Skocz do zawartości

Moje przemyślenia.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś używał kiedyś do natleniania brzeczki piwnej pompki akwarystycznej? Bo jeśli Chodzi o natelnownie samego akwarium to troche lipny pomysł jest XD

 

Słyszałem o roznych motywach z mikserem i wiertarką :D ale własnie w przypadku lagera kiedy musze schłodzić brzeczke do 10 stopni a nie dam rady zrobi  tgo chłodnicą to zastanawiam mnie czy pozostawienie na jedna noc z taką pompką da cos.

 

Bo chyba  jak natlenie brzeczke piwną i zostawie na noc to nie wiem czy przy takiej temperaturze strace duzo tlen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, x1d napisał:

Wczoraj zadałem do 10-tki 1,3l startera 8st. i po 24 h jeszcze się zbierają,  robiłem przed rokiem podobne i starczyło, nie mam niestety notatek po jakim czasie ruszyły.

Wczoraj w nocy ruszyło, zastanawia mnie jeden fakt - dopiero robiłem 3 warki  w CoolBagu ( dwie w lato jak w piwnicy powyżej 20st oraz teraz jedna gdzie 12st w piwnicy). Za każdym razem miałem taki opóźniony start - tak myślę czy wkładane butelki PET z lodem, które bezpośrdenio dotykaja fermentora nie "stresują" drożdzy w jakiś sposób? Dziwne, ale za każdym razem jak wyciągnąłem butle na 4-6h to od razu fermentacja ruszała. A różnie wyciągałem, raz nawet po 48h bo nie ruszyły US-05 w 16st, lecz po wyciągnięciu butelek ruszyły od razu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

zapatrzyłem na na zestaw kolsha i se mysle łatwe piwo do zrobienia proponują mi tu us-05 lub nothingamy. Ale im bardziej sie wgryzam tym troche nie kumam.

 

Piwo typu górnego. po fermentacji 7 dni zlewa sie i na 3 miechy trzeba trzymać w temp 0-8 stopni a potem. Dodaje sie gestwy lagerowej i butelkue wtf?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Juniorek napisał:

To ja się zapytam czemu chcesz robić tak „nudne” i zapomniane już piwa? Zrób cos ciekawego i lojalnego ;) 

 

Bo wydaje mi się ze będzie mi smakować ;) wystarczająco dobry powód - tak sobie myślę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie przemyślenie na portera prostego i bez „ciała” co wy na to aby uwarzyć go z praktycznie samego słodu pilznenskiego, jakiez 5-10% karmelu typu caraaroma i do tego carafa 2 SPECIAL, oraz po negatywnej czekoladowy? Takie Małe czyszczenie magazynu, zakładane 22Blg. Jakie waSze zdanie na portera bez monacha i/lub wiedeńskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ravage miodosytnik napisał:

zapatrzyłem na na zestaw kolsha i se mysle łatwe piwo do zrobienia proponują mi tu us-05 lub nothingamy. Ale im bardziej sie wgryzam tym troche nie kumam.

 

Piwo typu górnego. po fermentacji 7 dni zlewa sie i na 3 miechy trzeba trzymać w temp 0-8 stopni a potem. Dodaje sie gestwy lagerowej i butelkue wtf?!

Do kolsha to musisz mieć drożdże do kolsha, inaczej Ci wyjdzie jakiś pseudokolsh. Go się fermentuje chłodniej niż normalne ejle, a potem tak jak mówisz lageruje w kilku stopniach. Dodanie gęstwy lagerowej jest raczej opcjonalne, pytanie jak długo lagerowałeś i czy masz wystarczająco żywych drożdży, żeby je nagazować. No ale w każdym razie to na pewno nie jest takie łatwe i szybkie piwo do zrobienia. 

 

14 godzin temu, Juniorek napisał:

To ja się zapytam czemu chcesz robić tak „nudne” i zapomniane już piwa? Zrób cos ciekawego i lojalnego ;) 

No tak, bo warto robić tylko NE IPA i Pastry stouty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Oskaliber napisał:

Do kolsha to musisz mieć drożdże do kolsha, inaczej Ci wyjdzie jakiś pseudokolsh. Go się fermentuje chłodniej niż normalne ejle, a potem tak jak mówisz lageruje w kilku stopniach. Dodanie gęstwy lagerowej jest raczej opcjonalne, pytanie jak długo lagerowałeś i czy masz wystarczająco żywych drożdży, żeby je nagazować. No ale w każdym razie to na pewno nie jest takie łatwe i szybkie piwo do zrobienia.

 

Piszą o 3 miesiącach choć widziałem, 2 - 3 tygodniowe. Co by nie było zrezygnować chce z tej wariacji i zostawić sobie zrobienie go na piździernik :)

 

Kocept sie zmienił  i dodać postanowiłem jeszcze słód karmelowy

słód pilzneński Viking Malt - 3kg

słód monachijski ciemny Viking Malt - 2kg

Słód KARMELOWY 150 Viking - 1 kg

chmiel HALLERTAUER MAGNUM aromatyczny 50g

a drożdże wszyscy chwalili ze spoko

Drożdże piwowarskie GOZDAWA OLD GERMAN ALTBIER

 

Tylko nie wiem czy z takim zasypem pilzneńskiego można będzie to nazwać jeszcze altem XD

 

W ogóle to koncepcji zacierania tez widziałem mnóstwo

 

nie wiem wrzucić w 40 podgrzewać powoli do 63 na 15 minut i grzać dalej do 72 stopni na 70 minet? 76 stopni 15 min i wysładzać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alt to jest dokładnie taka sama procedura jak Kolsh, to są pokrewne style. Także jak ma być rasowy to też dedykowane drożdże i lagerowanie. Tych sucharów nie znam, ale jakbym robił Alta to bym szedł w płynne na pewno. 

 

Pilzneński normalnie występuje jako słów bazowy w Altach, więc nie rozumiem w czym problem. Karmelowego zdecydowanie za dużo. Alty przeważnie zawierają też szczyptę słodów palonych. 

 

Zacieranie ja bym robił pewnie z 30min 62C i 30min 72C albo nawet jednotemperaturowo. To jest tutaj najmniej istotne. Na pewno nie bawiłbym się w żadne przerwy w 40C. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Oskaliber napisał:

Pilzneński normalnie występuje jako słów bazowy w Altach, więc nie rozumiem w czym problem. Karmelowego zdecydowanie za dużo. Alty przeważnie zawierają też szczyptę słodów palonych. 

 

Zacieranie ja bym robił pewnie z 30min 62C i 30min 72C albo nawet jednotemperaturowo. To jest tutaj najmniej istotne. Na pewno nie bawiłbym się w żadne przerwy w 40C. 

 

hm to zamiast 1k karmelowego dać 500 i 200g czekoladowego jasnego? czy zamienić tą czekolade na palony? bo tez tyle gdzies mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, INTseed napisał:

 

A co powiesz na ten? Ja tam specjalnie za przenicą nie przepadam. tutaj jest zestaw na 25. zwłaszcza w moim wypadku to jest dobre bo mam strasznie nicską wydajność i boje sie ze z 20 mi nic nie wyjdzie XD ewentualnie go jakoś stuningować czyś :P

 

https://twojbrowar.pl/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/715-altbier-zestaw-surowcow-na-piwo-domowe.html#/21-srutowanie-tak/27-zestaw-25l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Ravage miodosytnik napisał:

zwłaszcza w moim wypadku to jest dobre bo mam strasznie nicską wydajność i boje sie ze z 20 mi nic nie wyjdzie XD

 

Tzn. w czym jest problem? :D Mi przy "standardowym" piwie (ok. 12 blg) z ok. 28-29 litrów przed gotowaniem w garze zostaje spokojnie 22-23 litry po gotowaniu i 20 litrów gotowego piwa. Gdzie masz największe straty?

 

@INTseed @Juniorek

Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu śmierdzą nogi. Dajcie chłopakowi szansę się przekonać o własnych gustach ;)

Edytowane przez Czeslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tzn. w czym jest problem? Mi przy "standardowym" piwie (ok. 12 blg) z ok. 28-29 litrów przed gotowaniem w garze zostaje spokojnie 22-23 litry po gotowaniu i 20 litrów gotowego piwa. Gdzie masz największe straty?
 
[mention=14420]INTseed[/mention] [mention=21236]Juniorek[/mention]
Jeden lubi czekoladę, a drugi jak mu śmierdzą nogi. Dajcie chłopakowi szansę się przekonać o własnych gustach
Nie chodziło mi o gust piwny tylko o czas na cichej. Wole zrobić dwa w tym samym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 12:55, Czeslaw napisał:

 

Tzn. w czym jest problem? :D

 

 

o tutaj jest przestawiony problem, zastanawiam sie teraz czy poprostu kociołka nie zostawic sobie i tak niech sobie poprostu pracuje bez mieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do bittera i dark Ale.  jedno i drugie chciałbym zrobić na tych samych drożdżach. Chciałbym tez pierszy raz skorzystac z płynnych drozdzy i zastanawiam się nad FM10 - O czym szumią wierzby i FM11 Wichrowe wzgórza. Czy moze jakies lepsze są inne :) Rozumiem ze na 20 litrów brzeczki nie ma potrzeby robić startera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ravage miodosytnik napisał:

Przymierzam się do bittera i dark Ale.  jedno i drugie chciałbym zrobić na tych samych drożdżach. Chciałbym tez pierszy raz skorzystac z płynnych drozdzy i zastanawiam się nad FM10 - O czym szumią wierzby i FM11 Wichrowe wzgórza. Czy moze jakies lepsze są inne :) Rozumiem ze na 20 litrów brzeczki nie ma potrzeby robić startera?

Ja wczoraj nastawiłem Bittera na FM10. Też miałem dylemat które z drożdży FM wybrać i zdecydowałem się na 10 ("jedenastki" podobno produkują mniej estrów charakterystycznych dla tego stylu, są bardziej neutralne). Startera nie robiłem. Kilka warek temu robiłem piwo na FM42 (a wcześniej FM41), również bez startera, wszystko ładnie przefermentowało.

Edytowane przez Jancewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.