Skocz do zawartości

Mapa turystyczna browarów restauracynych i dobrych knajp


Spotter

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając to forum, zauważyłem, że od czasu do czasu pada pytanie "gdzie mogę wypic dobre piwo w X" lub są wątki gdzie ktoś opisuje, że miejsce Y jest warte odwiedzenia i polecenia. Zacząłem się zastanawiac, czy nie można by tego uprościc i zrobic mapy, na której każdy mógłby zaznaczyc (z bardzo dużą dokładnością) miejsce, gdzie można się napic naprawdę dobrego piwka i które warto odwiedzic. Bo szukanie po forum lub ciągłe zadawanie pytań o konkretne miejsce, jest dla mnie chaotyczne i nie uporządkowane.

 

Zastanawiam się, czy Elroy mógłby stworzyc podobną mapę jak ta, na której są zaznaczone nasze browary? No i czy oczywiście to się przyjmie i jak wam się podoba ten pomysł?

 

A zaczęło się od tego, że za każdym razem gdy gdzieś jestem, muszę szukac dobrego miejsca i najczęściej je odnajduję pod sam koniec, lub dowiaduję sie o nim po powrocie. I wielu z was ma napewno tak samo. A niektóre miejsca jest naparwdę trudno znaleźc, jeżeli nie są polecone. Np. w Gdańsku jest wszystkim dobrze znana Brovaria, ale dojście do niej może niektórym stwarzac problemy. Jest jeszcze jedno świetne miejsce, ale jest położone w takim miejscu, gdzie niektórzy mogą miec obawy pójśc (na uboczu w ciemnej uliczce). Wiadomo, że zawsze można w internecie poszukac, ale czy nie łatwiej jakby się to miało w jednym miejscu? Moim zdaniem dużo łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to forum, zauważyłem, że od czasu do czasu pada pytanie "gdzie mogę wypic ...

 

Jest jeszcze jedno świetne miejsce, ale jest położone w takim miejscu, gdzie niektórzy mogą miec obawy pójśc (na uboczu w ciemnej uliczce). Wiadomo, że zawsze można w internecie poszukac, ale czy nie łatwiej jakby się to miało w jednym miejscu? Moim zdaniem dużo łatwiej :)

...myślisz o Degustatorni?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najczęściej je odnajduję pod sam koniec

Kiedy pojechałem na szkółkę do Wrocławia wiedziałem, że odbywa się w Czeskim Raju. Jako, że param się jeszcze fotografią stwierdziłem, że pojedziemy ze znajomymi dzień wcześniej i zrobimy wypad piwno plenerowo fotograficzny. Wrocław pięknym miastem jest a że zimno było to fotografowaliśmy z przerwami na piwo :) Chodziliśmy tak aż do wieczora. Raz piwo lepsze raz gorsze. Wróciliśmy na noc do hotelu. Następny dzień znów eskapada fotograficzno knajpiana do momentu, aż przyszedł czas kursu. Jakież było zdziwienie kiedy się okazało, że czeski Raj był 50 metrów od hotelu :) Od tamtego czasu zawsze szukam przed wyjazdem gdzie można się dobrego piwa napić na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że nic lepszego niż jest zrobione w tym wątku nie uda Ci się zrobić. Kilka osób zrobiło tam mapy browarów w różnych krajach, masz też mapę sklepów i mapę lokali z ciekawym piwem. Tutaj masz mapę polskich knajp, a tu sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzicie, ja wogóle nie zaglądam na browar.biz. Kompletnie mi nie przypada grafika i funkcjonalnośc,a to u mnie automatyczie je dysklasyfikuje. Ale to się nie tylko forum tyczy, ale również sklepów :) Już taki ze mnie mały dziwak :)

 

No ale zastanaiwam się, czy gdyby coś podobnego powstało u nas, byłoby to złe? No ale to tylko moja mała sugestia...

Edytowane przez Spotter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale zastanaiwam się, czy gdyby coś podobnego powstało u nas, byłoby to złe? No ale to tylko moja mała sugestia...

Spotter, spoko, zrób to. Jak już zrobisz, skontaktuj się z Elroyem, pewnie gdzieś to powiesi. :)

 

Zrozum, Pendragon czy chemmobile nie byli w każdym z tych miejsc, tylko zaznaczają to co jest opisane na browar.biz. To i tak jest tytaniczna robota, nie widzę sensu jej powielania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi nie chodzi o powielanie czegoś i od razu wklepywanie masy miejsc. Miałem pomysł, nie wiedziałem że coś podobnego jest na browar.biz. Jeżeli nie ma sensu tego tworzyc u nas, to nie ma problemu. Coś mi przyszło do głowy i chciałem się dowiedziec co inni o tym sądzą :)

 

seniorroberto -> tak, myślę o Degustatorni :) Za pierwszym razem gdy szukałem tego miejsca, to zajęło mi to ponad 30 min. Nijak nie mogłem zrozumiec, że jakaś fajna knajpka może byc na takiej beznadziejnej ulicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mi nie chodzi o powielanie czegoś i od razu wklepywanie masy miejsc. Miałem pomysł, nie wiedziałem że coś podobnego jest na browar.biz. Jeżeli nie ma sensu tego tworzyc u nas, to nie ma problemu. Coś mi przyszło do głowy i chciałem się dowiedziec co inni o tym sądzą :)

 

seniorroberto -> tak, myślę o Degustatorni :) Za pierwszym razem gdy szukałem tego miejsca, to zajęło mi to ponad 30 min. Nijak nie mogłem zrozumiec, że jakaś fajna knajpka może byc na takiej beznadziejnej ulicy :)

...no, nie ukrywam, że spotkanego w pobliżu D. gościa bałem się zapytać...:) a przecież to starówka bałtyckiej metropolii!!!... za to Ataku Chmielu się wreszcie napiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.