Skocz do zawartości

Waga kuchenna - jakie polecacie a jakie nie


Spotter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam starą wagę Stube garten z PRL, która kosztowała 365 000 starych złotych :) jest ona do 8 kg i do słodu sprawdza się idealnie, fakt że jest trochę niedokładna ale 15 gram w te lub we wte nic nie robi ;) oprócz tego posiłkuje się jakimś typem Clatronica z miską do 3 kg, polecam też dokładność jednego grama i nie oszukuje, tylko jedyny problem mam z miską plastikową, która to zaczęła z niewiadomej przyczyny bieleć, ale nie przeszkadza to przy odmierzaniu chmielu i przypraw, oraz mniejszych porcji słodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga którą opisałem wyżej spokojnie daje radę

opakowanie mąki czy cukru brutto powinno ważyć trochę więcej niż 1kg,

a opakowanie chmielu sprawdzam porównując wagę pełnego i pustego pudełka (zakładam, że dostawca sypie uczciwie :) )

 

zresztą ważąc cokolwiek trzeba użyć jakiegoś naczynia, co za problem zawsze korzystać z jednego sprawdzonego naczynia o znanym ciężarze?

nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma

Edytowane przez stachu68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

nie chodzi o tarowanie tylko przekłamania wagi przy słabych bateriach

 

mialem ostatnio ten problem jak wazylem make do pizzy, i jakos tak mi malo wyszlo tej maki a mialo byc ponad kilo, pozniej sie zorientowalem ze nie zuzylem nawet jednego worka 1kg a pokazalo wiecej. Trzeba sprawdzac przed wazeniem czy pokazuje dobrze.

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Właśnie mi padłą po chyba 3 miesiącach używania (złamała się "szyjka" łącząca wagę z tym szkłem,nawet nie wiem kiedy), do tego w zależności gdzie się położyło przedmiot wskazania były od czapy,ważyła dokładnie tylko jak leżał w przedniej części,tak wygląda ten badziew.

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.