Skocz do zawartości

filtracja


funekp

Rekomendowane odpowiedzi

witam już zakupiłem surowce i termometrm pojemnik fermentacyjny też mam kapslownice też aby wężyk do rozlewu kupie mam pytanie jak filtrujecie zacier?? nie mam kranika w oplocie ani weża w oplocie natomiast na stronie centrum piwowarstwa widziałemworek do filtacji słodu podobny co chmielu ale zdecydowanie większy czy to ma sens?? co doradzacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika ta zwana BIB (Beer in a Bag) jest powszechnie stosowana w kilku krajach. W życiu tak nie filtrowałem, ale na 100% z tego piwo wyjdzie.

Trochę ułatwia proces, ale wydajność może być niższa niż filtracja klasyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem polonista, niby chłop zaprawiony w bojach, ale czytam i czytam i utwierdzam się w przekonaniu, że musisz pracować w CIA :D

 

Weź, Panie funekp, przeredaguj swój post, powstawiaj przecinki gdzie trzeba, uściślij, o co chcesz zapytać, bo za chwilę zlecą się tu kruki i wrony i Cię rozdziobią totalnie ;)

 

Już słyszę szelest ich czarnych skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge w garnku wywiercieć dziury żeby zamontować wąż w oplocie bo mnie zatłucze... wiadomo kto

chce dać4 kg pilznenskiego i 1kg wiedeńskiego, 20g marynki i 30g lebelskiego. Chce żeby było piwko wyczuwalnie aromatyczne ale nie za mocno i do tego s 33 i myśle że jakieś 22l powinło my wyjść czy sie myle?? Chcę sam zrobić taki worek do filtracji z płutna ma to sens??

Edytowane przez funekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w fermentator z kranikiem (kupisz w większości sklepów piwowarskich), koszt w okolicach 30zł. Bardzo łatwo zamontujesz tam oplot. Naprawdę, znacznie ułatwi Ci filtrację i na przyszłość będzie jak znalazł. Pewnie na jednej warce nie skończysz.

 

A w garnku, broń Boże nie wierć żadnej dziury :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm wolałbym zrobić z czegoś metalowego żeby można położyć na gazówke, żeby podgrzać. Jakoś nie podchodzi mi dolewanie wrzątku by podnieść temperature hmm przemyśle to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacierasz i gotujesz/chmielisz w garnku na gazie/kuchence/taborecie etc. Filtrujesz najczęściej w wiaderku plastikowym z wkręconym oplotem (zdecydowanie wart polecenia) lub podwójnym dnem. Poczytaj - link, który Ci podał Admiro wyjaśnia w zasadzie wszystkie wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.