Skocz do zawartości

beermaker.pl


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bardzo fajny sklep - produkty w nim są bezcenne :beer:

Poza tym nie kupiłbym w nim nic z jeszcze jednego powodu: nigdzie na stronie nie znalazłem danych podmiotu, który go prowadzić - dla mnie to dyskwalifikuje sklep internetowy.

 

P.S. Jejski, usuń spację a linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zgodnie z zapowiedziami, śrutowanie będzie darmowe lub bardzo tanie a do tego będzie można dowolnie komponować zestawy (to już moje chciejstwo), podejście do klienta (i konkurencji) będzie odpowiednie, oferta surowcowo-sprzętowa bogata - szybko zostaną wybaczone błędy młodości :/

 

Życzę powodzenia, bo nic lepszego niż konkurencja :beer:

 

P.S. oczywiście plagiat opisów, zdjęć, zestawów (to już jest lenistwo do potęgi) daje -100 do zaufania na sam początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

1. Sklep jeszcze nie działa i cen nie widać, a jeżeli chwilowo coś widać, to są to ceny testowe i na pewno nieprawdziwe. Ceny będą raczej standardowe i bynajmniej nie dumpingowe.

2. Danych podmiotu jeszcze nie ma, ponieważ nie jest on jeszcze zarejestrowany. Każdy kto prowadził kiedyś sklep internetowy, na pewno wie, że w przypadku uruchomienia sklepu na stronie powinny znaleźć się wszystkie dane podmiotu prowadzącego: nazwa, adres siedziby, NIP, REGON , KRS w przypadku spółek oraz regulamin sklepu.

3. Śrutowanie będzie za darmo albo za symboliczną opłatą, ale szczegóły jeszcze nie są ustalone.

4. Aktualnie trwa pozycjonowanie, co nie jest niczym dziwnym, a niniejszy wątek jest dowodem, że skutecznie.

5. Będzie możliwość zamówienia zestawu o dowolnym składzie, na początek podawanym w szczegółach zamówienia, docelowo będzie kalkulator piwowarski, który wynik będzie umieszczał w koszyku, ale to w przyszłości.

6. Być może będą zestawy składające się z dwóch minizestawów po 10 l (z tymi samymi drożdżami), tak aby każdy mógł najpierw spróbować przed uwarzeniem pełnej warki.

7. LBNL: osoba która opisywała produkty już dostała po uszach (jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś zastrzeżenia, proszę o info). Zestawy będą według własnych receptur, co nie znaczy, że Brown Ale będzie piwem jasnym, a Koelsch ciemnym, jak to chyba niektórym się wyobraża.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę niezły PR i super reklamę. Dzięki wam sklep zyskał rozgłos i chyba o to mu chodziło. Ja gratuluję promocji, bo w końcu w biznesie trzeba umiec się sprzedac.

Ale nie zmiania to faktu, że i tak póki będę mógł, to będę kupowac u Elroy'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne podejście, tak szczerze. Jestem laikiem, jeżeli chodzi o sprawy marketingowo-pijarowe, ale wydawało mi się, że dobry PR i reklama są budowane przez pozytywne, a nie negatywne działania i skojarzenia. Też ciężko nazwać ferment jaki powstał pozytywnym rozgłosem, Elroy i Marusia mają udawać, że nic się nie dzieje? Ja bym się mocno zagotował gdyby ktoś podprowadził receptury nad którymi spędziłem "trochę" czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marketingu masz dwie formy reklamy - tą "dobrą" i tą "złą". W obydwu przypadkach chodzi dokładnie o to samo - by się o sklepie mówiło i by zachęcic ludzi do jego odwiedzania. Po krótkim czasie, jeżeli oferta będzie atrakcyjna, to klienci też będą i szybko zapomną, że na początku był szum. Nie mówię, że popieram taką formę rozgłosu, ale efekt poniekąd jest osiągnięty. Sporo osób z tego forum może miec gdzieś lojalnośc i jeżeli będzie dobra cena, to kupią właśnie tutaj. Niestety, ale w biznesie nie ma miejsca na sentymenty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie takie przemyślenie, czy nie warto byłoby dodać do regulaminu portalu, forum i wiki, że zamieszczone receptury nie mogą być wykorzystywane komercyjnie bez zgody autora?

Mnie się ten pomysł podoba. Ale z drugiej strony sam zasyp, to nawet nie połowa sukcesu dobrego piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie takie przemyślenie' date=' czy nie warto byłoby dodać do regulaminu portalu, forum i wiki, że zamieszczone receptury nie mogą być wykorzystywane komercyjnie bez zgody autora?[/quote']

Mnie się ten pomysł podoba. Ale z drugiej strony sam zasyp, to nawet nie połowa sukcesu dobrego piwa.

Powiedziałbym, że nawet zasyp, zacieranie i chmielenie to jeszcze nie połowa. W każdym razie, fermentacja to więcej niż połowa dobrego piwa, o "sukcesie" nie wspominając.

 

Poza tym, ja moje receptury udostępniam gdzie indziej na licencji CreativeCommons, więc nie wiem jak miałbym je zamieszczać tutaj z takim ograniczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś odsypiałem wczesne wstawanie na wykładach z przedmiotu "prawo własności intelektualnej".

W jaki sposób widzisz zabezpieczyć ochronę czegoś takiego jak receptura na piwo, która zamieszczona jest na internetowym forum ?. Myśl ludzka nie zna granic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.