Skocz do zawartości

Czy przelewać pszeniczniaka na cichą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uwarzyłem w sobotę ciemnego pszeniczniaka.

Dzisiaj sprawdzałam BLG, zeszło z 12 do 5.

Przypuszczam, że w piątek ewentualnie sobotę fermentacja burzliwa się zakończy.

I tu mam pytanie, w sobotę wyjeżdżam na dwutygodniowy urlop i zastanawiam się

czy mogę w sobotę bezpośrednio po burzliwej butelkować piwo, czy lepiej przelać na cichą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Blg w czwi potem w sb. Jeżeli będzie na tym samym poziomie, to burzliwa się skończyła. Cicha jest raczej bardziej w celu wyklarowania piwa. Więc możesz do butelek, ale będziesz miec znaczny większy osad. Pytanie na jak długo wyjeżdżasz? Jeżeli na tydzień, to przelej na cichą i butelkuj dopiero po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Pytanie na jak długo wyjeżdżasz?

Wyjeżdżam na 2 tygodnie. I prawdą jest, że po przyjeździe chciałbym mieć już pijalne piwko.

Szykuje mi się duża impreza pod chmurką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uwarzyłem w sobotę ciemnego pszeniczniaka.

Dzisiaj sprawdzałam BLG, zeszło z 12 do 5.

Przypuszczam, że w piątek ewentualnie sobotę fermentacja burzliwa się zakończy.

I tu mam pytanie, w sobotę wyjeżdżam na dwutygodniowy urlop i zastanawiam się

czy mogę w sobotę bezpośrednio po burzliwej butelkować piwo, czy lepiej przelać na cichą?

Na jakich drożdżach robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze Blg w czwi potem w sb. Jeżeli będzie na tym samym poziomie, to burzliwa się skończyła. Cicha jest raczej bardziej w celu wyklarowania piwa. Więc możesz do butelek, ale będziesz miec znaczny większy osad.

Osad w pszenicznym Jest Dobry. Jak piwo dofermentowało, to spokojnie można lać w butelki, ono się nie musi klarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżam na 2 tygodnie. I prawdą jest, że po przyjeździe chciałbym mieć już pijalne piwko.

Szykuje mi się duża impreza pod chmurką :)

Zmniejsz ilość cukru do refermentacji o połowę i butelkuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz ilość cukru do refermentacji o połowę i butelkuj.

Hmm, nie bardzo rozumiem. Mam 23 l piwa i wyliczyłem, że potrzebuje 185 g glukozy.

Jeśli jak piszesz mam zmniejszyć ilość cukru o połowę to czy nie będzie za mało nagazowane

jak na pszeniczniaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uwarzyłem w sobotę ciemnego pszeniczniaka.

...

czy mogę w sobotę bezpośrednio po burzliwej butelkować piwo, czy lepiej przelać na cichą?

Ja swojego przelałem - był 6 dni na burzliwej i 6 na cichej (wyjazdy wymusiły mi terminy). Pierwsza degustacja za tydzień, ale póki co, to widzę, że jest bardzo klarowny - w butelce wygląda jak lager ze sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakich drożdżach robiłeś?

WB 06

Na tych drożdżach ekstrakt końcowy zwykle jest dużo niższy niż 5°Blg które masz teraz (myślę, ze powinno zejść poniżej 3°Blg ). Jak wlejesz za wcześnie do butelek to będziesz miał imprezę z fajerwerkami albo granatami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160g cukru to max z obliczeń wynika ze piwo będzie miało 2,5 v/v

184,58g cukru da 2,7v/v a to już gejzery będą :) oczywiście sypiesz cukru ile chcesz na własna odpowiedzialność

przy 98g cukru da 1,9 v/v

 

obliczenia dla 23l piwa rozlewanego w temp 20°C przy 12°Blg początkowym i 5°Blg końcowym

Edytowane przez Dragonfair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

160g cukru to max z obliczeń wynika ze piwo będzie miało 2,5 v/v

184,58g cukru da 2,7v/v a to już gejzery będą :) oczywiście sypiesz cukru ile chcesz na własna odpowiedzialność

przy 98g cukru da 1,9 v/v

 

obliczenia dla 23l piwa rozlewanego w temp 20°C przy 12°Blg początkowym i 5°Blg końcowym

Dzie 2.7 to gejzer! Pszenice gazuję do 2.8-2.9 i jeszcze się gejzer nie zdarzył. Oczywiście każda była na 100% dofermentowana. Bez tego to możesz strzelać w ciemno.

 

1.9 to wg naszych polskich standardów piwo bez gazu. 2.4-2.5 to przeciętny poziom nagazowania piwa ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych drożdżach ekstrakt końcowy zwykle jest dużo niższy niż 5°Blg które masz teraz (myślę, ze powinno zejść poniżej 3°Blg ). Jak wlejesz za wcześnie do butelek to będziesz miał imprezę z fajerwerkami albo granatami...

Do soboty mam nadzieję, że odfermentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych drożdżach ekstrakt końcowy zwykle jest dużo niższy niż 5°Blg które masz teraz (myślę' date=' ze powinno zejść poniżej 3°Blg ). Jak wlejesz za wcześnie do butelek to będziesz miał imprezę z fajerwerkami albo granatami...[/quote']

Do soboty mam nadzieję, że odfermentuje.

Napisz jakie przerwy robiłeś podczas warzenia.

U mnie WB-06 zjeżdżały nie raz do 1°Blg , a nawet i niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych drożdżach ekstrakt końcowy zwykle jest dużo niższy niż 5°Blg które masz teraz (myślę' date=' ze powinno zejść poniżej 3°Blg ). Jak wlejesz za wcześnie do butelek to będziesz miał imprezę z fajerwerkami albo granatami...[/quote']

Do soboty mam nadzieję, że odfermentuje.

Ja i tak bym na wszelki wypadek założył, że coś tam w butelce drożdże jeszcze dojedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie przerwy robiłeś podczas warzenia.

U mnie WB-06 zjeżdżały nie raz do 1°Blg , a nawet i niżej.

40°C 15'

63°C 30'

72°C 30'

76°C 15' i filtracja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie przerwy robiłeś podczas warzenia.

U mnie WB-06 zjeżdżały nie raz do 1°Blg ' date=' a nawet i niżej.[/quote']

40°C 15'

63°C 30'

72°C 30'

76°C 15' i filtracja

Przy takim zacieraniu schodziło mi do 2°Blg , więc jeszcze musisz troszkę poczekać , żeby nie mieć niespodzianek.

Ja ostatnią pszenicę trzymałem na burzliwej 3 tygodnie , co prawda użyłem zenków a one za 1 warką były bardzo leniwe, sumując tak długa burzliwa piwu nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim zacieraniu schodziło mi do 2°Blg , więc jeszcze musisz troszkę poczekać , żeby nie mieć niespodzianek.

Mam czas do soboty, w piątek zmierzę BLG a w sobotę jak się nie zmieni to butelkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.