Skocz do zawartości

Potrzebuję pilnie instrukcję Dunkel Weizen.


Rekomendowane odpowiedzi

Jako mało doświadczony wypowiem się w temacie zacierania pszenic... Ponoć poleca się dekokcję (która był dla mnie czarną magią dopóki nie spróbowałem). Tydzień temu oraz wczoraj zacierałem 2 (różne, z zestawów) weizeny z dekokcją i zaobserwowałem, że dekokcja (jednowarowa) ułatwia pracę oraz skraca czas zacierania - infuzyjne trwało u mnie do 7,5h, dekokt przedostanio 6,5h, ostatnio się uwinąłem w 5,5h. Wydaje mi się, że to zasługa pieca z płytą ceramiczną, który szybciej podgrzeje garnek 4l dekoktu, niż gar a'la Lidl 1,8kW 14l gęstego płynu z 63°C do 72°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica godziny wyniknie raczej z tego, że umiesz już - ogólnie- lepiej operować swoim browarem, nie tylko z różnicy czasu grzania.

Jacekan - Na pierwszy raz z pszenicą nie baw się dekokcją - rób normalnie. Ciężej o wpadkę, np przypalenie części zacieru.

Edytowane przez Merv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako mało doświadczony wypowiem się w temacie zacierania pszenic... Ponoć poleca się dekokcję (która był dla mnie czarną magią dopóki nie spróbowałem). Tydzień temu oraz wczoraj zacierałem 2 (różne, z zestawów) weizeny z dekokcją i zaobserwowałem, że dekokcja (jednowarowa) ułatwia pracę oraz skraca czas zacierania - infuzyjne trwało u mnie do 7,5h, dekokt przedostanio 6,5h, ostatnio się uwinąłem w 5,5h. Wydaje mi się, że to zasługa pieca z płytą ceramiczną, który szybciej podgrzeje garnek 4l dekoktu, niż gar a'la Lidl 1,8kW 14l gęstego płynu z 63°C do 72°C.

Dekokcja skraca czas zacierania ? Cały czas się człowiek uczy czegoś nowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dzisiaj mam zamiar zacierać dunkelweizen'a. Będzie to pierwsza warka z procesem zacierania w ogóle. Trochę się obawiam dekokcji, a jak już tutaj piszecie, zeby sobie odpuścić bez doświadczenia to w ogóle mam wątpliwości. Co radzicie w zamian? I czy rzeczywiście łatwo jest przypalić cześć zacieru??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam zamiar zacierać dunkelweizen'a. Będzie to pierwsza warka z procesem zacierania w ogóle. Trochę się obawiam dekokcji, a jak już tutaj piszecie, zeby sobie odpuścić bez doświadczenia to w ogóle mam wątpliwości. Co radzicie w zamian? I czy rzeczywiście łatwo jest przypalić cześć zacieru??

Spokojnie, straszenie młodych piwowarów jest fajną zabawą, ale prawdy w tym wiele nie ma. Przypalić można wszystko, ale to nie jest tak, że mieszasz, pilnujesz a i tak się przypala. Jak trzymasz rękę na pulsie to będzie sukces. W zamian? Step mash, prosta i skuteczna metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuję tej dekokcji.. Jak się bawić to się bawić ;-) ,tym bardziej, ze nie brzmi to jakoś megatrudnie.. Zastanawia mnie tylko, co robic z brzeczka właściwa w czasie gotowania dekoktu i czy mierzyć czas zacierania od momentu wlania dekoktu? No i w sumie jak go wleje do brzeczki to mi skoczy temperatura znacznie, więc trzeba będzie zbijać /zimną wodą?/. Mam pytanie jeszcze odnośnie chmielenia: chmiel w zestawie mam zdaje się granulowany. Gotować go w woreczku, czy wsypać bezpośrednio do gara?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem dekoktu jeszcze, ale tylko ze względów logistycznych, ale z tego co wiem to w czasie gotowanie dekoktu, resztę brzeczki utrzymujesz w przerwie którą sobie tam ustalisz. Temperatura Ci skoczy ale to właśnie o to chodzi, żeby dekoktem tak podgrzać brzeczkę żeby znalazła się w kolejnej zaplanowanej przerwie. Dodajesz dekokt stopniowo, żeby właśnie nie wlać za dużo, żeby nie przeskoczyć zaplanowanej przerwy.

Edytowane przez Afghan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.