śmiechem :P Rozwiązanie zadziałało wzorowo, wymyśliłem je w biegu, może komuś się przyda.

 

Maszyna w moim przypadku złożyła się z drewnianego stolika, który pożyczyłem od córki (nawet nie robiłem na nim porządku), zasilacza regulowanego, 1m drutu oporowego fi 0,5mm (koszt 1,1 PLN/mb), gumki do włosów (też pożyczonej od córki, lepsza byłaby mocna sprężyna, ale nie miałem), kabelków z krokodylkami i 4 trytytek (choć 2 wystarczą), zwanych potocznie opaskami zaciskowymi.

 

Drut rozciągnąłem na nogach stołu, z jednej strony przyczepiony do naprężonej gumki i trytytki, a z drugiej tylko do trytytki, do tego 15V przy 0.9A i drut pięknie ciął styropian (można i więcej prądu, ale nie trzeba było).

 

Cięty styropian kładziemy na książkach, bo drut do samej ziemi nie zejdzie, przykładamy drut na zimno w miejscu cięcia, włączamy prąd i za momencik lekko ściągamy trytytki w stronę ziemi. Gumka napręża drut, wszystko full profi! :D

Cała zabawa trwała 1,5h z przygotowaniem maszyny, mierzeniem i kreśleniem oraz cięciem właściwym. Sprzątania prawie nie było.

 

Maszyna:

Maszinu :)

Krawędzie cięcia:

Krawędzie po cięciu

Można uciąć nawet tak cienko, jeśli się źle wymierzyło i trzeba wyrównać:

IMG 20141220 190420

Skrzynka (jeszcze nie poskręcana):

Skrzynka, wieczko do posklejania

 

Zdrówka

Tomek

Edytowane przez tml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wykorzystać jakąś starą komodę/szafkę jak ktoś ma, łatwiej wtedy dobrze umocować styropian/styrodur/piankę. U mnie bardzo dobrze się sprawdziło i naprawdę jestem zadowolony z efektów. Do tego folia NRC/koc ratowiniczy do wyłożenia od środka i trzyma temperatrurę super. Tutaj moje zmagania z lodówką:

 

http://www.piwo.org/topic/14203-browar-domowy-dno-bojlera/#entry286914

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój faworyt: http://allegro.pl/ku...4918136980.html

 

Rozmawiałem już ze sprzedającym, nie będzie problemu z powiększeniem skrzyni o przestrzeń na styropian.

 

Nie polecam. Skrzynie przyszły o kompletnie innych wymiarach niż zamawiałem. Jakość wykonania tragiczna. Poszczególne elementy są do siebie nierówno spasowane, wieko się nie domyka, kufry są niedomalowane, cięcia desek niewykończone. Na Allegro zdjęcia piękne, a rzeczywistość kompletnie inna. Już wysłałem maila z informacją o rezygnacji z kupna i zwrocie towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam. Skrzynie przyszły o kompletnie innych wymiarach niż zamawiałem. Jakość wykonania tragiczna. Poszczególne elementy są do siebie nierówno spasowane, wieko się nie domyka, kufry są niedomalowane, cięcia desek niewykończone. Na Allegro zdjęcia piękne, a rzeczywistość kompletnie inna. Już wysłałem maila z informacją o rezygnacji z kupna i zwrocie towaru.

 

Dzięki za cynk, będę omijał tego sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam już 3 lodówki... wszystkie razem kosztowały mnie 120zł... droższe były regulatory temperatur do nich

trzeba porozpuszczać wici po rodzinie i znajomych oraz olx, szkoda czasu w ogóle się bawić w skrzynie.

a nawet sama lodówka bez regulatora temperatury już dużo daje, zwykle w lodówkach masz na masa 0 stopni a na minimum 10 stopni więc idealne warunki do fermentacji i lagerowania dolniaków...

 

kontrola temperatury w browarze to jedna z najważniejszych kwestii w naszej zabawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.