Skocz do zawartości

Piwo dla dziewczyny (ale nie tylko) ;)


pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Moje kolejne piwo (witbier) jest na cichej i niedługo będzie butelkowany, a ja zastanawiam się nad następnym :) :)

Ostatnio nieopatrznie zapytałem swojej dziewczyny jakie piwo uwarzyć... :)

Dostałem odpowiedź: "ciemne, trochę słodkie, lekkie". Nie może mieć też za dużo goryczki.

Krzywi się przy porterach... No i nie wiem jak tu dogodzić :)

 

Moglibyście polecić jakąś recepturę?

Nie ukrywam, że najlepiej z gotowych ześrutowanych zestawów z HB/BA albo innych sklepów.

Niestety nie mam za bardzo możliwości, żeby przechowywać "hurtowe" ilości słodów/chmielu. I nie posiadam śrutownika.

Ale zawsze mogę spróbować pokombinować :)

 

Może coś z dodatkiem soków owocowych do brzeczki?

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób imbirowe, z reguły kobiałki lubieją :)

 

masz sklep piwowar na Żoliborzu, więc można wszystko kupować detalicznie :)

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Moje kolejne piwo (witbier) jest na cichej i niedługo będzie butelkowany, a ja zastanawiam się nad następnym :) :)

Ostatnio nieopatrznie zapytałem swojej dziewczyny jakie piwo uwarzyć... :)

Dostałem odpowiedź: "ciemne, trochę słodkie, lekkie". Nie może mieć też za dużo goryczki.

Krzywi się przy porterach... No i nie wiem jak tu dogodzić :)

 

Moglibyście polecić jakąś recepturę?

Nie ukrywam, że najlepiej z gotowych ześrutowanych zestawów z HB/BA albo innych sklepów.

Niestety nie mam za bardzo możliwości, żeby przechowywać "hurtowe" ilości słodów/chmielu. I nie posiadam śrutownika.

Ale zawsze mogę spróbować pokombinować :)

 

Może coś z dodatkiem soków owocowych do brzeczki?

Pomóżcie :)

Ja planuję dla mojej małżowiny fruit beer-y. Cały czas zastanawiam się nad bazą ale pewnie jakiś biter , pszenica, może coś ciemnego??? kupuję wiśnie i będę eksperymentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź: "ciemne, trochę słodkie, lekkie". Nie może mieć też za dużo goryczki.

Ja bym zaproponował takie zestawy:

http://browamator.pl/szczegoly.php?Brown_Ale_-_zestaw_surowcow_wersja_srutowana&przedm=1412197&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F164394%2F183249%2F1594578&sortuj=kod

http://browamator.pl/szczegoly.php?Pszeniczne_Ciemne_Dunkel-Weizen_-__zestaw_surowcow_wersja_srutowana&przedm=3159713&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F164394%2F183249%2F1594578&sortuj=kod

http://browamator.pl/szczegoly.php?Brown_Ale__Mild_9Blg_-_zestaw_surowcow_wersja_srutowana&przedm=6938925&grupa_p=6&pwd[6]=%2F163929%2F164395%2F164394%2F183249%2F1594578&sortuj=kod

 

Mojej bardzo zasmakował Brown Ale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie w Żywcu poczęstowano tmave. Myślę, że kobitkom by bardzo odpowiadało.

Niestety nie wiem, czyje to było piwko, ale wiem, że ten, który mi je polał był w stanie podobnym do mojego % ;)

Czy to czasem nie było od Jejskiego? Wiem, że to było w sobotę, pod koniec imprezy, w miejscu, w którym na początku stał wena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten, który mi je polał był w stanie podobnym do mojego % :)

Znaczy był wesoły czy zmęczony? Bo piwem upić się nie można :):);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Ten Sweet Stout z HB wydaje się fajny i chyba go spróbuję, ale muszę jeszcze spytać osoby odpowiedzialnej za to zamieszanie :D

 

A próbował ktoś może Stouta Owsianego z BA? http://www.browamator.pl/szczegoly.php?Stout_Owsiany_13Blg_Oatmeal_Stout_-_zestaw_surowcow_wersja_srutowana&przedm=2433876&grupa_p=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym za Tmavym, ale przerwę 63°C zrobiłbym "w locie", ewentualnie dodałbym słodzik (podobno z lidla jest dobry i tani bo jest tani i dobry ;)) przy rozlewie do części butelek. Typowy stout jest raczej gorzki (w tym zestawie z BA masz 0,5kg palonego ziarna, a ono daje goryczkę), więc ewentualnie z laktozą (sweet stout).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie pasuje link co podałeś nie opisał duduś.

A poza tym duduś na tym forum to dziewczyna. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie pasuje link co podałeś nie opisał duduś.

A poza tym duduś na tym forum to dziewczyna. ;)

Sorki , to faktycznie nie Duduś tylko Zbyszek T. Zle zapisałem w historii , już poprawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwi mnie trochę takie podejście - "piwo dla dziewczyny?. Moja, owszem pije czasem piwa, których ja nie ruszam, ale w zasadzie to jest tak, że zanim moim ją poczęstuję to tyle jej o nim naopowiadam, że dokładnie wie, czego się spodziewać i jakich smaków w nim szukać. W efekcie nie zdażyło się żeby jej jakieś nie smakowało. Wiele zależy od uświadamiania :tort:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.