Skocz do zawartości

jakie drożdze w briukicie ?


pieddro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

Trzecia (i pół) z kolei moja warka (ostatnia briukitowa;-) właśnie fermentuje już 4 dzień. To IPA z zestawu Coopersa. Fermentacja przechodzi chyba najładniej z dotychczasowych (zapewne to efekt podniesienia średniej temp. ponieważ użyłem izolatora do fermentora własnej produkcji z piany montażowej - spadek °Blg jest najszybszy porównując poprzednie warki przy tej samej temperaturze w piwnicy - 19°C ).

 

Z informacji, które do tej pory znalazłem wiem jedynie, że drożdze te to górna fermentacja. W takim razie czy można użyć gęstwy do nastepnej warki z zacieraniem? Myślałem o BelgianPA.

 

co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Gdyby były to jakieś konkretne drożdże to jeszcze, ale te to wywal.

 

Z suchych drożdży gęstwy nie opłaca się wykorzystywać.

Czyli jak rozumiem, wszystkie suche drożdze używa się tylko raz? Jeśli w takim razie chcę po pierwszym zacieraniu uzyć ich jeszcze raz, to powinienem zainwestować w płynne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam drożdże suche wielokrotnie - US-05 do amerykańskich ales i ostatnio Nottingham do ales angielskich. Inna sprawa, że nie wiadomo jakie masz drożdże w tym BrewKitcie, więc pewnie nie wyjdzie ci z tego "Belgijskie IPA" lecz "jakieś IPA" . Co wcale nie znaczy, że to będzie złe piwo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko raz , przy pierwszej warce nie zebrałem gęstwy z suchych. Jak do tej pory zawsze przynajmniej raz używam ich ponownie. Jakoś nie widzę problemów ani straty jakości. Kwestia pilnowania czystości procesu. A to samo tyczy się płynnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.