Jump to content
Sign in to follow this  
Shooter

Problem z nalewakiem

Recommended Posts

Kupiłem kolumnę z nalewakiem, podczas prób okazało się, że występuje drobna nieszczelność. Jak widać na zdjęciach 3 i 4 rurka dopływowa, była wklejona do gwintowanej tulei. Nie wygląda mi to na oryginalne rozwiązanie.

Jak powinna być zamocowana rurka dopływowa, jeśli jednak wklejona, to jaki klej polecacie?

Jaki gwint posiada kranik (trochę większy niż 1/2 cala)?

Kupiłem kolumnę z nalewakiem, podczas prób okazało się, że występuje drobna nieszczelność. Jak widać na zdjęciach 3 i 4 rurka dopływowa, była wklejona do gwintowanej tulei. Nie wygląda mi to na oryginalne rozwiązanie.

Jak powinna być zamocowana rurka dopływowa, jeśli jednak wklejona, to jaki klej polecacie?

Jaki gwint posiada kranik (trochę większy niż 1/2 cala)?

Typowy to chyba 5/8

http://www.piwo.org/forum/postgallery.php?pid=104355&filename=Zdj_cie1701.jpg

Edited by anteks

Dzięki anteks za szybką odpowiedź, niemniej chciałbym uzyskać dobry stan oryginału. Na zdjęciu 1 widać elementy tulei "głównej'. Zdjęcie 2 przedstawia elementy, które powinny być szczelnie i trwale połączone. Na zdjęciu 3 przedstawiam planowane doszczelnienie, oczywiście nową uszczelką, lub o ringiem. Myślę, że może by to zespawać, a może wystarczy wkleić na poxipol?

Niestety jutro mnie nie będzie więc sprawdzę we wtorek . Ta końcówka ze zdjęcia nr 1 wygląda jak od typowej końcówki ( z mojego linku ta metalowa )

Zszedłem do piwnicy .Średnica pierścienia w jednych jest 18,5mm a w innych 20mm

Edited by anteks

Pomierz dokładnie średnice otworu, mam gdzieś worek z takimi króćcami.

Osobiście to bym zastosował szybkozłączkę JG gwint 5/8" na waż piwny 3/8".

Pomierz dokładnie średnice otworu, mam gdzieś worek z takimi króćcami.

Osobiście to bym zastosował szybkozłączkę JG gwint 5/8" na waż piwny 3/8".

w www.beerservice.pl te złączki są po 12 złotych. Warto się zaopatrzyć od razu w kilka i potem można używać ich też do innych celów.

Przeciek skasowany poxipolem. Wolał bym pospawać, ale niecierpliwość zwyciężyła. Jutro wrzucę fotki :beer: