Skocz do zawartości

grieskirchner dunkel, zna ktos moze recepturke?


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i sle prosbe do wszystkich ktorzy znaja przepis na to pyszne piwko. Pilem je dzisiaj w wiedniu na praterze. Fajniutkie ciemne piwko o slodkawym smaku, delikatna goryczka, przy upale schlodzone do 4 st smakowalo wysmienicie....

z gory dziekuje za przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze cosik podobnego??? Podobne jakie pilem w Polsce to gniewosz ciemny z browaru gontyniec. Wracam z urlopu chcialbym cos uszykowac. Mam w planie 3 warki. Cos w smaku paulanera, franciszkanera. Cos ciemnego w stylu jak pisalem wyzej... i 3 jakis pils.

Z wyrazami wdziecznosci za wszelkie przepisiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dunkel jak na razie odpada... raz brak odpowiedniej temperatury na fermentacje, dwa na takie zacieranie na pierwszy raz to ja sie nie odwaze... ale pszeniczniaka po powrocie do domu robie w pierwszej kolejnosci.

pilem kilka rodzajow pszenicznego w polsce i jakos nie przypadly mi do gustu. Najlepiej podchodzi mi paulaner lub franciszkaner i na takich sie skupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dunkel jak na razie odpada... raz brak odpowiedniej temperatury na fermentacje, dwa na takie zacieranie na pierwszy raz to ja sie nie odwaze... ale pszeniczniaka po powrocie do domu robie w pierwszej kolejnosci.

pilem kilka rodzajow pszenicznego w polsce i jakos nie przypadly mi do gustu. Najlepiej podchodzi mi paulaner lub franciszkaner i na takich sie skupie

Hej

 

Co masz na myśli, że dunkela trudno się zaciera? Pamiętaj, że możesz zawsze zastosować ten sam zasyp a dać drożdże górnej fermentacji - jakieś czyste w smaku i wyjdzie Ci a'la dunkel :D

 

Wg mnie właśnie pszeniczniaka zaciera się trudno ( jak na pierwszą warkę ) bo trzeba uwzględnić przerwę ferulikową w 44C a jak używasz suchych drożdży to i pewnie dekokcja byłaby nie od parady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dunkel jak na razie odpada... raz brak odpowiedniej temperatury na fermentacje' date=' dwa na takie zacieranie na pierwszy raz to ja sie nie odwaze... ale pszeniczniaka po powrocie do domu robie w pierwszej kolejnosci.

pilem kilka rodzajow pszenicznego w polsce i jakos nie przypadly mi do gustu. Najlepiej podchodzi mi paulaner lub franciszkaner i na takich sie skupie[/quote']

Hej

 

Co masz na myśli, że dunkela trudno się zaciera? Pamiętaj, że możesz zawsze zastosować ten sam zasyp a dać drożdże górnej fermentacji - jakieś czyste w smaku i wyjdzie Ci a'la dunkel :D

 

Wg mnie właśnie pszeniczniaka zaciera się trudno ( jak na pierwszą warkę ) bo trzeba uwzględnić przerwę ferulikową w 44C a jak używasz suchych drożdży to i pewnie dekokcja byłaby nie od parady.

 

Pozdrawiam

Slotish ja i tak trzymam Cie za slowo i zglosze sie jak juz bede sie szykowal do zacierania... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod tym co napisał przedmówca- zacieranie piwa weizen heffe jest bardziej skomplikowane niż munich dunkel, używając w miarę neutralnych drożdży górnej fermentacji typu US-5 czy Danstar Nottingham we w miarę niskiej temperaturze uzyskasz nienajgorszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy polecali pszeniczniaka na poczatek... hmmmm

Zacznij od pszeniczki , szybko fermentuje , szybko można pić ( 2 dni po rozlewie ) , a zacieranie nie jest takie trudne.

Do munich dunkel zalecany jest dekot , a to na 1 raz może być trudne.

Moja rada , znajdź jakiegoś piwowara ze swojej okolicy i poproś o wspólne warzenie , unikniesz w ten sposób wielu błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy polecali pszeniczniaka na poczatek... hmmmm

Zacznij od pszeniczki ' date=' szybko fermentuje , szybko można pić ( 2 dni po rozlewie ) , a zacieranie nie jest takie trudne.

Do munich dunkel zalecany jest dekot , a to na 1 raz może być trudne.

Moja rada , znajdź jakiegoś piwowara ze swojej okolicy i poproś o wspólne warzenie , unikniesz w ten sposób wielu błędów.[/quote']

Dzieki bubus... juz znalazlem i juz wstepnie jestem umowiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.