Skocz do zawartości

rozlanie piwa do butelek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

 

Jako że dopiero zaczynam przygodę z piwkiem (jako producent że tak powiem:) to już mogę się pochwalić iż moje pierwsze piwko jakie zrobiłem nawet całkiem mi wyszło. Tak myślę, bo smakuje jak piwo, pieni się jak piwo, kolor ma jak piwo i jest w smaku też bardzo dobre;)

 

Ale zmierzam do czegoś innego. Otóż przez nieuwagę i błąd w szacunkach przewartościowałem swoje zapasy butelek do piwa. Co prawda potem dorwałem gdzieś w sklepie kapsle ale już kapslownicy nie mieli i wyszła lipa:(. Dlatego tez część piwa musiałem rozlać w butelki plastikowe. Wlałem tam po litrze piwa i dodałem 10g cukru.

 

Moje pytanie brzmi czy po 2 - 3 tygodniach mogę to piwo odkręcić przelać do butelek po piwie i zakapslować nie tracąc na wartości trunku, czy też już jest po zawodach. Dodam że na chwile obecna piwo jest już dwa tygodnie w owych butelkach, ale na szczęście tylko jego część reszta jest w butelkach szklanych z ceramicznym kapslem :D

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowego piwowara na forum!

 

Przelewanie z plastiku proponuję wprost do kufla :D jako degustację.

A poważniej: szkoda narażać piwo na dodatkowe "wrażenia". Ważne żeby nie było wystawione na światło i nie czekało zbyt długo na konspmpcję (ale to pierwszej warce raczej nie grozi :D )

 

Na przyszłość polecam znalezienie piwowarów w swojej okolicy - na pewno wspomogliby w tej sytuacji.

Mapa pozwoli ci się zorientować w sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.