Skocz do zawartości

Jakie piwo warto kupic w Wielkiej Brytani


Rekomendowane odpowiedzi

Warto przywieść. W UK w marketach typu Asda często są promocje np. kupisz skrzynkę - druga gratis. Polecam Boddington's Draught lub John Smit's extra smooth (poniżej funta). Z takich droższych Ale ok (1-1,5 funta) smakowały mi także London Pride, Bombardier, czy Hobgoblin. U nas angielskie piwa są masakrycznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze cokolwiek z napisem "imperial stout", "barley wine", india pale ale"(choć tu już trzeba mieć szczęście).

 

Z piw, które bywają w większych sklepach polecam Old Tom oraz Fullers London Pride.

 

Warto się skusić na piwa ze znaczkiem CAMRA.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam prawie wszystko Fullersa. Ich piwa dostępne są także w marketach (np. Sainsbury's).

 

Nawiązując do poprzedniego postu:

- Fullers Imperial Stout (94 na ratebeer.com)

- Fullers Vintage Ale i Golden Pride (w sumie to Old Ale, ale... odpowiednio 95 i 94. Mi GP bardziej przypadł do gustu)

- Fullers Bengal Lancer (smakował mi dużo bardziej niż ich India Pale Ale, 86)

 

Z moich ulubieńców polecam Brakspear Triple (Old Ale, 91).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja.

W większych Morrisonach, Tesco i czasami w Sainsbury's są póki z lokalnymi piwami. Nie są to te najmniejsze browary, jakich piwa można napić się na festiwalach, ale klasykę można wyrwać. Co do marek i dostępności to bywa różnie, bo piwa na tych półkach pojawiają się najczęściej lokalnie (tak jest w mojej okolicy, jest bardzo mało piw angielskich, większość to szkockie piwa).

Co do ciekawych pozycji to proponuje serię marketowych piw z Mark&Spencer, mają klasyczne piwa z dobrych browarów, póki co nie naciąłem się na złe piwo z tej serii.

 

Co do styli to radziłbym coś ze Szkocji, z opisem /-, jak 80/-, albo ze szkotem na okładce :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek uwarzone przez Brew Dog'a jak sie uda znalezc bedzie ok.

Zależy czego w piwie się szuka, jak aromatów chmielowych to może ujść.

 

Ja polecę zatem inny browar szkocki Tryst. Piłem dwa przepięknie uwarzone piwa Dark IPA i Hop Trail Citra (od roku pojawiają się to samo piwo z różnymi chmielami użytymi przy produkcji). Pierwsze połączenie portera i IPA. Drugi to piwo uwarzone w ten sposób by podkreślić aromaty tego chmielu, czyli delikatne (3.9%) bardzo jasne piwo z wyraźnymi cytrusami.

Tylko troszkę gorszy był Oat Malt Stout, bardzo słodowy ze zbalansowanymi smakami słodów ciemnych i owocowości wynikającej z górnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, temat "prawie" podobny :(

 

Za kilka dni odwiedzę Irlandię a dokładnie miasto Kilkenny wiem że jest tam Browar który planuję odwiedzić jeśli będzie tak możliwość, ale dokładnie chciał bym napić się również czegoś innego poza Guinnessem oraz miejscowym, nie będę aż tak długo żeby spróbować wszystkie, dlatego może jakieś godne polecenia ktoś zna?

Dzięki z góry :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.