Skocz do zawartości

Gumki do zamknięcia patentowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Doswiadczonych Piwowarów. Przesledziłem "piaskownicę" i nie znalazłem wątku na temat gumek pod zapięcie patentowe. Dostałem na pierwszą swoją warkę kilkadziesiąt takich butelek ale gumki już sfatygowane. Z czego można dorobic ? a z czego absolutnie NIE ?. A może można gdzies kupic - np. na allegro nie znalazłem. Ps pojutrze zlewam i chyba brzeczka pójdzie do kapslowanych , bo jakos z dentki samochodowej nie wiem czy wycinac można by nie narozrabiac z zapachem dentki w piwie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się pod ten temat. Może ktoś wie, gdzie można kupić takie "gumki" ale o większym rozmiarze - do butelek typu "Piwiarnia Żywiecka" dwulitrowa. Mam kilka takich butelek a chciałbym ich użyć do swoich wyrobów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josefik dopisz do tej listy jeszcze WES - niech już wszystko będzie w tym samym miejscu:

http://sklep.wes.pl/?d=produkt&id=255

Może ktoś wie, gdzie można kupić takie "gumki" ale o większym rozmiarze

Też są w sklepie WES:

http://sklep.wes.pl/?d=produkt&id=79

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumki zamienne wg mojej opinii są tragicznej jakości, jeśli nie ma musu nie wymieniaj.

Wykonane są z gumy szorstkiej, matowej, po kilku użyciach widać juz peknięcia.

Oryginalne gumki są z gumy błyszczącej, wytrzymują znacznie dłuzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikea też ma takie litrowe bezbarwne butelki z silikonową uszczelką, tylko bodaj po 8zł

 

PS a gdzie można kupić tanio płaskie silikonowe płaty koło 3mm, bo może opłaci się zainwestować w wykrojniki (2 zaostrzone rurki)?? ;)

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś robił już uszczelki z płyt silikonowych jak np..na allegro?oczywiście silikon wytrzymalszy i w ogóle,ja mam wszystkie butelki z patentem,tylko to są zamkniecia z wprasowaną na stałe uszczelką silikonowa,i jak na razie nie widać,żeby chciały iść na emeryturę.Najgorsze będzie jak kiedyś odmówią współpracy,bo ani to zrywać bo nie da rady,jedynie myśłałem żeby nałożyć następną gumkę na to z 1mm grubości bo grupsza to może byc chyba za dużo.A mam takie o to zamknięcia. http://allegro.pl/zamkniecie-palakowe-3szt-zamkniecie-hermetyczne-i2048199295.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.