Skocz do zawartości

chmiel aurora


dziedzicpruski

Rekomendowane odpowiedzi

miałem styczność,ale w sklepie coś im sie popieprzyło i napisali ,że ma 15 % alfa-kwasów więc potraktowałem go jako goryczkowy :D.

 

chciałbym zrobić chmielone na zimno ALE ,ale właśnie z aurorą,która jest opisywana jako super styrian. (chmieliłem na zimno styrianem i efekt mi odpowiada-najbardziej ziołowy chmiel jaki testowałem na zimno.

No i;czy jak piszą ,ze to superstyrian to ma lepszy,mocniejszy zapach,czy chodzi o alfa kwasy ?.

ten co miałem nie wąchałem,więc nie mam pojęcia jaki efekt może dać w przybliżeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja znalazłem o tym chmielu to jest kuzyn Nothern Brewer i podobny w smaku ale z wyższą wydajnością plonów na hektar i większym % AA. Nic nie widzę na temat jakości tego smaku. Pewnie wiesz Nothern Brewer jest chmielem goryczkowym w lagerach i chmielem używanym do Steam Beer.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Styrian" w nazwie to tylko nazwa regionu Styria w Słowenii gdzie produkują różne rodzaje chmieli i nie ma nic wspólnego ze Styrian Golding (poza regionem). Czytałem np. że Styrian Goldings to Fuggle, który posadzili w Styrii. Tylko że w tym czasie w UK był popularny chmiel East Kent Goldings, więc żeby sprzedać więcej chmielu nazwali to "Styrian Golding", choć tak naprawdę jest to "Styrian Fuggle". Tym razem zmienili nazwę chmielu Aurora na "Super Styrian". Wyczytałem że Aurorę wyprodukowano w Jugosławii w latach 70 poprzez skrzyżowanie chmielu Nothern Brewer z lokalnym chmielem.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o Styrian Golding ,mam też Fuggle i oba będą w użyciu na zimno,więc zrobie porównanie,styrian dawał zapach rozmarynowo-żywiczno-perfumowy,te "perfumy" na początku dosyć nachalne,ale po 3 miesiącach ładnie się ułożyły w taką nieokreśloną kwiecistość.

piwo to nazwałem żartem cesarzowej Józefiny,bo chyba byłą taka woda toaletowa na bazie rozmarynu.

t

eraz sprawdziłem, i nie żadna Józefina,tylko woda królowej węgier :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.