Skocz do zawartości

Piwa fermentacji spontanicznej: lambik, flandryjskie


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze kojarzę to autor www.themadfermentationist.com w którymś z postów twierdził, że w przypadku blendu z Wyeasta po zadaniu gęstwą wychodzą o wiele ciekawsze piwa niż po zaszczepieniu z po raz pierwszy z saszetki. Jak tylko dojdzie jego książka to zaraz się biorę do czytania i postaram się spisać jakieś wnioski. Ja planuję do kolejnego zadać gęstwę, ale to chyba dopiero za rok, co się tam będę śpieszył z zadawaniem owoców do nawet nie półrocznego lambica.

Może też znajdziesz coś pod którymś z linków jakie wrzucałem przy okazji przygotowań do warzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę to autor www.themadfermentationist.com w którymś z postów twierdził, że w przypadku blendu z Wyeasta po zadaniu gęstwą wychodzą o wiele ciekawsze piwa niż po zaszczepieniu z po raz pierwszy z saszetki. Jak tylko dojdzie jego książka to zaraz się biorę do czytania i postaram się spisać jakieś wnioski. Ja planuję do kolejnego zadać gęstwę, ale to chyba dopiero za rok, co się tam będę śpieszył z zadawaniem owoców do nawet nie półrocznego lambica.

Może też znajdziesz coś pod którymś z linków jakie wrzucałem przy okazji przygotowań do warzenia.

 

książka już wyszła

http://www.amazon.com/dp/1938469119/ref=pe_385040_30332190_TE_dp_1

 

ja już mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej był preorder, możliwe że jeszcze z wcześniejszą wersja okładki. Na stronie Amazon data wydania to 7 lipca.

 

PS Przepraszam za ewentualne błędy, Tapatalkuje...

 

no tak, ja kupiłem w preorderze, a faktycznie na mad fermentationist były zapowiedzi tej książki od dawna (na ile dośc systematycznie śledze ten blog)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi drożdżami suchymi najlepiej fermentować lambiki? Chodzi mi o burzliwą, którą zgodnie z radami zamierzam przeprowadzić normalnymi drożdżami. Czy mogą być dowolne górnej fermentacji, czy takie do piw belgijskich?

Nadadzą się takie zwykłe z OBI - BREWGO-02?

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tu masz, przesyłka do PL za free.

http://www.bookdepos...e/9781938469114

Zrejestruj się, dodaj pozycję do "wish list", po około tygodniu powinnieneś dodatkowo otrzymać kupon na książki z "wish list", dodatkowo jakieś 5-10% nie licząc tej zniżki co już jest.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Uważajcie na chmiele do lambików. Ja kupiłem chmiel, który był zatytułowany "chmiel do lambików", ale to była mocno goryczkowa odmiana Magnum i na dodatek granulat. Taki chmiel nigdy porządnie nie zwietrzeje. W rezultacie mój lambic pod wzgedem goryczki może konkurować z Sharkiem. Lepiej kupić jakiś normalny chmiel aromatyczny w szyszkach, który ma ze 2% alfakwasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sedrecznie,

przymiarzam się do uwarzenia lambika. Mam pytanie dotyczące cichej fermentacji. Czy przelanie 20 litrów piwa do słoja fermentacyjnego o pojemności 25 litów zdra egzamin?? Chodzi mi o wysokość błony bakteryjnej jaka powstaje w czasie cichej. Czy 8cm wolnej przestrzeni (jak wychodzi z obliczeń) będzie wystarczające? Słój ten wybrałem ze względu na (ewentualną) łatwość dostępu do gęstwy. Jaki inny pojemnik proponujecie??post-9933-0-56227900-1417370559_thumb.jpg

Edytowane przez bender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie sloje na portalu allegro (uzytkownik chomik gdow bodajze), grube szklo, wytrzymuja wysokie temperatury - minusem sa wyzlobienia wewnatrz ktore trzeba troche szorowac druciakiem.

Ale dzieki temu ze do sloja wchodzi reka to nie ma problemu z dokladnym wymyciem a nastepnie dezynfekcja takiego sloja w przeciwienstwie do balona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.