Skocz do zawartości

Na piwo do Szklarskiej?


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się na tygodniowy urlop do Szklarskiej Poręby, zatem muszę się "piwnie" przygotować do tej wycieczki. Zatem ktokolwiek widział, ktokolwiek wie:

 

1. Gdzie i czy w ogóle można się napić przyzwoitego piwa w Szklarskiej Porębie?

 

2. Gdzie się wybrać na piwne zakupy do Czech, by zdobyć coś spoza koncernowego standardu?

 

3. Co zwiedzić? Tu mi przychodzi do głowy Lwówek Śląski oraz Karkonos (chociaż przy tym drugim do pozwiedzania jest chyba tylko sklep firmowy). Jest jeszcze browar-muzeum w Harachovie. Czy warto się tam zatrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem Tylko o jednej przestrodze. Przy głównej ulicy w Szklarskiej jest bar który się reklamuje że podaje irlandzkie piwo. Jest ciemne tyle o nim wiedzieli w barze. Szczerze nie polecam ja dostałem skwaśniałe i do tego w oblepionej brudnej szklance, nie byłem w stanie go dopić. Pewnie miał to być stout, a wyszedł kwas.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samej szklarskiej można się napić skalaków z beczki. Bar za winklem na ul. Kilińskiego. Mają kilka rodzajów :beer: Co do Lwówka to napisz dzień albo dwa wcześniej maila do nich, żeby się dogadać :) Sympatyczna obsługa więc problemu nie będzie na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Szklarskiej - Harrachov, koniecznie!

 

Z Mieroszowa - Broumov (Olivetin, Opat), zdecydowanie!

Już ogarnąłem trochę temat, znalazłem stronę browaru - http://www.pivovarbroumov.cz/index_pl.html

Można się wybrać na zwiedzanie degustacje itp. Jak czas pozwoli to pewnie pozwiedzam :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak czas pozwoli to pewnie pozwiedzam :beer:

Czas pozwoli? Będąc tak blisko (Mieroszów), nie wybranie się po Opata do browaru, traktowane jest jak grzech ciężki...

:)

Zdecydowanie polecam wersje niefiltrowane - w litrowych PETach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do browaru pojadę na pewno, chodziło mi o zwiedzanie. Na stronie doczytałem, że musi być grupa min. 8 osób, zobaczymy może podepnę się pod jakąś wycieczkę... Spróbuję to piwo w petach, chociaż plastik nie jest zachęcający.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harrachov jest wart odwiedzenia. Piwo dobre a do tego ciekawy obiekt browaru połączony z hutą szkła.

Można siedzieć , popijać piwo i obserwować jak wytapia się szkło. A najważnejsze, że jest blisko ze Szkarskiej. W samej Szklarskiej jest trasa tutystyczna "szlak waloński", gdzie przewodnicy zachwalają piwo walońskie warzone wg. "unikatowej receptury". Nie jest to nic innego jak czarnkowskie Eire.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym tygodniu byłem w browarze w Broumovie a w zasadzie w Olivetinie. Gorąco polecam. Można zakupić w sklepiku różnego rodzaju litrowe pety z Opatem niefiltrowanym. Spróbowałem na razie jeden, "tmavą" trzynastkę - bardzo dobre. W muzeum do oglądania nie ma w zasadzie nic, nie warto. Co do zwiedzania browaru, to mi się nie udało. W ulotce, którą dostałem jest podane, że w lipcu i sierpniu w poniedziałki i w czwartki o 10.00. można się załapać na zwiedzanie browaru. W innych terminach można się umówić na grupowe zwiedzanie telefonicznie. Był podany również polskojęzyczny numer telefonu. Nie mam już tej ulotki, więc nie podam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To efekty wizyty w browarze Broumov. Po spróbowaniu dwóch piw z Broumova mogę stwierdzić, że to rewelacja. Warto było upychać w bagażniku. Z tego punktu widzenia plastik butelek był zaletą a mimo małej niepewności, co do jego wpływu na smak, mogę stanowczo powiedzieć, że nie ma żadnego, w każdym razie żadnego negatywnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.