Skocz do zawartości

Problem z nalewakiem


Shooter

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kolumnę z nalewakiem, podczas prób okazało się, że występuje drobna nieszczelność. Jak widać na zdjęciach 3 i 4 rurka dopływowa, była wklejona do gwintowanej tulei. Nie wygląda mi to na oryginalne rozwiązanie.

Jak powinna być zamocowana rurka dopływowa, jeśli jednak wklejona, to jaki klej polecacie?

Jaki gwint posiada kranik (trochę większy niż 1/2 cala)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kolumnę z nalewakiem, podczas prób okazało się, że występuje drobna nieszczelność. Jak widać na zdjęciach 3 i 4 rurka dopływowa, była wklejona do gwintowanej tulei. Nie wygląda mi to na oryginalne rozwiązanie.

Jak powinna być zamocowana rurka dopływowa, jeśli jednak wklejona, to jaki klej polecacie?

Jaki gwint posiada kranik (trochę większy niż 1/2 cala)?

Typowy to chyba 5/8

http://www.piwo.org/forum/postgallery.php?pid=104355&filename=Zdj_cie1701.jpg

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki anteks za szybką odpowiedź, niemniej chciałbym uzyskać dobry stan oryginału. Na zdjęciu 1 widać elementy tulei "głównej'. Zdjęcie 2 przedstawia elementy, które powinny być szczelnie i trwale połączone. Na zdjęciu 3 przedstawiam planowane doszczelnienie, oczywiście nową uszczelką, lub o ringiem. Myślę, że może by to zespawać, a może wystarczy wkleić na poxipol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jutro mnie nie będzie więc sprawdzę we wtorek . Ta końcówka ze zdjęcia nr 1 wygląda jak od typowej końcówki ( z mojego linku ta metalowa )

Zszedłem do piwnicy .Średnica pierścienia w jednych jest 18,5mm a w innych 20mm

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierz dokładnie średnice otworu, mam gdzieś worek z takimi króćcami.

Osobiście to bym zastosował szybkozłączkę JG gwint 5/8" na waż piwny 3/8".

w www.beerservice.pl te złączki są po 12 złotych. Warto się zaopatrzyć od razu w kilka i potem można używać ich też do innych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.