Skocz do zawartości

Pastylki Fermentacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Ja używałem wiele razy. Ma to swoje plusy - jest bardzo wygodne jeśli chodzi o dozowanie - jedna na butelkę 0,5 lub połowa (łatwo się kroi zwykłym nożem) na 0,33.

Rozpuszcza się do godziny całkowicie - wystarczy raz w rękach obrócić butelkę (np w czasie wkładania butelek do skrzynki) by wymieszać zalegający na dnie butelki "syropek" i.... gotowe.

Teraz wolę już rozpuszczać surowiec do fermentacji w odrobinie wody i dolewać tuż przed rozlewem do przelanego do innego fermentora piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syrop cukrowy/ekstraktowy plus inny fermentor są łatwiejsze w użyciu i tańsze.

Łatwiejsze jest dodatkowe przelewanie i rozpuszczanie niż cukierek w butelkę ? :rolleyes:

Co do ceny to się zgodzę. Choć ja kupowałem te dropsy w Czechach i tam były tańsze.

 

Dodatkowe przelanie piwa przed rozlewem poprawia też klarowność.

Masz na myśli "cichą fermentację"?? Co przeszkadza po niej użyć dropsów przy rozlewie?

A przecież nawet rozlew do butelek po "cichej" odbywa się "znad osadów"... to samo po burzliwej fermentacji. Dodatkowe przelanie nic nie pomoże na osad w butelce. Nie widzę więc pośredniego, negatywnego wpływu dropsów fermentacyjnych na klarowność piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna na but. Pilsa/Lagera, Pszeniczniaka... do stouta już inaczej zapodałem surowiec ;) (200g suchego ekstraktu słodowego rozpuszczonego w 0,5 litra wody i wlane do piwa w oddzielnym fermentorze - nagazowanie wyszło moim zadaniem ok - niskie).

Edytowane przez coelian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czemu to cholera takie drogie. Zadałem sobie trud i policzyłem że z 1kg cukru wyjdzie 250 porcji 4g. Koszt jednej kostki 4g wg. ceny cukru 3zł to 0.012 grosza. Dawno bym dawał cukier w kostkach ale nie ta gramatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.