Skocz do zawartości

Lampa UV


Sojer

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie mam do posiadaczy. Czy lampa wybija tylko drobnoustroje czy także wszelkie latające paskudztwo?

Aktualnie mamy wysyp much, później przyda się do sterylizacji pokojów, więc właściwie będzie potrzebna nie tylko piwowarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na muchy i komary dobrze działa lampa z siatką i kondensatorem, takie większe w wielu sklepach spożywczych można zobaczyć, świecą jarzeniowym ciemnoniebieskim ale UV to nie jest :D w marketach koło 50-70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na muchy i komary dobrze działa lampa z siatką i kondensatorem, takie większe w wielu sklepach spożywczych można zobaczyć, świecą jarzeniowym ciemnoniebieskim ale UV to nie jest :D w marketach koło 50-70zł

Przemysłowe lampy owadobójcze palą w mgnieniu oka np: osy. Ale jeśli chodzi o te domowe sprzedawane za grosze w marketach to mają problem z muchami... Jedynie działa dobrze na "ustrojstwa" wielkości owocówki.

Może ktoś używał dobrych modeli domowych to się podzieli spostrzeżeniami.

 

 

 

Coder a muszki przez oczka nie przechodzą ?

Edytowane przez orion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na muchy i komary dobrze działa lampa z siatką i kondensatorem' date=' takie większe w wielu sklepach spożywczych można zobaczyć, świecą jarzeniowym ciemnoniebieskim ale UV to nie jest :) w marketach koło 50-70zł[/quote']

Przemysłowe lampy owadobójcze palą w mgnieniu oka np: osy. Ale jeśli chodzi o te domowe sprzedawane za grosze w marketach to mają problem z muchami... Jedynie działa dobrze na "ustrojstwa" wielkości owocówki.

Może ktoś używał dobrych modeli domowych to się podzieli spostrzeżeniami.

 

 

 

Coder a muszki przez oczka nie przechodzą ?

Moi staruszkowie mają kilkuletnią marketową która robi popcorn z chrabąszczy :/:beer: tylko najgorzej jak ćma się opala :/

czy stanowi to jakiś typ, model czy markę nie wiem, spojrzę jak będę miał okazję.

Myślę że najlepszym materiałem na moskitierę są nylonowe firanki bez wzorów, z jednolitej drobnej siatki, albo w sklepach z używaną odzieżą albo w sklepach z tekstyliami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. UV myśleliśmy by kupić na powrót ze szpitala, choć to będzie przesada w sterylności, ale byłby sens gdyby tłukła muchy. Rozejrzę się za jakąś lampą dedykowaną do owadów.

W tym roku jest wysyp latającego śmiecia. Jutro zainwestuję w tradycyjny lep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne. UV myśleliśmy by kupić na powrót ze szpitala, choć to będzie przesada w sterylności, ale byłby sens gdyby tłukła muchy. Rozejrzę się za jakąś lampą dedykowaną do owadów.

W tym roku jest wysyp latającego śmiecia. Jutro zainwestuję w tradycyjny lep.

Miałem lampę z niebieskim światłem i choć trochę zabijała, rewelacji nie było. Polecam w okna moskitiery i lep na muchy. Najlepszy lep jaki miałem, to taki prostokątny arkusz z namalowanymi muchami. Widocznie owady są towarzyskie, bo chętnie siadały obok "koleżanek" :beer:

http://allegro.pl/bros-lep-plaski-na-muchy-muszki-owocowki-10szt-i1666873698.html

Niemniej gorąco polecam w okna moskitiery. Odkąd zainstalowałem je we wszystkich otwieranych oknach, problem owadów w domu zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moskitiery mam, ale gadziny włażą przez drzwi. Siedzą we wnęce i czekają aż ktoś otworzy. Oto niestety urok mieszkania na parterze, w dodatku z wejściem bezpośrednio z dworu.

 

(edit) A taki lep w naszym przypadku kompletnie się nie sprawdzał. Chyba dużo lepszy jest ten http://allegro.pl/bros-lep-okragly-na-muchy-muszki-owocowki-2szt-i1666873349.html

Edytowane przez Tomek-Pasieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji polecam Lep na mole Raid'a- feromonowa pułapka na samce, może być umieszczony bezpośrednio przy żywności, ściąga owady z daleka, co jednak jest niegroźne bo tylko samce które jaj nie składają. Osamotnione samice zresztą też ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie to UV, jeśli świetlówka jest z luminoforem to jest to bliskie i nie groźne UV, jej zadaniem jest zwabianie robactwa które lubi to światło, faktycznie mordowane są wysokim napięciem na otaczającej lampę siatce.

Jeśli chcesz sterylizować, czytaj mordować to musisz załatwić lampę "szpitalną". Nie wiem ile trzeba aby padł owad, ale nie próbuj przy niej pracować bo pożałujesz.

 

Chemiczne wlepki u nie nie działały, prócz austryjackich biedronek przyklejanych na okno, kilka minut i po robalu. Najlepsze i zdaje się najzdrowsze są siatki, też mam wszędzie i jest git, choć u mnie przez okno koty mają tranzyt i i tak musze je otwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ile trzeba :) i wydaje mi się ze do celów domowych się nie nadaje z racji dość długiego czasu naświetlania. Trzeba naświetlać minimum 3-4h. Ja włączałem ją zwykle na całą noc. Po tych kilku godzinach już widać efekty, muchy choć jeszcze żyją to już nie latają są zdecydowanie pod wpływem / nie żebym wyrywał im skrzydełka :) / po kilku dniach systematycznego naświetlania pozbyłem się much, komarów, pająków. Wiadomo że jeśli lampy nie będziemy używać systematycznie to robale znowu wejdą.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.