Skocz do zawartości

Lodowka turystyczna 30l


cjhouse

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

 

Kupilem to http://www.asport.pl/p/18218,444/lodowka-turystyczna-na-wklady-atlantic-30l-kamai/ od zakupu mysle tylko o jednym ze bedzie problem ze zrobieniem kranika,a tu rozpakowuje lodowke i normalnie ja mozna rozebrac jak kobiete,a tam styropian,wogule niemyślałem ze lodówke sie rozłozy i myślalałem że tam bedzie pianka lub coś innego.Wiec se myśle ze niedawno na allegro za 35zl była lodowka 35l ale nieizolowana w środku wiec jak by ja tez rozebrał to bym se styropian kupił i sam se zaizolowal.

 

Wiem ze sie rozpisałem(moze i tez glupio) ale doradzcie mi czy niepotrzebnie wtopilem 52 zl.I czy ktos ma z was taka lodowke,i czy da sie zacierac w tym???Aha taki wynalazek kupilem 1wszy raz wiec niemam pojecia o lodowkach.

Edytowane przez cjhouse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że styropian jest w środku między ściankami czy jest obłożony od środka tak że go widać jak otworzysz wieko? Jeżeli jest w środku między ściankami, to jest chyba dobra lodówka i się nadaje na pojemnik do zacierania i wysładzania (MLT). Wielkość 30L jest dobra na warki 20L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest tak ze,wyjmuje sie jedną ścianke jest styropian,można go też wyjać calkiem,no i druga ścianka.Troche dlamnie to głupie bo myślałem ze wszystko bedzie sie razem trzymac,ale durzo reszte niemysle bo zostane myśliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze. Musisz mieć szczelną izolowaną lodówkę do której możesz wlać ciepłej wody i która będzie trzymała temperaturę tej wody.

 

BTW, Jejski zrobił MLT z wiadra z kranikiem i chyba działa dobrze. Tylko poczytaj sobie na temat zacierania jednostopniowego infuzyjnego szczególnie na temat temperatury "strike water". Nie bój się, to brzmi skomlikowanie ale tak naprawdę jest proste :)

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem,no to ta 1wsza scianka jest szczelna a pod nią jest styropian,o tym wiadrze czytalem i jakos mi to niepotchodzi,bardziej mi w tej lodowce pasuje zacierac.KURDE NIEMOWCIE ZE LODOWKA NA SMIETNIK?Nie no ja wytestuje wleje wody 70 stopni o ile sie nierozpusci 1wsza scianka ;) ubiore w koce i wogule i kurna zobacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w takiej lodówce zamontować kranik. Trzeba to zrobić tylko do jednej (wewnętrznej) ścianki. W styropianie i zewnętrznej ściance tylko otwór taki, aby kranik przechodził. Możesz to później okleić z zewnątrz silikonem lub klejem na gorąco, ale nie jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem (piszesz dosyć chaotycznie) ale ja mam chyba podobną, tzn. chyba też dało by się ją tak rozebrać, z tym że nawet nie próbowałem. Jako izolację również mam styropian o czym dowiedziałem się dopiero wiercąc otwór na kranik. Lodówka jest ok, zwłaszcza że kupiłem ją za 33 zł. Podczas zacierania warto dodatkowo ją obłożyć np. śpiworem. Nie kładź jej bezpośrednio na podłodze - ja ją kładę na styropianowej płycie. Przeczytaj ten wątek oraz ten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec pisałem wyzej że lodówke mam 1wszy raz bo po co mi takie coś kupowac?a do zacierania mi sie wydaje ze to bedzie lepsze niz pojemnik f........wiec chciałem sie dowiedzieć czy terz macie takie.A reszte juz wyczytałem z postów troche o zacieraniu w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.