Skocz do zawartości

Nieopłacalność zestawów surowców ze słodów.


leech

Rekomendowane odpowiedzi

nie macie to większych problemów?? :rolleyes:

 

jeśli komuś nie odpowiada cena zestawu, niech szuka i kombinuje z recepturami, cóż za problem.

 

ja płace i wymagam. jesli zamawiam zestaw, otrzymuje wszystko co potrzebuje, nie muszę się martwić że o czymś zapomnę..

otrzymam też instrukcję która dla mnie(początkującego) jest niezmiernie przydatna. nie musze już szukać na forum i "kserować świstków"by wiedzieć co robić,

zamówie zestaw, otworze pudełko i mam już wszystko co mi jest potrzebne do danej warki.

zapale tylko w piecu i zaczne zacierać...nic innego mnie nie obchodzi...

 

przy uwarzeniu 20 litrów piwa, to te pare złotych, które wyda się więcej na zakupienie zestawu, przy i tak niskich jego kosztach, to dejcie se spokój... ;)

Edytowane przez daniooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem leech zauważa to zjawisko, i słusznie ma dylemat. Ja go popieram.

Mnie również dziwi to zjawisko i postaram się przekonać do mojej racji na prostych przykładach.

1.Idziemy do restauracji spod znaku M, zamawiamy kanapkę, frytki, napój, wszystko osobno i płacimy. W zestawie mamy taniej!

2. Na zakupach, wyżej wspomniany napój, kola kosztuje powiedzmy 5zł, a zestaw kola, sprajt, fanta i tonik kosztują przypuśćmy 18zł, gratis dostajemy szklankę.

Zawsze ktoś musi podać, zapakować itd, a jednak w zestawie wychodzi taniej, a w sklepach piwowarskich odrobinę drożej.

Żeby cię więcej nie dziwiło wyjaśniam - w przypadku przez ciebie przytoczonym - jest to "wałek" na podatku Vat.

Zobacz jak opodatkowane są napoje, jak buła z padliną - i zobacz jak przesunięte ceny w tych zestawach.

Wyjaśni ci to dlaczego zestawy są tańsze i jak można przy okazji uszczuplić trochę budżet.

Porównanie z zestawami dla piwowarów domowych - chybione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal "puczymy" temat ? wojtasw77 , Spotter i kilku innych kolegów ładnie wszystko wyjaśniło.... ja tez nie mam możliwości śrutowania i składowania kilogramów słodu. A na razie długo nie będę wchodził w kupno śrutownika. Wystarczy, że się wykosztuje na chłodnicę i garnek. Co do opłacalności... to policz ile Ciebie kosztuje np taki bitter z zestawu surowców za jedna butelkę.... a potem idź do Auchan i zobacz ile taki bitter na półce kosztuje. To, że ze słodów będzie taniej to oczywiste (dużo taniej?? po ilu warkach będzie na śrutownik? ;) ).

Reasumując zestawy są dobre gdy: nie masz możliwości składowania surowców, brak możliwości śrutowania, brak mocy przerobowych (bo co zrobić z resztkami słodów?)... i coś się jeszcze znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam z nudów ten wątek i zastanawiam się, po co się chłopaki drapiecie ? Jeden kupuje zestaw bo mu tak wygodnie, drugi słody oddzielnie, bo chce poimprowizować w temacie. Sklep musi zarobić i nie ma co dyskutować. Jak komuś nie odpowiada, niech sobie posieje, zbierze, zesłoduje i uwarzy. Wtedy niech policzy ile go to kosztowało i podzieli się obserwacjami na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że wszystkich zirytował tytuł wątku ;)

temat o warzeniu.. (...e znowu...)

problem ze słodami.. (...oj tam oj tam..)

drożdże nie ruszyly.. (..może coś tam...)

Czy przelewać pszeniczniaka na cichą? (...czemu oni Wiki nie czytają...?)

ile dodał byś glukozy do irish stout.. (..tego nawet najstarsi górale nie wiedzą..)

...itd

...itp

"Nieopłacalność zestawów surowców ze słodów" ....łaaaaaaa...w końcu jakaś teoria spiskowa..zmowa cenowa czy cuś..!! ;) (i od razu +1000 do wyświetleń) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam z nudów ten wątek i zastanawiam się, po co się chłopaki drapiecie ? Jeden kupuje zestaw bo mu tak wygodnie, drugi słody oddzielnie, bo chce poimprowizować w temacie. Sklep musi zarobić i nie ma co dyskutować. Jak komuś nie odpowiada, niech sobie posieje, zbierze, zesłoduje i uwarzy. Wtedy niech policzy ile go to kosztowało i podzieli się obserwacjami na forum :beer:

Bo my, wiesz, chłopaki, lubimy się trochę ponapinać, pod sklepem :cool2:

 

 

ps.tak naprawdę ten temat mnie w ogóle nie dotyczy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam Ci przejrzeć ofertę HB albo BA i policz czy to jest nierówność cenowa. Ja liczyłem i wychodziło za każdym razem się się bardziej opłaca kupować w zestawie jeśli np. chcę zrobić Pal Ale.

A jak coś o swojemu to i tak nie kupujesz zestawu.

Edytowane przez Marjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.